Autor Wątek: Etiopia Abyssinian Highland - palarnia kawy Etno Cafe  (Przeczytany 4876 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Etiopia Abyssinian Highland - palarnia kawy Etno Cafe
« dnia: 02 Czerwiec 2016, 21:22:48 »
Etiopia Abyssinian Highland - palarnia kawy Etno Cafe

Mieszanka dwóch rodzajów etiopskich arabik odmiany Heirloom, pochodzących z regionów Djimmah i Kefa. Obróbka naturalna, palenie średnie z przeznaczeniem do ekspresów i kawiarek. Aromat ziarenek jest delikatny, słodko - czekoladowy, na początku z owocową nutą. Cena 25 zł za 250 g opakowanie.
Sposób przygotowania: ekspres Nuova Simonelli Musica i młynek Mahlkönig K30. Espresso było robione jako jedno z dwóch z podwójnego sitka, doza 18 g, czas ekstrakcji 28 - 30 sekund. Crema duża i ładna, wizualnie lepsza niż się spodziewałem. W aromacie espresso są nuty owoców cytrusowych i czekolada, a w smaku dominują cytrusy i czekolada, jest odpowiednia doza słodyczy. Posmak cytrusowej goryczki, miły i trwały. Lubię takie klimaty, więc espresso mi smakowało. Żonie odpowiadało americano, a na cappuccino jakoś nie było chętnych. Espresso parzyłem trochę dłużej, żeby trochę zmniejszyć kwaskowatość i zrównoważyć ją czekoladą. Efekt w filiżance był zdecydowanie fajny, miły do wypicia.
Sposób przygotowania: aeropress i młynek Mahlkönig Vario Home. W aromacie naparu na początku są owocowe nuty, później słodkie akcenty i czekolada,
W smaku głównie cytrusy, z akcentem cytrusowej goryczki, sporo słodyczy i nuty czekolady. Napar był zrównoważony i odpowiednio słodki. Sympatyczny posmak, z nutami cytrusowej goryczki i czekolady.
Etiopski blend z palarni Etno Cafe mi smakował, zarówno jako espresso, jak i napar z aeropressu. Chętnie spróbuję także innych ziarenek z tej palarni.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Etiopia Abyssinian Highland - palarnia kawy Etno Cafe
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwiec 2016, 10:52:34 »
Jestem z Wrocka no to muszę też spróbować ich kaw. Na razie przepiliśmy już mieszankę nr 1 z Sawary. Dobra solidna kawa do ekspresu. Teraz czekam na mieszankę czekoladową od Mastro Antonio i następna będzie Etno.

Offline cheekyc

  • Wiadomości: 34
  • Ekspres: Ascaso Basic
  • Młynek: Hario Slim, Ascaso i2 mini
Odp: Etiopia Abyssinian Highland - palarnia kawy Etno Cafe
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lipiec 2016, 12:29:36 »
Polecam kawę Kefa z Etno. Podobna do tej tytułowej, lecz nuta czekolady zdecydowanie bardziej jest tu wyczuwalna.

Offline xdaniel5

  • Wiadomości: 2
    • www.adrianszopa.pl
Odp: Etiopia Abyssinian Highland - palarnia kawy Etno Cafe
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpień 2016, 21:44:29 »
mmmm etno, ulubiona kawa. Polecam kazdemu

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Etiopia Abyssinian Highland - palarnia kawy Etno Cafe
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Wrzesień 2016, 14:46:54 »
Przerobiłem już chyba wszystko z Etno i do dźwigni pasują te kawy idealnie, palenie średnie+. Mi też te klimaty odpowiadają.
W młynie: ziarna

floris

  • Gość
Odp: Etiopia Abyssinian Highland - palarnia kawy Etno Cafe
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Luty 2019, 19:03:15 »
Etno Cafe Djimmah Etiopia Jimma Heirloom obróbka natural wypał 28-01-2019, 14g, 50ml, 25s.  Smakuje mi, ale - no właśnie - czy nie powinno się jeszcze poczekać, tak ze trzy tygodnie?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi