Autor Wątek: Gdzie szukać degustacji kaw z ekspresów automatycznych, które są na sprzedaż?  (Przeczytany 5314 razy)

Offline MateuszM

    • brak
  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Gdzie szukać degustacji kaw z ekspresów automatycznych, które są na sprzedaż? Googlowałem, na FB szukałem i nie mogę nic takiego znaleźć. Jak znaleźć takie akcje ? Interesuje mnie marka SIEMENS, ale chętnie przetestowałem i spróbowałbym kaw z innych ekspresów. Są jakieś salony z takimi ekspresami? jakieś targi? hm? Interesuje mnie Śląsk, ale nie wiem czy w ogóle na terenie całej Polski coś takiego jest?  :kawa: :-X

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Raczej w interesie producentów ani sprzedawców nie jest żeby potencjalnie zainteresowani kupnem degustowali więc może być ciężko.
W moim media expert stoi jakiś siemens zasypany ziarnem no name i można sobie zrobić kawę, ale zastanów się kto by chciał czyścić, konserwować uzupełniać wodę, kawę, mleko dla kilku takich wynalazków ? I w jakim celu? Tu rządzi cena, wygląd i ilość programów jak w pralce ;-)
Stoi to to w biurach podróży, serwisach samochodowych, agencjach ubezpieczeniowych więc na upartego możesz chodzić i degustować tylko ziarno  będzie miernej jakości i każde innego pochodzenia.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
@MateuszM poszukaj jakichś profili na producentów i dystrybuotorów fb, ich najlepiej zapytać. Powinni wiedzieć czy mają jakieś akcje promocyjne albo salon gdzie można urządzenie przetestować.

Jednak to co spróbujesz na degustacji może być słabą referencją, bo oni robią na jakiejś swojej kawie i ustawieniach, co może być trudno odnieść do innego produktu.

Najlepiej jakbyś mógł ze swoją kawą przyjechać i nasypać i pobawić się różnymi urządzeniami i wtedy jest większa szansa, że będziesz mógł jakoś bardziej spójnie porównać przynajmniej ergonomię użytkowania. Jednak i tak niebezpośrednie porównanie jest obarczone dużym błędem, ale przynajmniej jakieś wrażenia  będziesz mieć.

Możesz spróbować popytać wśród znajomych jak ktoś ma to tam spróbować się pobawić jakimś automatem.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2019, 13:26:58 wysłana przez krystians »

Offline MateuszM

    • brak
  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Szukałem. Niestety cisza. Odpuszczam temat :)

Offline leli12 Kobieta

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Gaggia Classic, Melitta CI Touch,FP Bodum, Drip
  • Młynek: Nivona 130, ręczny żarnowy
W Kato na Brynowskiej sprzedają m.in. Melitte i Nivone można skosztować dobrą, (bo mają swietne ziarna) kawę. No niestety nie ma tam innych modeli (chyba jeszcze Jura).

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Byłem kiedyś w Warszawie u przyjacielekawy.pl. Sprzedają automaty i kawę i stoi parę prezentacyjnych z kawą. Brałem tylko kawę, nie wiem jakie są możliwości degustacji, ale wyglądało na to, że kilka można było na raz sprawdzić. Mają punkt w Krakowie, może ich tam się zorientuj.

skansen

  • Gość
W Media Markt w Galerii Bronowice w weekend widziałem prezentacje-degustacje zdaje się Jury i jakiś kapsułkowców...

Offline elite2

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Lelit Anna pl41tem
  • Młynek: Lelit William pl71
Cześć. Też chętnie posmakował bym kaw z różnych automatów, by wybrać wreszcie coś dla siebie.
Wczoraj w M1 w Czeladzi przy Media Markt swoje produkty prezentowała Jura, wydaje mi sie, że przez najbliższe dni będą tam stać. Oczywiście była degustacja, ale uważaj, bo gdybym nie miał sztywnego budżetu, to wczoraj już bym wracał do domu z Jurą pod pachą

Offline Białek

  • Wiadomości: 16
Byłem kiedyś w Warszawie uprzyjacielekawy.pl Sprzedają automaty i kawę i stoi parę prezentacyjnych z kawą. Brałem tylko kawę, nie wiem jakie są możliwości degustacji, ale wyglądało na to, że kilka można było na raz sprawdzić. Mają punkt w Krakowie, może ich tam się zorientuj.
Ekspres demonstracyjny u Przyjaciół był zasypany jakąś ekstremalną mieszanką (ostrzegali, że będzie ostro) - fatalne. W moim biurze większa Jura robi z Illy znośne dla mnie espresso, ale podobna maszyna u naszego partnera robi produkt pijalny tylko z mlekiem - inne ziarno.

Popróbować można kapsułki - szczególnie nespresso jest chętne do prezentacji.

A próbować warto - w sobotę znajoma spróbowała u mnie kawy z kolby i już Lelit do niej jedzie.... (akurat mi dobrze wyszło, ostrzegałem kobietę, że droga jest stroma).

Offline MateuszM

    • brak
  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Możesz napisać jaki dokładnie model na niej zrobił takie wrażenie i jaką kawę przyrządziłeś? Jaki koszt? Z dnia na dzień więcej myślę o kolbowym może to jednak dobre rozwiązanie? Lepsza kawa niż z automatu?

Offline Białek

  • Wiadomości: 16
Sam mam ekspres Lelit Anita z PID z wbudowanym młynkiem. Kawa to Samo Dobro z Coffe Lab (kupowana w kawiarni Dobro na Puławskiej w Warszawie). Nie jestem jeszcze fachowcem, ale już mi wychodzi smaczne espresso, którego nie muszę słodzić.

Tak - kawa z kolby może być zdecydowanie lepsza niż z automatu. Ale z uwagi na czynnik ludzki nie musi.

Koleżanka kupiła Lelit Anna z młynkiem Fred. Kawa ta sama. Wczoraj się szkoliliśmy - po kilku filiżankach uzyskaliśmy miły smak. Dziś rano zrobiłem 3 kawy - żadna nie była zła, ale każda wyszła ciut inna - jest nad czym pracować.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi