Autor Wątek: La Marzocco Linea Micra  (Przeczytany 68361 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5329
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra
« Odpowiedź #660 dnia: 08 Listopad 2023, 20:02:07 »
21g
Zacznij od tego. Mnie na nim najlepsze wychodziły shoty, przed spiłowaniem łba śruby, przy dozie 21g +/- w zależności od stopnia wypalenia ziarna.
VST 25g
Super jest przy ciemnym wypale i dozie 22g +/-
》tertium non datur《

Offline uno_momento

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: LM Micra, Jura Ena 8
  • Młynek: C40 Red Clix, Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra
« Odpowiedź #661 dnia: 08 Listopad 2023, 20:52:13 »
Mija ok. miesiąc od kupna ekspresu. Przypomnę, że nigdy wcześniej nie miałem doświadczenia z ekspresami kolbowymi. Dzisiaj robie tak smaczne espresso, że nigdy w kawiarni takiego nie piłem a piłem w wielu miejscach.. To też nie jest tak, że bez żadnej wiedzy nagle zaczniemy robić tym sprzętem super nektarowe szoty. Praktycznie przez cały miesiąc to była nauka, oglądanie filmów profesjonalistów, testowanie różnych kaw, ustawień ale ostatecznie jeżeli ktoś będzie zdeterminowany to osiągnie swój cel pewnie i na tańszych maszynach.

Piszę ten post bo mam potrzebe się pochwalić, że mi się udało i że warto było poświęcić wiele godzin na czytaniu, studiowaniu tematu by samemu delektować się teraz świetną kawą. Dzisiaj wstaje rano z innym nastawieniem i motywacją bo wiem co za chwilę będę pił  :kawa: :evil:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5329
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra
« Odpowiedź #662 dnia: 08 Listopad 2023, 20:57:52 »
Piszę ten post bo mam potrzebe się pochwalić, że mi się udało i że warto było poświęcić wiele godzin na czytaniu, studiowaniu tematu by samemu delektować się teraz świetną kawą. Dzisiaj wstaje rano z innym nastawieniem i motywacją bo wiem co za chwilę będę pił :kawa:

👌
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2023, 21:06:35 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Boby_brown

  • Wiadomości: 115
  • Ekspres: LA MARZOCCO Linea Micra Bianca, Kawiarka Bialetti, Cafelat Robot, 9Barista
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense , Baratza sette 30 ap , Comandante
Odp: La Marzocco Linea Micra
« Odpowiedź #663 dnia: 08 Listopad 2023, 21:17:19 »
Piszę ten post bo mam potrzebe się pochwalić, że mi się udało i że warto było poświęcić wiele godzin na czytaniu, studiowaniu tematu by samemu delektować się teraz świetną kawą. Dzisiaj wstaje rano z innym nastawieniem i motywacją bo wiem co za chwilę będę pił
🤌

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5329
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra
« Odpowiedź #664 dnia: 08 Listopad 2023, 21:31:08 »
Boby, zmień nick cytatu, choć podpisuję się pod słowami @uno_momento
》tertium non datur《

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2993
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: La Marzocco Linea Micra
« Odpowiedź #665 dnia: 09 Listopad 2023, 09:20:33 »
Mija ok. miesiąc od kupna ekspresu. Przypomnę, że nigdy wcześniej nie miałem doświadczenia z ekspresami kolbowymi. Dzisiaj robie tak smaczne espresso, że nigdy w kawiarni takiego nie piłem a piłem w wielu miejscach.. To też nie jest tak, że bez żadnej wiedzy nagle zaczniemy robić tym sprzętem super nektarowe szoty. Praktycznie przez cały miesiąc to była nauka, oglądanie filmów profesjonalistów, testowanie różnych kaw, ustawień ale ostatecznie jeżeli ktoś będzie zdeterminowany to osiągnie swój cel pewnie i na tańszych maszynach.

Piszę ten post bo mam potrzebe się pochwalić, że mi się udało i że warto było poświęcić wiele godzin na czytaniu, studiowaniu tematu by samemu delektować się teraz świetną kawą. Dzisiaj wstaje rano z innym nastawieniem i motywacją bo wiem co za chwilę będę pił  :kawa: :evil:

Aż tak mocno to bym tego nie określił. Zrobienie kawy to nie jest doktoryzowanie się wielogodzinne z tematu.
Czasami młynek zrobi psikusa, jedna kawa wychodzi lepiej, inna gorzej.

 ;)
Niech smakuje.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 799
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra
« Odpowiedź #666 dnia: 09 Listopad 2023, 09:36:30 »


Dzisiaj wstaje rano z innym nastawieniem i motywacją bo wiem co za chwilę będę pił  :kawa: :evil:
W życiu jest najfajniejsze, by mieć przyjemności dostępne od ręki i w dowolnej chwili. Z kawą jest to możliwe...






Offline Boby_brown

  • Wiadomości: 115
  • Ekspres: LA MARZOCCO Linea Micra Bianca, Kawiarka Bialetti, Cafelat Robot, 9Barista
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense , Baratza sette 30 ap , Comandante
Odp: La Marzocco Linea Micra
« Odpowiedź #667 dnia: 09 Listopad 2023, 10:20:39 »
Boby, zmień nick cytatu
O, faktycznie. Chętnie zmienię, ale nie wiem jak to się robi.

Offline Matius22

  • Wiadomości: 458
Odp: La Marzocco Linea Micra
« Odpowiedź #668 dnia: 09 Listopad 2023, 18:18:13 »
Czy którykolwiek z posiadaczy Micry mógłby sprawdzić jakie właściwości magnetyczne ma nowa kolba? Przykładowo kolby od lelita nie reagują na magnes przez co nie mogą działać z tamperami automatycznymi które mają jako włącznik „wykrywacz metalu”. Jak to jest z najnowszą kolbą od La Marzocco 3in1?
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: La Marzocco Linea Micra
« Odpowiedź #669 dnia: 09 Listopad 2023, 19:34:18 »
Jest magnetyczna, czepiam kołnierz do dystrybucji i się trzyma.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: La Marzocco Linea Micra
« Odpowiedź #670 dnia: 09 Listopad 2023, 20:54:09 »
A nie czepia się czasem rantu sitka, które jest stalowe i jak najbardziej magnetyczne? Mam mosiężny portafilter Lelita i kołnierz z magnesami jak najbardziej się trzyma, właśnie sitka.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5329
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra
« Odpowiedź #671 dnia: 09 Listopad 2023, 21:03:55 »
Jak to jest z najnowszą kolbą od La Marzocco 3in1?
To jest chyba mosiądz - nie trzyma.
》tertium non datur《

Offline Matius22

  • Wiadomości: 458
Odp: La Marzocco Linea Micra
« Odpowiedź #672 dnia: 09 Listopad 2023, 21:23:22 »
@GostRado No właśnie ciekawi mnie z czego one są zrobione, podobnie jak te od Lelita czy ECM. Niby nie „ulega to starciu” tak jak miałem przykładowo w Ascaso. Natomiast kolby kupowane z ali już normalnie w całości są z 304 czy tam 301 i magnes trzymają.

@Jozin von Bazin Tak jak przedmówcy napisali, kołnierz łapie się sitka, niestety samo sitko w kolbie to za mało i mój tamper automatyczny „nie widzi kolby” w ten sposób.
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5329
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra
« Odpowiedź #673 dnia: 09 Listopad 2023, 21:37:35 »
Kolby LM z pojedynczą i podwójną wylewką są wykonane ze stali, ale npf już nie. Pewnie z tego samego stopu, co npf Mikry.
》tertium non datur《

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 579
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: La Marzocco Linea Micra
« Odpowiedź #674 dnia: 12 Listopad 2023, 19:37:53 »
Czy ktoś z użytkowników, przed zakupem porównywał bezpośrednio Micrę z Ascaso Baby T Plus?
Wygląda na ciekawą alternatywę z większą ilością funkcji za podobną cenę. kawka

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi