Autor Wątek: Espresso Adelante - palarnia kawy Coffeeproficiency  (Przeczytany 2422 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Espresso Adelante - palarnia kawy Coffeeproficiency
« dnia: 30 Lipiec 2015, 11:52:37 »
Espresso Adelante – palarnia kawy Coffeeproficiency

Singiel z Gwatemali, rejon Antigua, sposób obróbki - myty. Palenie na espresso, ale jasne. Na poniższym porównawczym zdjęciu po prawej są troszeczkę ciemniejsze ziarenka „alternatywnie” palonej Panamy Casa Ruiz z Euro Cafe.



Kawa dosyć świeża, pita miesiąc po paleniu. Zapach ziarenek po otwarciu torebki bardzo intensywny, landrynkowo – słodko – czekoladowy. Ziarenka różnej wielkości, jest trochę drobnych. Wymagały dosyć drobnego mielenia.
Sposób przygotowania: ekspres Nuova Simonelli Musica i młynek Mahlkönig K30 ES. Espresso było robione jako połowa uzysku z podwójnego sitka, doza 18 g, czas ekstrakcji około 30 sekund. Crema dosyć obfita, w miarę trwała. W smaku espresso dominują wiśnie, dosyć słodkie, z akcentem czerwonych porzeczek. Posmak podobny, z nutami czekolady, z czasem przechodzący w czekoladowy, długi i przyjemny. Espresso było smaczne, przywodzące na myśl ziarenka z Kenii. Łączyć Adelante z mlekiem, jako cappuccino, nie próbowałem.
Jasne palenie skusiło mnie do zrobienia dripa. Niespecjalnie wyszedł, bo woda dosyć szybko przelała się przez przemiał, w około dwie minuty. Może dlatego w tym dripie czegoś mi brakowało. Była niewielka kwaskowatość, akcenty herbaciane, brak balansu. Może przy prawidłowej ekstrakcji byłoby lepiej, ale przestałem na tej jednej, niezbyt udanej próbie. Espresso mi smakowało i do takiego przeznaczenia mogę te ziarenka polecić. Ten kto lubi intensywnie owocowe, dosyć słodkie espresso, będzie zadowolony. Cena Adelante jest atrakcyjna.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2015, 12:06:06 wysłana przez WS »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi