Autor Wątek: Nieduży ekspres auto z młynkiem i spieniaczem, jaki?  (Przeczytany 6096 razy)

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Nieduży ekspres auto z młynkiem i spieniaczem, jaki?
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Luty 2019, 10:49:58 »
W miejscach gdzie są konkretne pytania i znam na nie odpowiedzi zawsze staram się pomagać, ale dyskusja na temat automat vs kolba jest dla mnie zwykłym zabieraczem czasu.
Wiadomo że z kolby w połączeniu z dobrym młynkiem i odpowiednią wiedzą jesteśmy w stanie osiągnąć dużo lepszą kawę niż z automatu. Jednak nie każdy ma czas i chęci na naukę obsługi ekspresu kolbowego i moim zdaniem właśnie po to powstały automaty :)  Po ogrzaniu filiżanki oraz skręceniu młynka z automatu Jury czy Nivony można napić się naprawdę dobrej kawy "espresso", która jest bazą do innych specjałów.
Nie raz klienci po zakupie prostego ekspresu kolbowego dzwonili do nas z chęcią zwrotu, bo jak się okazało robienie kawy w takim ekspresie ich przerasta. Nie mając chęci nauczenia się tego proponuje zakup automatu.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Nieduży ekspres auto z młynkiem i spieniaczem, jaki?
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Luty 2019, 01:40:10 »
No właśnie, a w tych tematach wszystko sprowadza się do dyskusji nad wyższością kolby nad automatem, bądź wyciskania alternatyw. A myślę, że więcej kawy do automatów sprzedajecie.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Nieduży ekspres auto z młynkiem i spieniaczem, jaki?
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Luty 2019, 20:12:26 »
@gromog nie do końca rozumiem co miałeś na myśli, ale  myślę że zdecydowana większość klientów na kawę posiada ekspres automatyczny.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Nieduży ekspres auto z młynkiem i spieniaczem, jaki?
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Luty 2019, 09:23:32 »
Zdecydowana większość ludzi w Polsce pija żółtą czibo. To znaczy, że mamy sobie polecać taką kawę? Od takich porad są serwisy typu opineo itp. Ja istnienie tego działu odbieram jak taką rosiczkę. Czasem uda się złapać jakiegoś laika poszukującego ekspresu i przekonać go, żeby spróbował czegoś innego, jak się nie uda złapać, to po prostu odleci ;-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Nieduży ekspres auto z młynkiem i spieniaczem, jaki?
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Luty 2019, 12:32:50 »
Myślę, że warto wiedzieć dlaczego żółte i jak. Wtedy łatwiej doradzić coś lepszego, ale o podobnym profilu.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Nieduży ekspres auto z młynkiem i spieniaczem, jaki?
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Luty 2019, 13:23:43 »
Zdecydowana większość ludzi w Polsce pija żółtą czibo. To znaczy, że mamy sobie polecać taką kawę? Od takich porad są serwisy typu opineo itp. Ja istnienie tego działu odbieram jak taką rosiczkę. Czasem uda się złapać jakiegoś laika poszukującego ekspresu i przekonać go, żeby spróbował czegoś innego, jak się nie uda złapać, to po prostu odleci ;-)

Marek.
Może powinieneś omijać ten dział, jeśli nie potrafisz pomóc. Po takich poradach większość nowych forumowiczów zrazi się do forum, mając was za snobów, a automat i tak kupią. Nie dowiedzą się jednak, że po za żółtymi czibo, lavazzą istnieją kawy wyższej klasy.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Nieduży ekspres auto z młynkiem i spieniaczem, jaki?
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Luty 2019, 14:49:52 »
Po takich poradach większość nowych forumowiczów zrazi się do forum, mając was za snobów, a automat i tak kupią.

To jest forum dla snobów, a nie infolinia AGD. Pomyśl sobie logicznie - ktoś przyjdzie i zapyta o automat, coś mu doradzimy. Może za jakiś czas zapyta o jakąś kawę - a może nie bo w automacie to nie aż taka duża różnica. A potem co? Wniesie coś nowego do społeczności kawowej? Będzie dyskutował o nowych młynkach, ciekawostkach, WBC, etc? Nie. Wygooglaj sobię tę stronę w kontekście automatów i co znajdziesz? Pytania o to jak czyścić albo "czy coś się psuje bo jakoś tak dziwnie brzęczy". Grupowicze z zacięciem na automaty to jest wrzód na d* przez głupie pytania, a nie wartość dodana tego forum. Miklas dobrze napisał - albo taki człowiek da się wkręcić bardziej w temat kawy i będzie z niego jakiś pożytek, albo niech... sobie pójdzie...

P.S. wyłącz sobie podpis z tapatalka

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Nieduży ekspres auto z młynkiem i spieniaczem, jaki?
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Luty 2019, 16:50:23 »
Dział o automatach powstał z myślą o użytkownikach automatów, jeśli wam nie odpowiada, to omijajcie ten dział i piszcie w odpowiednich.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Nieduży ekspres auto z młynkiem i spieniaczem, jaki?
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Luty 2019, 20:59:41 »
w automacie to nie aż taka duża różnica.
Właśnie w automacie to różnica bardzo ważna, bo nie każda kawa zadziała i trzeba ją mądrze dobrać.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Nieduży ekspres auto z młynkiem i spieniaczem, jaki?
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Luty 2019, 11:42:15 »
Tak sobie myślę, że z automatu też może wyjść dobra kawa. Skoro dobra kawa smakuje mi z phina to i z automatu powinna. Kwestia doboru dobrej kawy, sęk w tym że mało osób idzie drogą kolba -> automat (chyba że na początku jak kolby nie poznają i do niej sie zniechęcą), jak coś automat -> kolba. Sam chętnie bym teraz potestował jakiś automat i porównał z kolbą.

Offline Zombi

  • Wiadomości: 1
Odp: Nieduży ekspres auto z młynkiem i spieniaczem, jaki?
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Grudzień 2019, 01:36:28 »
Stary temat ale bliski memu sercu. Wszedłem poczytać trochę informacji i porad na temat znienawidzonych jak rozumiem automatów, ale widzę, że forum opanowane jest przez skrajnych purystów i wyjątkowych smakoszy, dla których inny styl życia niż ich własny napawa ich odrazą. To trochę tak, jakbym wchodząc na forum o pralkach zadał pytanie "jaka pralka o zadanych parametrach jest godna uwagi" i otrzymał informację, że się nie znam a jak chcę prać porządnie to mam koniecznie kupić sobie tarę, franię oraz specjalną, profesjonalną wyżymaczkę zbudowaną z tytanu i sztucznych włókien produkowanych dla Nasa. Jako, że jestem miłośnikiem muzyki mam alergię na tego rodzaju "audiofilów" gardzących wszystkim co według nich nie jest perfekcyjne. Trochę w branży audio siedziałem i wiem, że wielu z "wielkich znawców" ma drewniane ucho za to gigantyczne ego. Cóż, każdy swój krzyż dźwiga. Pozdrawiam.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi