Autor Wątek: Kolba i młynek do alternatyw 5000zł  (Przeczytany 1445 razy)

Offline toomus87

    • Pan
  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Mokka, Kazak Rota
  • Młynek: 1zpresso jx
Kolba i młynek do alternatyw 5000zł
« dnia: 15 Wrzesień 2020, 20:21:15 »
Witam Dobry wieczór, szukam zestawu do alternatyw, czyli 2 x dziennie cappuccino dla dwóch osób. espresso raczej nie, albo jeszcze do tego nie dorosłem. Obecnie kawiarka i młynek ręczny xeoleo. Po lekturze forum pewnie jak u większości tutaj ludzi apetyt rośnie w miarę jedzenia. Chciałbym uniknąć tego jednego schodka między totalnym początkiem na którym jestem a tanim młynkiem elektrycznym i kiepskim ekspresem. Dlatego budżet max 5000. Wchodzą w grę używki, zamówienia z zagranicy. Z mojej skromnej dedukcji wybór wychodzi na Oscar II z opv i Eureka Specialita z coffelab lub elektrosa. Czy może celuję za wysoko, bo do cappuccino to przerost formy nad treścią. Na pewno ma być kolba bo lubię ten cały ceremoniał kawy. Czemu oscar? Z tego co wyczytałem to chyba najbardziej mnie przekonuje szybkość od momentu włączenia do zrobienia kawy i szybkość przygotowania mleka, generalnie prostota oscara też mi się podoba. Co byście mogli doradzić innego. Po wielu wątkach już przeczytanych mam mętlik i potrzebuje małego nakierowania i popchnięcia do celu :). Moje priorytety :
- szybkość przygotowania całego napoju ( najlepiej po zrobieniu kawy, kilka sekund przerwy i spienianie mleka) i ( czas od włączenia do zaparzania), nie chce czekać na schładzanie ani odwrotnie.
- jak najmniejsze gabaryty
Jeszcze chodzi mi po głowie taka myśl, nie jestem aż tak kawowym purystą ani smakoszem, więc może nie przesadzać i kupić sage barista pro? ma młynek wbudowany, pewnie kiepski, ale do cappuccino ujdzie, przełączenie między zaparzeniem i parą jest szybkie, może to wystarczy?  Czy w województwie pomorskim znajdę jakiś sklep gdzie pokażą różnice
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2020, 07:07:24 wysłana przez Fux »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kolba i młynek do alternatyw 5000zł
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrzesień 2020, 10:10:53 »
Potarguj się z Valerim :)
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9689.new;topicseen#new, żeby dorzucił Kazak Tura 3.
I będziesz miał genialny zestaw. Przerost formy. Ale też szansa, że zaczniesz iść w stronę espresso a nie picia mleka. W końcu jesteście już pełnoletni ;)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Kolba i młynek do alternatyw 5000zł
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Wrzesień 2020, 10:15:38 »
- szybkość przygotowania całego napoju

Potarguj się z Valerim
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9689.new;topicseen#new, żeby dorzucił Kazak Tura 3.

W sumie czas jest pojęciem względnym 😅

Offline toomus87

    • Pan
  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Mokka, Kazak Rota
  • Młynek: 1zpresso jx
Odp: Kolba i młynek do alternatyw 5000zł
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Wrzesień 2020, 19:54:48 »
Potarguj się z Valerim :)
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9689.new;topicseen#new, żeby dorzucił Kazak Tura 3.
I będziesz miał genialny zestaw. Przerost formy. Ale też szansa, że zaczniesz iść w stronę espresso a nie picia mleka. W końcu jesteście już pełnoletni ;)
aż takim dobrym negocjatorem chyba nie jestem żeby zbić do mojego cenowego maximum :). A Bianca to chyba już dla mnie za wiele. Mnogość funkcji i zmiennych które można regulować to chyba sam nie ogarnę na początek.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi