Autor Wątek: James Hoffmann - najlepszy kolbowy ekspres do 2500zł [EN]  (Przeczytany 3640 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: James Hoffmann - najlepszy kolbowy ekspres do 2500zł [EN]
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Wrzesień 2020, 20:47:38 »
W podsumowaniu brakowało również wspomnienia, że jako jedyna ma barometr, który mocno wyróżnia ją na tle konkurencji.
No i co on takiego daje przydatnego? Możesz sobie co najwyżej z ciekawości popatrzyć jakie jest ciśnienie i nic poza tym.

skansen

  • Gość
Odp: James Hoffmann - najlepszy kolbowy ekspres do 2500zł [EN]
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Wrzesień 2020, 12:57:03 »
Moim zdaniem w podsumowaniu doskonale podsumował Lelita, na tle wszyskich ekspresów poza RS, miało parę wad, tanie części, grupa 57, kiepska kolba, sitko
Gdzie wspomniał o tanich częściach czy kiepskiej kolbie?

Offline Mr. Wobbly Bits

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: La Pavoni Pro Pre-Milennium (1986), La Pavoni Pro Milennium (2001), AP, Bialetti Venus 6 tz., V60, FP
  • Młynek: 2 x Timemore
Odp: James Hoffmann - najlepszy kolbowy ekspres do 2500zł [EN]
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Wrzesień 2020, 19:30:30 »
No i co on takiego daje przydatnego? Możesz sobie co najwyżej z ciekawości popatrzyć jakie jest ciśnienie i nic poza tym.
Jak to co manometr daje przydatnego? Jak inaczej można zaimponować gościom i wymądrzać się do końca wieczoru?
A potem, nawet jak u kogoś innego zobaczą Rancillio Silvię, to pewnie powiedzą: "No tak, ale ten co ma Mr. Wobbly Bits to ma manometr, a ten nie..."

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: James Hoffmann - najlepszy kolbowy ekspres do 2500zł [EN]
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Wrzesień 2020, 20:33:17 »
@Mr. Wobbly Bits Kiedy pada pytanie o manometr, a masz tylko  RS, wtedy wyciągasz orkiszowe mleko na stół i jest hipsterski szach mat.

@skansen
1. Zbiornik na wodę:  https://youtu.be/7HIGdYy5of4?t=148
2. Pokrętło pary: https://youtu.be/7HIGdYy5of4?t=168
3. Kiepska konstrukcja tacki ociekowej https://youtu.be/7HIGdYy5of4?t=187

skansen

  • Gość
Odp: James Hoffmann - najlepszy kolbowy ekspres do 2500zł [EN]
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Wrzesień 2020, 20:40:09 »
Ale to nie jest przecież podsumowanie :) Ale ok, nie czepiam się :)

Pokrętło pary jest jakie jest, w mojej Elizabeth jest jeszcze gorsze  >:(
Zbiornik wody "wygląda tanio" - fakt, nie każdemu odpowiada. Nalewa się wodę tak sobie.
Ale czy o tacce mówił, że jest wykonana z tanich materiałów? Nie podoba mu się ta konstrukcja, jego prawo. Projektanci chcieli chyba zabezpieczyć ją przed przypadkowym wysunięciem, sprawa wrażenie, jakby był to celowy zabieg...
Jak się już tak czepiamy to warto by wspomnieć o kiepskich (korodujących) materiałach stosowanych w innych ekspresach  :lol2:

No i co z tą kiepską kolbą? Nigdzie o tym nie wspominał...

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: James Hoffmann - najlepszy kolbowy ekspres do 2500zł [EN]
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Wrzesień 2020, 20:43:33 »
Z tą kolbą to mógł mózg spłatać mi figla, o kolbę czepiał się w Gaggi sorki :D ew. gdzieś to było, ale ponownie nie byłem w stanie tego wychwycić.

skansen

  • Gość
Odp: James Hoffmann - najlepszy kolbowy ekspres do 2500zł [EN]
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Wrzesień 2020, 20:54:12 »
No może i tak :) Jeśli chodzi o ranking, to jak ze stajni Lelita weźmiemy Annę bez PID to nie ma szans, Silvia wygrywa :)

Ale drugie i trzecie miejsce, zakładając, że kupujemy pierwszy ekspres, to:
Anna ma większy bojler (dzięki czemu szybciej spienia), manometr, możliwość regulacji OPV.
Classic ma grupę 58mm.
Kwestię zbiorników, przycisków i możliwości modyfikacji pomijam. Czy więc grupa 58mm jest aż taką przewagą?

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: James Hoffmann - najlepszy kolbowy ekspres do 2500zł [EN]
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Wrzesień 2020, 21:02:14 »
58mm akurat dla mnie robi różnicę, dopiero Glenda ma 58mm a jest w cenie prawie jak RS.
edit. O Skansen, Tobie chyba też robi różnicę :D
>np. Gaggi Classic z grupę 58mm (lub innego pozwalającego na używanie ulubionych sitek)
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9845.0
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2020, 21:09:45 wysłana przez pawel890 »

skansen

  • Gość
Odp: James Hoffmann - najlepszy kolbowy ekspres do 2500zł [EN]
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Wrzesień 2020, 21:24:03 »
Robi pod tym względem, że dla 58mm jest większy wybór akcesoriów (sitka, tampery itp). Szukając ekspresu "przewoźnego" chciałbym tak jak Hoffman używać moich ulubionych sitek...

Jeśli zaś szukamy pierwszego, jedynego ekspresu to zastanawiam się na ile to jest rzeczywiście istotne. Od niedawna w rodzinie mam Anitę/Annę i doskwiera mi brak możliwości użycia np. swojego NPFa czy sitek... Ale czy dla użytkowników to problem? Na tym etapie chyba nie... Trudności mogą się zacząć jeśli by chcieli iść krok dalej...

avidrock

  • Gość
Odp: James Hoffmann - najlepszy kolbowy ekspres do 2500zł [EN]
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Wrzesień 2020, 22:20:59 »
Trudności mogą się zacząć jeśli by chcieli iść krok dalej...
Jak mi się wydaję już poszedłem o krok dalej i szczerze był problem, ale nie tragiczny 😉 Zobaczę jaki problem będzie jak jeszcze dalej pójdę. Podejrzewam że malusieńki 😜

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi