Autor Wątek: Ciemna strona mocy  (Przeczytany 13488 razy)

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #60 dnia: 01 Luty 2019, 17:40:04 »
Tyłek go piecze, bo 7 kont zbanowanych  ;)
¯\_(ツ)_/¯

Offline bommel

  • Wiadomości: 16
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #61 dnia: 01 Luty 2019, 17:43:49 »
A jak tam u Ciebie z wazeliną, masz zapasy, bo ojcom założycielom wchodzisz w tyłek aż miło!

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #62 dnia: 01 Luty 2019, 17:49:15 »
Powiedziałbym że 99,9% rozsądnych i stałych użytkowników tego forum nie wyraża się w sposób obelżywy w stosunku do pijących inną kawę niż oni.

Prawda. Tylko ty mnie obraziłeś kilka komentarzy wcześniej sugestią żebym pił rozpuszczalną. Reszta użytkowników tego forum jest normalna (nie licząc troli, bo faktycznie często się pojawiają).

jeśli doceniam wartość i walory tych najlepszych kaw, to trochę przykro słuchać, że to "kompoty" i "kwasy" a nie kawa.

Pierwszy raz tak zażartowałem 4 lata temu na CP i się nie obraziłeś. Ale jeśli teraz jesteś na tym punkcie wrażliwszy to przepraszam - postaram się tak nie żartować.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #63 dnia: 01 Luty 2019, 18:07:55 »
Może trochę przesadziłem, ale na tym punkcie jestem wrażliwy ;). Staram się nie przesadzać z "kwasami" i równoważę je goryczą. W zasadzie niniejszy wątek winien być o goryczy, a nie o kwaśnych smakach.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #64 dnia: 01 Luty 2019, 18:36:26 »
A z innej beczki ;) to powiem ci @Miklas że jak kiedyś będziesz miał okazję przelać albo zalać coś takiego: https://www.coffeedesk.pl/product/1551/Johan-And-Nystrom-Fika to polecam spróbować, to jest dla mnie fajny przykład kawy o smaku kawy ;)

Niedawno użyłem jej przy okazji większej ilości ludzi przewijających się przy urodzinach córki, to nie jest okazja żeby brać jasną Kenię i bawić się w ewangelistę, ale jednocześnie nie poleje czegoś co sam nie umie wypić i tu się sprawdziła. Jest naprawdę smaczna, ale jak miał bym ją opisać to jedyne co potrafię powiedzieć, to że smakuje jak kawa :) Jest gorzka ale nie bardzo, nie zostawia cierpienia w ustach, jest wyraźnie palona ale nie jak asfalt w letnie popołudnie, jak stygnie coś się wyłania, może nawet jakiś dżemik ale taki z bloku, wieloowocowy ;) Smakowała wszystkim

Oczywiście zdaję sobie sprawę że wiele jest takich kaw, ta jest stabilną mieszanką robiona przez ludzi którzy wiedzą co robią i chcą żeby taką zwykłą właśnie była

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #65 dnia: 01 Luty 2019, 19:16:30 »
@lukaszde, dzięki!
A0A6003A-ECEF-4F6D-A254-7C0919DC5224.jpeg
Jak to trafiło w Twoje ręce?:)
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2019, 19:21:23 wysłana przez pj.w »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #66 dnia: 01 Luty 2019, 20:04:55 »
Tylko ty mnie obraziłeś kilka komentarzy wcześniej sugestią żebym pił rozpuszczalną. Reszta użytkowników tego forum jest normalna (nie licząc troli, bo faktycznie często się pojawiają).
No cóż widać każdy na jakimś punkcie jest przewrażliwiony. Z kontekstu można wyczytać, że chodzi mi konkretnie o aromat utożsamiany ze smakiem kawy. Jednak nie każdy musi chcieć wszystko czytać i przyjmować takie jakie jest. Nigdzie też nie napisałem że rozpuszczalna jest zła lub określenia wobec ludzi pijących taką kawę. W moim domu stoi nawet rozpuszczalna, przyniosła ją osoba która jak przychodzi to spożywa taki napój i w żaden sposób to upodobanie nie rzutuje na moją opinię o tej osobie. Ja biorę ludzi takimi jakimi są.

Widzisz różnica między nami jest taka, że obrażasz się na coś co w ogóle nie jest skierowane wobec Ciebie, za to mnie starasz się obrazić osobiście. Otóż wiedz, że nigdy nie starałem się być normalny, nie mniej nie przeszkadza mi to w wypowiadaniu się w taki sposób, aby innych nie obrażać, w przeciwieństwie do Ciebie. Ty od początku obrażasz ludzi na tym forum.
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2019, 20:11:27 wysłana przez krystians »

Offline lukaszde Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rancilio Silvia, aeropress, V60, kawiarka
  • Młynek: Comandante C40 MKIII Nitro Blade RC
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #67 dnia: 01 Luty 2019, 20:11:29 »
@lukaszde, dzięki!

Jak to trafiło w Twoje ręce?:)
Znajomy prosił bym to zabrał, bo on nie ma i tak młynka i nic z tym nie zrobi. Natomiast mój znajomy dostał to chyba w Tajlandii. Zrób z tego najlepszy użytek jaki się da;)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #68 dnia: 01 Luty 2019, 21:19:14 »
A z innej beczki ;) to powiem ci @Miklas że jak kiedyś będziesz miał okazję przelać albo zalać coś takiego: https://www.coffeedesk.pl/product/1551/Johan-And-Nystrom-Fika to polecam spróbować, to jest dla mnie fajny przykład kawy o smaku kawy ;)


Też ostatnio kupiłem, była w promo za 36 zł. Jak za te pieniądze, to smaczna :) . nieco stonowana, jest w niej niewielka domieszka etiopii, co daje mało wyczuwalny owocowy smaczek, jednak głównie są tam jakaś brazylia i chyba gwatemala lub honduras, nie pamiętam teraz. Nie można się było w niej do niczego przyczepić, to fakt. Zwykła, dobra codzienna kawa. Też kupiłem ze względu na nalot gości. Oni nie pijają "kwaśnej" kawy :) Etiopia magic pussy  z Rocket Bean im nie smakowała.. Przynajmniej więcej dla mnie zostało :)

Wracając do sedna tematu - ciemno palonej kawy, jej niekiedy zła opinia bierze się z tego, że surowiec słabej jakości trzeba "spalić" aby był pijalny? Jak to jest? Bo miałem niedawno ciemną kawę, ale było to J&N caravan i dziś odebrałem Solberg & Hansen - Franskbrent Espresso - jest dużo ciemniej palona niż kawy, które obecnie mam, ale nie ma w niej nic niesmacznego.. Dobre ziarna nawet mocno palone dalej chyba są dobre... (Mówię oczywiście o mocniej palonych, a nie spalonych :) )

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #69 dnia: 01 Luty 2019, 21:42:11 »
Zawsze mam w domu coś średnio palonego, głównie dla mojej małżonki do cappuccino, ale również sam lubię taką kawę w espresso w zamian jasnych ziarenek. Jeśli ktoś z gości niekawowych poprosi dużą czarną, to robię właśnie z takiej kawy. Da się to wypić, ale osobiście sam bym sobie takiego przelewu nie zrobił mając jasno paloną kawę. W zasadzie to tylko mój tata pije u mnie takie przelewy, brat woli americano.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Ali7

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Saeco Poemia, Bialetti Moka Express, phin, V60
  • Młynek: C40 IH, Graef CM 702
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #70 dnia: 02 Luty 2019, 08:36:55 »
Nie jestem i raczej już nie będę fanem przelewów, jakoś brakuje mi w nich intensywności smaku. Próbowałem i przestałem.
Natomiast niektóre jasno palone kawy wychodzą bardzo fajne z kawiarki - daje to taką trochę kombinację oryginalnych smaków z właśnie intensywnością i "mocnym charakterem". Najlepiej wychodzi mi to z kawiarki elektrycznej, zwłaszcza z nieco grubiej, niż zwykle zmielonej kawy i przy zalaniu kawiarki gorącą wodą. Na gazie nie do końca wiem dlaczego, ale tak dobrze się to już nie udaje.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #71 dnia: 02 Luty 2019, 10:01:55 »
Mi wychodzi na gazie, ale doskonale wiem o czym piszesz, w espresso jest jeszcze lepiej :-)

Ale to wątek o ciemno palonej kawie ;-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #72 dnia: 03 Luty 2019, 10:32:54 »
Luwak z Wietnamu:
KopiLuwak.jpg

Jakąś mieszanką monsumowej Indonezji i Robusty karmili te zwierzątka.
Kawa pachnie... wanilią. Bardzo podobnie jak Sati waniliowe. Nie wiem czy to kwestia fermentacji i obróbki czy kawę aromatyzują.
Pierwszy shot zdecydowanie za grubo zmielone, muszę zwiększyć dozę. Pół filiżanki to crema była. Ale już wiem, że będzie się to dało wypić. Pół kilo tylko dla mnie, bo żona powiedziała, że nie skosztuje tej obróbki.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #73 dnia: 03 Luty 2019, 10:51:45 »
Może cywety jadly też wanilię? :D jeśli jest aromatyzowana, to może zostawiać tlusty osad

Offline lukaszde Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rancilio Silvia, aeropress, V60, kawiarka
  • Młynek: Comandante C40 MKIII Nitro Blade RC
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #74 dnia: 03 Luty 2019, 13:42:40 »
Luwak z Wietnamu [...]
Kawa pachnie... wanilią. Bardzo podobnie jak Sati waniliowe. Nie wiem czy to kwestia fermentacji i obróbki czy kawę aromatyzują.
[...]
Ale już wiem, że będzie się to dało wypić. Pół kilo tylko dla mnie, bo żona powiedziała, że nie skosztuje tej obróbki.
Też się zastanawiałem, czy waniliowa aromatyzowana. Moja żona powiedziała to samo😉

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi