Autor Wątek: Co to za otworek ?  (Przeczytany 1200 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Co to za otworek ?
« dnia: 20 Lipiec 2019, 11:41:57 »
Zacząłem przecierać ekspres przed wystawieniem na targ :) i zauważyłem taki jakby otworek/wgłębienie na bojlerze ? To jest jakby zabezpieczenie samego bojlera ?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Co to za otworek ?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipiec 2019, 16:12:08 »
To może być otwór do wkręcenia np termostatu, jakiejś obejmy trzymającej bezpiecznik termiczny albo zgoła coś innego. Bojlery bywają uniwersalne, tak jak inne elementy ekspresu, do wielu modeli. Jeden model w tym miejscu może mieć jakiś uchwyt inny coś innego. Nie przejmuj się tym, tego raczej nikt samodzielnie nie zrobił. Zabezpieczeniem bojlera jest zawór bezpieczeństwa.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Co to za otworek ?
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipiec 2019, 20:12:28 »
Jeżyk jak zwykle rzeczowo i pomocnie  :)
Zalepiłem dla spokoju odpowiednim do temperatury silikonem.

Offline danielmagiczny

  • Wiadomości: 1
    • Leczenie najczęstszych objawów nerwicy
  • Ekspres: De Longhi ECAM 350
  • Młynek: wbudowany
Odp: Co to za otworek ?
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipiec 2019, 10:09:22 »
Myślę, że nie powinieneś tego na stałe zaklejać, najwyżej czymś tymczasowo zapchać, jeśli boisz się o utlenianie, które potem uniemożliwi Ci wkręcenie termostatu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi