Autor Wątek: Kawa biała? Honduras cafe organico marcala  (Przeczytany 1762 razy)

Offline kawosz123

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: xeoleo
Kawa biała? Honduras cafe organico marcala
« dnia: 13 Styczeń 2019, 13:42:25 »
Witam, z ziarnistych kaw, piłem Lavazze QL ORO, jest dobra, ale polecono mi ponoć lepszą: honduras cafe organico marcala. Pije kawy białe. Zastanawiam się gdzie ją w miarę korzystnie kupić? Może jest gdzies stacjonarnie w Krakowie?  Czy lepiej w sklepie internetowym? Ktoś ma jakąkolwiek opinie o nich:
1) kawagregorio.pl/kawa-arabika-single/honduras-marcala-organic
2) sscafe.pl/produkt/honduras-organic-marcala-carmelo-puro/ ( tutaj juz drożej )

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawa biała? Honduras cafe organico marcala
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń 2019, 14:16:44 »
O rany... Pojęcie, które tutaj przytoczyłeś jest szalenie szerokie. Cafe Organico Marcala to tylko nazwa firmy, która w Hondurasie zajmuje się wsparciem tamtejszych rolników, uprawiających kawę (http://www.comsa.hn/). Z COMSA pochodzą przeróżne kawy. Te wymienione przez Ciebie są z obróbki mokrej, nie są jakieś szczególne, ale na pewno mogą być lepsze niż LaVazzA, jeśli będą przyzwoicie wypalone. Niewiele to ma jednak wspólnego ze świetnymi ziarnami z obróbki naturalnej, z jakimi mieliśmy do czynienia od kilku lat.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2019, 14:40:40 wysłana przez Antonio »

Offline kawosz123

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: xeoleo
Odp: Kawa biała? Honduras cafe organico marcala
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2019, 14:42:53 »
Zatem mogłbyś  mi coś polecić lepszego, świeższego? Bo chciałbym spróbowac czegoś innego :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawa biała? Honduras cafe organico marcala
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń 2019, 14:46:14 »
Ale czego? Kawy do mleka? Kawy z Hondurasu? Błądzisz po szerokościach określeń. :) Zacznijmy od początku: czego szukasz? czego oczekujesz?

Offline kawosz123

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: xeoleo
Odp: Kawa biała? Honduras cafe organico marcala
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń 2019, 14:54:47 »
Od niedawna przerzuciłem się z kawy rozpuszczalnej na kawe fusiastą. Posiadam młynek i aeropress. Aktualnie przeciskam Lavazze QL ORO, która jest smaczna, ale lubie pić różne kawy na zmianę. Chodzi wyłącznie o kawy z mlekiem. Piszę tutaj, ponieważ jako jeszcze niedośw. kawosz nie wiem gdzie i jaką zakupić kawę która będzie czymś lepszym niż kawy z sieciówek. Mowa o kawach nie zmielonych, najlepiej łagodnych w smaku.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawa biała? Honduras cafe organico marcala
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Styczeń 2019, 14:57:17 »
Kawa jest jak chleb. Chleb kupuje się w piekarni, a kawę w palarni :) Mamy cały dział Supermarket, tam znajdziesz różne palarnie i sklepy prowadzące sprzedaż świeżej kawy. Do mleka będą pasowały raczej kawy do espresso i takich na początek szukaj. Reszta to tylko radość poznawania. Smacznego. :szampan:

Offline kawosz123

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: xeoleo
Odp: Kawa biała? Honduras cafe organico marcala
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Styczeń 2019, 13:30:20 »
Już miałem brać ale nie moge się zdecydować :D Latte
Classico Italiano vs Espresso Mujeres vs Black Velvet vs Espresso Royale vs Brazil Gusto Antico

swiezopalona.pl/kategoria/264/Espresso

Offline kawosz123

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: xeoleo
Odp: Kawa biała? Honduras cafe organico marcala
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Styczeń 2019, 21:17:09 »
lub swiezopalona.pl/produkt/3279/winter-coffee-edycja-2019-zimowa-250-g-ziarna ? Ktoś miał do czynienia?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi