Autor Wątek: Palcem po mapie  (Przeczytany 19312 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Palcem po mapie
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Sierpień 2013, 00:19:55 »
Ale o Kraków nie masz co się martwić ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Palcem po mapie
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Sierpień 2013, 17:29:58 »
Mam pytanie o ikonkę mówiącą o poleceniu.

Po pierwsze do kogo mam się zwrócić o pliki? A po drugie, to czy nasza filiżanka będzie ku temu odpowiednia? czy może myślimy coś innego. Kolega od strony sugeruje aby ikonka sama w sobie sugerowała polecenie, jakiś wykrzyknik, kciuk w górę coś w ten deseń, tylko jak to ugryźć?

No i myślę, że mogę już otwarcie pisać, że będziemy działać na TuBywam.pl -- to jest ten moment, w którym można podnieść larum, że marny to serwis i że jednak wcale nie chcemy. ;)

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Palcem po mapie
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Sierpień 2013, 18:54:04 »
Odnośnie loga, to czekamy na koleżankę Poego, która miała coś zrobić.

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Palcem po mapie
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Sierpień 2013, 15:47:19 »
Podczas rozmowy z donkiszotem o tym projekcie pojawiło się pytanie następujące:

Czy będzie coś takiego na forum jak wątek "TuBywam", w którym będą zebrane wszystkie miejsca polecane, ze wszystkich miast? Czy polecane miejsca będą rozsypane po wątkach?





Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Palcem po mapie
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Sierpień 2013, 17:31:28 »
Myślę, że lepszy będzie jeden wątek polecający. Donkiszot, utwórz proszę taki :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Palcem po mapie
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Sierpień 2013, 21:24:06 »
Wyobrażałem to sobie tak (oczywiście poddaję pod dyskusję), że z wątków obecnych, podzielonych wedle miast będę wyławiał te lokale, które się kwalifikują.

I teraz.
Opcja pierwsza jest taka, że w wątku (o roboczej nazwie) "WoK poleca bywać na TB" proponuję wpis takiego lokalu i wspólnie pracujemy nad danymi lokalu i wpisem polecającym.

Opcja druga jest tak, że w wątku roboczym pracujemy, a do tego dajemy wątek na czysto z lokalami polecanymi.

Opcja trzecia jest taka, że sam działam w tle, a potem tylko wątek, który będzie efektem pracy.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Palcem po mapie
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Sierpień 2013, 21:40:59 »
Wpis pod wpisem, ale chciałem te kwestie oddzielić.

Poniżej zamieszczam dane, które należy, bądź można uzupełnić jeśli lokalu jeszcze nie ma w bazie i będziemy go dodawać. Oczywiście jeśli już lokal jest, to pół roboty z głowy.

Im więcej danych podamy przy wpisie do bazy, tym lepiej taki wpis wygląda, bo głupio polecać lokal, o którym nic nie napisano.

Oczywiście nie jest to sprawa forum, aby o bazę dbać, więc przymusu nie ma. Moja w tym głowa aby to załatwić, ale jeśli ktoś takie dane posiada, to będzie mi łatwiej.

Oczywiście zawsze można zadzwonić, bądź napisać (mówię nadal o sobie) do danego lokalu, z prośbą o dane, bo chcemy ich promować -- tylko pytanie, czy ewentualnie mam pisać w imieniu forum? czy zostawiamy to po stronie tubywam?


Cytuj (zaznaczone)
Nazwa*
Miasto*
Ulica, numer*
Kategorie* należy zaznaczyć te, do których się lokal kwalifikuje (Bary mleczne, Fast-foody, Herbaciarnie, Kasyna, Kawiarnie, Kluby, Kluby ze striptizem, Pizzerie, Puby, Restauracje, Winiarnie, Zajazdy) Wybierz do 5 kategorii.

Opis Lokaku* (o muzyce, klimacie, ogólnie, szczegółowo, itp)

Logo

Słowa kluczowe -- i to jest dla nas najważniejsze, szczególnie nasz ustalone słowo kluczowe (które jeszcze jest nieustalone ;))

Numer telefonu

Strona www

Dostępne dla inwalidów (Nie/Tak)
Palenie (Nie/Tak/W wydzielonym pomieszczeniu)
Płatność kartą (Nie/Tak)
Internet bezprzewodowy (Nie/Tak)
Godziny otwarcia

Przykładowa cena kawy

Przykładowa cena piwa

Przykładowa cena wody mineralnej

Jeśli ktoś chce zobaczyć jak to wygląda, to można zerknąć tu: LINK
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień 2013, 21:43:15 wysłana przez donkiszot »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Palcem po mapie
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Sierpień 2013, 15:29:06 »
To znowu ja. ??? Nie wiem jak mam rozumieć tę ciszę w wątku, dlatego zapytam (choć obawiam się, że i z tym pytaniem będzie tak samo).

Czy za dużo piszę i czytać trudno?
Czy temat jednak nie jest warto zachodu?
Czy upały?
Czy urlopy i brak czasu?

Liczyłem na dyskusję i krytykę, aby potem nie poprawiać. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę powyższe przesłanki przychylności, będę robił swoje już bez dopytywania się o dalsze szczegóły.

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Palcem po mapie
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Sierpień 2013, 16:54:00 »
IMHO powinno być tak, że jeśli użytkownik wie, że prowadzimy taką akcje i idzie do kawiarni, by polecić/odradzić/sprawdzić lokal powinien zebrać jak najwięcej danych o tym miejscu.
Użytkownik, sprawdzacz wypełnia:
Nazwa*
Miasto*
Ulica, numer*
Opis Lokaku* - jak najszczegółowiej.
Nawet jak nie zamawia powinien dopytać o:
Przykładowa cena kawy
Przykładowa cena piwa
Przykładowa cena wody mineralnej
Fajnie byłoby gdyby ocenił:
Dostępne dla inwalidów (Nie/Tak)
Palenie (Nie/Tak/W wydzielonym pomieszczeniu)
Płatność kartą (Nie/Tak)
Internet bezprzewodowy (Nie/Tak)
Godziny otwarcia

Resztę osoba zajmująca się projektem czyli Ty. Gdyby czegoś brakowało w wiadomości od sprawdzacza starasz się to uzupełnić.  Myślę, że nieczęsto będziesz musiał dzwonić do lokalu, bo większość info zazwyczaj jest na stronie www.
IMHO jeśli musiałbyś dzwonić/pisać warto wyjaśnić o co chodzi w imieniu forum.

Pod podanym LINKiem wyświetla się strona z tekstem:
"Przepraszamy, musisz być zalogowany aby zobaczyć tą stronę."



« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień 2013, 16:57:09 wysłana przez Szachowiec »




Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Palcem po mapie
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Sierpień 2013, 18:05:56 »
Jeśli chodzi o pytanie z posta powyżej.
IMHO jeśli sam będziesz pracował nad tym projektem -
Opcja trzecia jest taka, że sam działam w tle, a potem tylko wątek, który będzie efektem pracy.
Jeśli więcej osób, wątek w dziale ukrytym -
Opcja druga jest tak, że w wątku roboczym pracujemy, a do tego dajemy wątek na czysto z lokalami polecanymi.






Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Palcem po mapie
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Sierpień 2013, 19:45:52 »
Więc tak, całościowo wszystkie pomysły mi się podobają, choć już jest ich za dużo i się pogubiłem :P ogólnie, moim zdaniem, powinno być tak, że w danym wątku zgłaszamy nasze ulubione kawiarnie (dowolne osoby, znamy się, wiemy kiedy ktoś jest zaufany, a kto się tylko zarejestrował dla reklamy), jedna osoba (donkiszot?) wybiera odpowiednie kawiarnie z wątku i dodaje je do katalogu, wraz z naszym logiem (za dwa tygodnie mam mieć kilka propozycji logo dla naszej strony i forum).

dabrowski

  • Gość
Odp: Palcem po mapie
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Wrzesień 2013, 20:14:42 »
Witam wszystkich. Jestem adminem tubywam.pl. Tej strony, co to na niej mają być oznaczane kawiarnie warte polecenia.

I z mojej strony pomysł donkiszota ma pełne poparcie. Nie chcę wchodzić w dyskusje na temat sposobu wybierania dobrych kawiarni - jest to wewnętrzna sprawa forumowiczów. Zależy mi tylko na tym aby polecenia były wiarygodne i widzę, że Wam też.

Obecnie zleciłem lekką przebudowę tubywam.pl. Zmiany będą widoczne w drugiej połowie października. Wtedy też umieścimy ikonę, która będzie znakiem polecenia przez forum. Możliwość dodania ikony będzie zastrzeżona dla moderatorów/administratorów na tubywam.pl. Dlatego warto by było utworzyć nowego użytkownika na tubywam.pl, który to będzie nosił nick w stylu "Forum Wszystko o Kawie" (inne propozycje mile widziane). Userowi dam status Moderatora. Proponuję oczywiście, żeby zarządzał nim donkiszot gdyż cała sprawa powstała z jego winy ;)
Co nam to daje?
- W profilu usera "WOK" opis, czym jest forum oraz co i dlaczego poleca. Oczywiście link do strony forum.
- Możliwość dodawania lokali do tubywam.pl w imieniu forumowiczów po wcześniejszych ustaleniach tutaj. W profilu lokalu pozostaje zaznaczenie kto go dodał.
Oczywiście dla użytkowników forum pozostaje możliwość dodawania prywatnych opinii na tubywam.pl oraz dodawania lokali we własnym imieniu (to po uprzedniej rejestracji).

Jeszcze co do oznaczania kawiarni. Donkiszot wspomniał o tagach. Jest to bardzo dobry pomysł. Proponuję nawet sprecyzować tag zależnie od miasta. Przykładowo: "Forum Wszystko o Kawie poleca w Krakowie" Tag jest przydługi ale po kliknięciu w niego będziemy mieć listę lokali polecanych przez forumowiczów w danym mieście. Co bardzo ułatwi nawigację i poszukiwanie kawiarni na tubywam.pl
Niestety dodawania tagów nie mogę zastrzec dla moderatorów, więc będziemy musieli pilnować czy ktoś się nie podszywa, ale dzięki ikonie łatwo będzie można wykryć oszusta.

Oczywiście również w opisie lokalu możemy każdorazowo dopisywać notkę w stylu: "Lokal polecany przez forum.wszystkookawie.pl" - Zastrzegam jednak, że ze względu na walkę ze spamem zablokowana jest możliwość linkowania z opisu lokalu.

Jeżeli chodzi o mnie możemy zaczynać już. Ikonę dodamy kiedy zmiany na stronie będą gotowe.


Pod podanym LINKiem wyświetla się strona z tekstem:
"Przepraszamy, musisz być zalogowany aby zobaczyć tą stronę."
Dodawanie lokali jest zastrzeżone dla zarejestrowanych użytkowników, dlatego link nic nie pokazuje.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Palcem po mapie
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Wrzesień 2013, 20:34:59 »
Dlatego warto by było utworzyć nowego użytkownika na tubywam.pl, który to będzie nosił nick w stylu "Forum Wszystko o Kawie" (inne propozycje mile widziane). Userowi dam status Moderatora. Proponuję oczywiście, żeby zarządzał nim donkiszot gdyż cała sprawa powstała z jego winy
Oj, nie chciało się czytać dokładnie :jezyk: wszystko to już jest ustalone i zatwierdzone. :))

Jeżeli chodzi o mnie możemy zaczynać już. Ikonę dodamy kiedy zmiany na stronie będą gotowe.
Jeśli chodzi o mnie, to też mogę zacząć już, ale muszę wynaleźć chwilę aby zebrać myśli i to wszystko w całość, pozakładać wątki, login, napisać opisy i zasady. Jeszcze chwilkę, ale tuż tuż i będziem działać.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Palcem po mapie
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Wrzesień 2013, 20:37:10 »
Ruszymy jak tylko Donkiszot będzie gotowy :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Palcem po mapie
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Październik 2013, 02:15:59 »
Efekt powyższej dyskusji tutaj: Wszystkookawie.pl poleca na tubywam.pl

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi