Autor Wątek: Kawa Portugalska  (Przeczytany 12026 razy)

F.Fuchs

  • Gość
Kawa Portugalska
« dnia: 19 Maj 2014, 10:57:45 »
Słuchajcie, czy sądzicie, że to prawda, że kawa portugalska jest lepsza niż wszystkie inne, i, że Portugalia jest stolicą kawy? Niby miałoby to uzasadnienie w podbojach portugalskich z ery kolonizatorów, ale tak naprawdę w Polsce ciężko jest dostać kawę z Portugalii i się przekonać. Na pewno bardzo popularna jest kawa Delta. Mówi o niej każdy, kto wrócił z Portugalii, a dodatkowo wiedzie prym między korporacjami w Warszawie. Tam jest równie modna jak portfele Wittchena. A wy co o tym wiecie?
Jak dotąd prócz sprzedaży hurtowej znalazłam ją na CafeSklep, ale sklep robi wrażenie dość nowego i nie wiem czy zaryzykować.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawa Portugalska
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maj 2014, 11:12:07 »
Kawa portugalska jest tak samo najlepsza na świecie jak neapolitańska lub niemiecka. Bzdura.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Kawa Portugalska
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maj 2014, 11:42:03 »
Słuchajcie, czy sądzicie, że to przypadek, że F.Fuchs posługuje się takim samym adresem email, jak podany w zakładce kontakt na stronie CafeSklep?

Odpowiadając na ostatnie pytanie - Radzę absolutnie nie ryzykować i omijać sklep jak najszerszym łukiem, skoro oszczędzają na swoim wizerunku to będą oszczędzać na wszystkim i padną, zanim zdążą wysłać tą kawę "na specjalne zamówienie"

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kawa Portugalska
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Maj 2014, 12:33:31 »
Na pewno bardzo popularna jest kawa Delta. Mówi o niej każdy, kto wrócił z Portugalii, a dodatkowo wiedzie prym między korporacjami w Warszawie. Tam jest równie modna jak portfele Wittchena. A wy co o tym wiecie?
Jak dotąd prócz sprzedaży hurtowej znalazłam ją na XxxXxxxx, ale sklep robi wrażenie dość nowego i nie wiem czy zaryzykować.

Tak, tam marka Delta jest popularna.
Nie, nie każdy kto z stamtąd wróci mówi o Delcie - to taki sam syf jak inne dostępne w PL kawy. Wielka produkcja i tyle.
Proponuję Tobie jako sprzedawcy zatroszczyć się o klientów i zamówić sporo kawy z ichniej lokalnej palarni Cafes Negrita z Lizbony.
A Deltą wytapetować za lacobelem ścianę w kuchni.

Offline lukaszde Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rancilio Silvia, aeropress, V60, kawiarka
  • Młynek: Comandante C40 MKIII Nitro Blade RC
Odp: Kawa Portugalska
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Styczeń 2019, 19:17:23 »
Właśnie jestem pierwszy raz w Portugalii. W każdym miejscu, które odwiedzam piję espresso. I ogólnie to jest słabo. Gorzka smoła, tak opiszę w skrócie. W jednej restauracji espresso było bardzo dobre, całkiem słodkie.

Btw w każdej kawiarni/restauracji jest expresso w menu. O co tu chodzi?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Kawa Portugalska
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Styczeń 2019, 19:53:30 »
Zobacz tu, na pewno znajdziesz coś lepszego : https://europeancoffeetrip.com/portugal/
Espresso to po portugalsku : café expresso


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi