Autor Wątek: La Marzocco Linea Micra  (Przeczytany 68343 razy)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1443
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #600 dnia: 15 Październik 2023, 10:45:07 »
ale jak by nie patrzeć technologicznie Apple coś robi nawet dla sceptyków po glebszej analizie innowacje co roku się pojawiają , konstrukcja LAMA to w zasadzie relikt :) może i dobry i sprawdzony ale jednak relikt ,w zasadzie większość firm robiących ekspresy ma korzenie w rynku pro :).

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #601 dnia: 15 Październik 2023, 10:56:05 »
Tak, widziałem tą wagę na stronce LM. Po kliknięciu w "Brew-by-Weight" w aplikacji jest link z odnośnikiem "kup se u nas kompatybilną wagę" :-D.
Teraz dopiero doczytałem, że "nie można zaktualizować softu na standard Acaia Lunar". Szkoda, ale może faktycznie chcą uniknąć problemów technicznych jakby sprzedawali samą aktualizację oprogramowania, bo przecież każdy widzi jaka część ceny jest za to oprogramowanie? :mhh: Czy jest to przegięcie? Być może :). Dałbym tą stówę za upgrade posiadanej wagi, bo funkcja "Brew-by-Weight" jest świetna, ale żeby kupować kolejną wagę do użytku domowego tylko, to nie wiem :doh:. Może jak sprzedam posiadaną obecnie, żeby przynajmniej za wagę drugi raz nie przepłacać... :picardpalm:

I też nie przesadzajcie Paweł, z rollo45, z ta krytyką polityki cenowej La Marzocco bo akurat w posiadanych przez Was sprzętach też jest spory "narzut w cenie za markę". Czy może jest tam jakaś szczególna technologia i materiały? :mhh: Takie są realia i każdy, kto ma jakieś pojęcie o kosztach produkcji wyrobów i marżach w łańcuchu dostaw, chyba to dobrze rozumie.
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2023, 11:03:43 wysłana przez popcorn »
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #602 dnia: 15 Październik 2023, 10:59:54 »
Popularność Apple, czy LM nie wzięła się znikąd. Nie zakładajmy, ze wszyscy konsumenci to idioci.
Micra to bardzo przemyślany ekspres, przemyślany ergonomicznie pod kątem użytku domowego.
Mnie np irytują te wszystkie firmy ze składkami na e61, tak jest zero innowacji od bardzo dawna, a ceny wcale nie są niskie za te ekspresy.
Taka sytuacja dzisiaj z rana, włączyłem Micra, podchodzę zrobić kawę, ale ekspres zimny bo nie dolałem wody. Uzupełniłem zbiornik z woda i ekspres gotowy do pracy po 15min. Zróbcie to samo na innym DB, w dużej dźwigni można się w takiej sytuacji pochlastać.
Ten młynek Pico mnie się nie podoba.
Narzekacie na drogą wagę do LM, albo na aktualizację wagi, w sumie to ja też narzekam :)
Tylko zerknijcie na to jak innowacyjne to jest. Ecm, Profitec, Lelit, Bezzera mają coś podobnego?
Ekspres zatrzymuje ekstrakcję po określony uzysku, startuje tez timer. Proste, wygodne, nieprzekombinowane.
Szkoda, ze nie ma tej fuknkcji w Micra , dopłaciłbym te 100eur.
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2023, 11:40:10 wysłana przez Jozin von Bazin »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1443
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #603 dnia: 15 Październik 2023, 11:02:30 »
pełna zgoda tyle ze prawie Strietman czy L24 to produkty niszowe co tez podbija cenę czy słusznie nie mnie oceniać :)może działa aspekt psychologiczny i posiadając niszowy sprzęt sami czujemy się wyjatkowi:)natomiast ja po zakupie obydwu dźwigni nie wylałem jeszcze żadnego shota do zlewu i kompletnie zapomniałem o ważeniu , mierzeniu itp co zrobię jest dobre może to suma doświadczeń i sprzętu może tylko doświadczenia albo tylko sprzętu :):)czy tak samo jest z LAMA w moim przypadku (GS3) tak nie było ale to tylko mój przypadek.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2993
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #604 dnia: 15 Październik 2023, 12:50:55 »
Mając IAD II co jakiś czas skutecznie parzyłem dłonie o grupę.
Podgrzewanie filiżanek było, delikatnie mówiąc, dyskusyjne.

Czy zrobiłem dobrze kupując LAMĘ?

Po kilku dniach jestem mega zadowolony. Czy taki stan będzie trwał długo? Nie wiem.
Myślę, że tak.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 799
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #605 dnia: 15 Październik 2023, 13:02:29 »
Taka sytuacja dzisiaj z rana, włączyłem Micra, podchodzę zrobić kawę, ale ekspres zimny bo nie dolałem wody. Uzupełniłem zbiornik z woda i ekspres gotowy do pracy po 15min. Zróbcie to samo na innym DB, w dużej dźwigni można się w takiej sytuacji pochlastać.
A nie irytuje cię brak prostej sygnalizacji np. dźwiękowej braku wody w pojemniku w Twoim superekspresie?
W ekspresie BFC sprzed 20 lat miałem pod pojemnikiem z wodą zwykły wyłącznik ze  sprężynką który sygnalizował dźwiękiem niski poziom wody!!!! Koszt wymiany na nowy to 5 euro.
Takich baboli jest w nim duuuużo więcej, o czym już pisałem, ale dla niektórych najważniejsze jest niskie zużycie prądu, za który i  tak płacą z góry przepłacać za ekspress.
Wypożycz nowowoczesny ekspres DB z grupą E61 i przetestuj jego pracę, a nie opowiadaj historii o starociach - Twoje 15 min w LM przestanie być wyczynem.





Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10596
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #606 dnia: 15 Październik 2023, 13:07:21 »
Inny DB? Proszę bardzo. Moja duża maszyna Wega Concept. Włączam i po 10 minutach robię espresso.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5329
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #607 dnia: 15 Październik 2023, 13:13:55 »
Włączam i po 10 minutach robię espresso.
A jaka moc grzałek?
》tertium non datur《

Offline uno_momento

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: LM Micra, Jura Ena 8
  • Młynek: C40 Red Clix, Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #608 dnia: 15 Październik 2023, 13:48:32 »
Jestem początkujący jeżeli chodzi o ekspresy kolbowe i mój pierwszy ekspres w życiu to właśnie Micra (jeszcze tydzień temu nie wiedziałem co to jest portafilter  [emoji38]). Testuje go dopiero od wczoraj w parze z młynkiem C40 + red clix. W przyszłym tygodniu ma przyjść Niche Zero więc na razie się posiłkuję ręcznym. Kilka słów o ekspresie:

Ekspres jest banalnie prosty w obsłudze, mam wrażenie, że wiele wybacza ale w pozytywny sposób. Jak ktoś zaczyna przygodę z ekspresami kolbowymi to chyba nie jest zły wybór (o ile ma się fundusze). To co rzuca się w oczy to jego małe gabaryty, duża masa i jakość wykonania - masywny mały czołg, który idzie do przodu - tak bym go określił :D

Nagrałem dzisiaj krótki filmik z robienia nim espresso:

www.youtube.com/shorts/mflLw3nR60k

Wyszło zgodnie z teorią, czyli 14.5g > 29ml / czas: 33s. Szocik wyszedł smaczny. Teorie opieram, na nauce, którą poczyniłem przed zamówieniem sprzętu  kawka

Także, jak ktoś rozważa go jako swój pierwszy kolbowy ekspres to niech się nie boi jego ceny, która może świadczyć o tym, że to dla zaawansowanych użytkowników :)
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2023, 13:59:02 wysłana przez Fux »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3172
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #609 dnia: 15 Październik 2023, 13:51:00 »
A jaka moc grzałek?
Wiesz, wystarczy ociupinka elektroniki i podniesienie temperatury o kilka/kilkanaście stopni w stosunku do nastawy przy pracy na pewien czas i problem szybkiego nagrzewania załatwiony.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1443
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #610 dnia: 15 Październik 2023, 13:54:28 »
Pomijacie fakt najistotniejszy , co dostajemy w filiżance jeśli Micra daje super rezultaty i espresso jest zdecydowanie lepsze vs wszystko to co mieliście wcześniej to zakup ma sens nawet z brakami typu sygnał dźwiękowy  itp, jeśli w filiżance jest podobnie lub tak samo jak wcześniej to sensu żadnego nie ma.
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2023, 14:04:18 wysłana przez rollo45 »

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #611 dnia: 15 Październik 2023, 14:10:55 »
Wiesz, wystarczy ociupinka elektroniki i podniesienie temperatury o kilka/kilkanaście stopni w stosunku do nastawy przy pracy na pewien czas i problem szybkiego nagrzewania załatwiony.
Temperaturę trzeba nie tylko osiągnąć, ale też utrzymać.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 693
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #612 dnia: 15 Październik 2023, 18:01:01 »
..., jeśli w filiżance jest podobnie lub tak samo jak wcześniej to sensu żadnego nie ma.
Nie, nie jest tak samo. Ta maszyna jest wybitnie powtarzalna i stabilna. W ślepym teście jestem teraz w stanie rozróżniać mieszanki espresso, wcześniej na E61 nie było to tak banalne.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1443
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: La Marzocco Linea Micra?
« Odpowiedź #613 dnia: 15 Październik 2023, 18:35:50 »
Raczej nie chodziło mi o porównanie E61 do Micry bo tu misi być różnica  , satrurowana grupa to przepaść vs E61:):):)

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 799
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: La Marzocco Linea Micra
« Odpowiedź #614 dnia: 16 Październik 2023, 07:46:20 »


Nie, nie jest tak samo. Ta maszyna jest wybitnie powtarzalna i stabilna. W ślepym teście jestem teraz w stanie rozróżniać mieszanki espresso, wcześniej na E61 nie było to tak banalne.
Wystarczy zrobić i udostępnić filmiki z trzech kolejnych szotów z Micry - to byłoby proste potwierdzenie tez o super powtarzalności.
Niezbędne info na filmie to data i godzina oraz czas i waga ekstrakcji. Widok ciastka po ekstrakcji też byłby super. Proszę zrób to
Niestety zaniedbałem kwestię robienia filmików z szotów, skupiając się na smaku i kwestiach technicznych, a Micrę będę miał ponownie dopiero w połowie stycznia.
Użytkownicy Micry na forum  niestety operują jedynie słowami, bo brak filmów i zdjęć.
Powtarzalność shota to nie tylko ekspres, to także przemiał i dystrybucja kawy w sitku.






 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi