Autor Wątek: Ciemna strona mocy  (Przeczytany 13477 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Luty 2019, 12:31:46 »
@pepo, bo widzisz to jest tak. Gdy serio interesuję się kawą, nie zamykam się na różne wrażenia. Sam chętnie próbuję także ciemnych kaw, ale dość trudno o takie kawy naprawdę dobrej jakości. Akurat produkty Passalaqua reprezentują dobrą jakość, więc mogą stanowić dobry przykład takiego stylu południa Włoch. Warto próbować i takich kaw. Nie mam nic przeciwko i próbuję. Doceniam i serio traktuję taki styl palenia i w ogóle kulturę południa Włoch.

Z drugiej strony ktoś totalnie nie akceptuje naparu z Kenii... I właśnie obrusza się, obraża się, że to w ogóle nazywa się kawą. Wydaje mi się, że poziom nietolerancji jest bardziej wyraźny u miłośników ciemnej strony. Najczęściej nie są oni w stanie docenić wybitnej jakości takich kaw specialty. Do jasnego palenia, do metod przelewowych nadają się tylko najlepsze i relatywnie drogie kawy. Nie dziw się więc, że jeśli serio interesuję się kawą, jeśli doceniam wartość i walory tych najlepszych kaw, to trochę przykro słuchać, że to "kompoty" i "kwasy" a nie kawa.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #46 dnia: 01 Luty 2019, 12:38:19 »
Wczoraj zrobiłem chłopakom w pracy Brazylię do przelewu w mojej Melicie. Palona do przelewu, średnio mi podchodzi - ale ja tak mam z nimi ;) Zrobiłem to w sumie na odwal się, specjalnie zmieliłem drobno coby "mocy" dodać - ja bym tego nie wypił, im bardzo smakowała. No cóż... I co z tego, że kawa chyba dobra(choć strasznie droga nie jest, 32€ za kilo), skoro im pasowała mocno przeparzona...
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2019, 12:43:59 wysłana przez siewcu »

Offline pepo Mężczyzna

    • brak
  • Wiadomości: 111
    • pipala.pl
  • Ekspres: aeropress, v60, moka pot, phin
  • Młynek: Kazak Tura
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #47 dnia: 01 Luty 2019, 12:41:08 »
@antonio po przeczytaniu tego postu biję się w pierś i zgadzam się z twoimi słowami :)

Offline bommel

  • Wiadomości: 16
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #48 dnia: 01 Luty 2019, 13:07:42 »
@pepo już się poddałeś zmasowanemu atakowi? Wielu myśli jak Ty! Plus dla Ciebie.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #49 dnia: 01 Luty 2019, 13:14:59 »
A Ty jak myślisz, @bommel? Bo ja tak myślę, jak pepo, nie atakuję żadnym zmasowanym rażeniem ;).

Offline bommel

  • Wiadomości: 16
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #50 dnia: 01 Luty 2019, 13:22:12 »
Po prostu, o gustach smakowych się nie dyskutuje. Jednemu podchodzi jasna, drugiego odrzuca i tylko pije ciemne. U mnie jest tak, że albo mi smakuje, albo nie i nie ma znaczenia stopień palenia. Ale jak ostatnio piłem Colombia Supremo jasno palona, to myślałem, że zwymiotuję. Najgorsza kawa jaką degustowałem!

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #51 dnia: 01 Luty 2019, 13:39:23 »
Oczywiście nikt nie obraża nikogo tak bezpośrednio, tego nie napisałem, chodzi o fakt, że na forum występuje podsmiewanie się z osób które nie doceniają kaw speciality
Pepo Szczerze powiedziawszy, jak jestem od 4 lat na forum to nie zauważyłem takiego klimatu. Powiedziałbym że 99,9% rozsądnych i stałych użytkowników tego forum nie wyraża się w sposób obelżywy w stosunku do pijących inną kawę niż oni.
Uważam że Twoja ocena jest bardzo niesprawiedliwa, jakoby na forum nabijano się z osób pijących ciemniej paloną kawę.

Ostatnimi czasy jednak mamy napływ nowych użytkowników, którzy często wykazują się słabą znajomością tematu, ale nabijają się z kultury kawowej i użytkowników tego forum. Wydaje się żę celowo trolują forum. W związku z czym niektórym puszczają nerwy i odpowiadają na te ataki w sposób, który może być przez niektórych użytkowników źle rozumiany bez szerszego kontekstu.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #52 dnia: 01 Luty 2019, 13:45:25 »
Po prostu, o gustach smakowych się nie dyskutuje. Jednemu podchodzi jasna, drugiego odrzuca i tylko pije ciemne. U mnie jest tak, że albo mi smakuje, albo nie i nie ma znaczenia stopień palenia. Ale jak ostatnio piłem Colombia Supremo jasno palona, to myślałem, że zwymiotuję. Najgorsza kawa jaką degustowałem!

Wiesz, zdaje mi się, że właśnie o gustach dyskutujesz. Twoja refleksja o tym, że jakaś kawa Ci nie smakowała, albo o tym, że była najgorsza, tak że myślałeś, że zwymiotujesz -- toż taka refleksja nic nie wnosi edukacyjnego, zupełnie nic nie znaczy, bo nic nie poznaliśmy, prócz Twojego usposobienia.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #53 dnia: 01 Luty 2019, 14:53:23 »
Wielu myśli jak Ty!
Wielu znaczy użytkowników, czy wiele loginów?

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #54 dnia: 01 Luty 2019, 15:58:03 »
Koalicja Trolli  :mrgreen:
¯\_(ツ)_/¯

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #55 dnia: 01 Luty 2019, 16:53:43 »
Po prostu, o gustach smakowych się nie dyskutuje.
Ta sentencja o dyskutowaniu o gustach jest jedną z najgłupszych "pseudo-mądrości" tego świata, wytrychem dla niepotrafiących kulturalnie prowadzić dyskusji.
Otóż dyskusje o gustach są potrzebne, mogą być bardzo wartościowe, pouczające, poszerzające horyzonty i zbliżające ludzi.

Offline bommel

  • Wiadomości: 16
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #56 dnia: 01 Luty 2019, 17:20:09 »
Zarzucasz mi brak kultury, bo MOJE kubki smakowe percepcjonują smak kawy odmiennie od Twoich czy innych przedstawicieli ludzkiego gatunku? Intrygujące :mhh:

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #57 dnia: 01 Luty 2019, 17:23:10 »
Nie, sposób formuowania przez Ciebie wypowiedzi jest niekulturalny i pełen pasywnej agresji.

Offline bommel

  • Wiadomości: 16
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #58 dnia: 01 Luty 2019, 17:29:53 »
Aż sobie poczytałem o tej "pasywnej agresji" i nie widzę jej u siebie. Może byś podał przykłady cytując mnie? Proszę...

Offline lukaszde Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rancilio Silvia, aeropress, V60, kawiarka
  • Młynek: Comandante C40 MKIII Nitro Blade RC
Odp: Ciemna strona mocy
« Odpowiedź #59 dnia: 01 Luty 2019, 17:34:45 »
Bommel, proponuję wrzucenie na luz i powrót do tematu.  :piwko:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi