Autor Wątek: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje  (Przeczytany 123242 razy)

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #420 dnia: 19 Sierpień 2020, 10:06:29 »
Dzięki - pewnie pierwszy i ostatni raz :)

Musiałem się pochwalić efektem który osiągnąłem po 3 latach pracy nad lajtami.

A co do wielkości grafiki - nie wiem czy może być mniejsze, ponieważ nie widzę opcji zmniejszenia zamieszczanego obrazka.

Nie wiem jak na innych, ale na mnie, takie "samochwalenie byczą czcionką" działa odstraszająco :picardpalm:.

Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #421 dnia: 19 Sierpień 2020, 11:04:48 »
Zmniejszyć o np o połowę każdy bok i też będzie dobrze :) Ten ma 540 x 967, a poprzedni 1080 x 1934. Najbardziej przeszkadza  duży rozmiar na wysokości. ;) Lub wysłać plik przez forum, a nie wstawiać zewnętrzny link. To wtedy forum pomniejsza, jak tutaj :)


Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #422 dnia: 19 Sierpień 2020, 11:12:52 »
Dzięki :D

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #423 dnia: 20 Sierpień 2020, 07:41:44 »
Dzień dobry ile się u Was czeka na wysyłkę od dnia zamówienia?

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #424 dnia: 20 Sierpień 2020, 08:36:34 »
Hej, zazwyczaj 1-2 dni. W tym tygodniu jesteśmy po tygodniowym urlopie i trochę zamówień się nam skumulowało, zatem jeżeli zamówisz dzisiaj, to prawdopodobnie kawa wyjedzie w poniedziałek.

Dzień dobry ile się u Was czeka na wysyłkę od dnia zamówienia?

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #425 dnia: 20 Sierpień 2020, 09:09:22 »
Cześć,

wczoraj dodaliśmy kolejną przepyszną nowość do naszego sklepu - wyśmienita Kenya Nyakabugi (88pkt).
Znajdziecie w niej Brązowy cukier, Jabłko, Czarna porzeczka.

Kawa jest wyśmienita, palona na lajta, 0 goryczki.

Zapraszam do naszego sklepu -> https://www.manufakturakawy.com/sklep/kenya-nyakabugi-kawa-ziarnista-i-mielona/

Kenia-Nyakabugi-wizual-manufaktura-kawy-kawa-ziarnista-przod-500.jpg

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #426 dnia: 20 Sierpień 2020, 14:38:42 »
Hej, zazwyczaj 1-2 dni. W tym tygodniu jesteśmy po tygodniowym urlopie i trochę zamówień się nam skumulowało, zatem jeżeli zamówisz dzisiaj, to prawdopodobnie kawa wyjedzie w poniedziałek.
Tak się składa że ja zamówiłem w poniedziałek 17 sierpnia. Czyli rozumiem że nie wyszła Odezwę się w sprawie zwrotu gotówki gdyż zamówiłem gdzie indziej a czekać tydzień na kawę trochę średnio.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2020, 14:44:56 wysłana przez manfred »

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #427 dnia: 21 Sierpień 2020, 14:39:40 »
Kolumbia Finca Los Alpes

Kawa mocno pomarańczowa. Ta pomarańcz przewija się w każdej metodzie.
W V60 mamy dojrzałą pomarańcz, przyjemnie kwaskowatą, na końcu przy ostygnięciu można było wyczuć lekki posmak orzechów laskowych.
W Kalicie oprócz pomarańczy dochodzi nam grejpfrut, kawa ma bardzo fajny balans tutaj.
Jest gorąco więc dzisiaj zaparzony aeropress na lodzie daje soczystą pomarańcz, podobnie kwaskowatą jak w V60.
Cold brew jest słodkie, delikatne, mamy lekko mleczną czekoladą, oczywiście z skórką pomarańczy.

Użyłem słowa pomarańcza chyba za dużo, ale dla mnie mocno przebija się ten smak w każdej metodzie.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #428 dnia: 22 Sierpień 2020, 07:38:25 »
Hej, zazwyczaj 1-2 dni. W tym tygodniu jesteśmy po tygodniowym urlopie i trochę zamówień się nam skumulowało, zatem jeżeli zamówisz dzisiaj, to prawdopodobnie kawa wyjedzie w poniedziałek.
Tak się składa że ja zamówiłem w poniedziałek 17 sierpnia. Czyli rozumiem że nie wyszła Odezwę się w sprawie zwrotu gotówki gdyż zamówiłem gdzie indziej a czekać tydzień na kawę trochę średnio.

Dziękuję za szybki zwrot gotówki. Dzięki Wam pierwszy raz od niepamiętnych czasów w weekend odpocznę od kawy. :-)

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #429 dnia: 24 Sierpień 2020, 08:38:11 »
I jak minął weekend bez kawy?

Ja testując przelewy zaparzyłem około 50 dripów i odkryłem całkiem niezłą wodę źródlaną za 97 groszy.

Pomagałem też koledze, który startuje w mistrzostwach roasterów w paleniu próbek kaw i cuppingu - natual i singiel są wyśmienite.

Hej, zazwyczaj 1-2 dni. W tym tygodniu jesteśmy po tygodniowym urlopie i trochę zamówień się nam skumulowało, zatem jeżeli zamówisz dzisiaj, to prawdopodobnie kawa wyjedzie w poniedziałek.
Tak się składa że ja zamówiłem w poniedziałek 17 sierpnia. Czyli rozumiem że nie wyszła Odezwę się w sprawie zwrotu gotówki gdyż zamówiłem gdzie indziej a czekać tydzień na kawę trochę średnio.

Dziękuję za szybki zwrot gotówki. Dzięki Wam pierwszy raz od niepamiętnych czasów w weekend odpocznę od kawy. :-)


Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #430 dnia: 24 Sierpień 2020, 09:08:46 »
i odkryłem całkiem niezłą wodę źródlaną za 97 groszy.

jaką? :)

Offline Piotrek [Manufaktura Kawy]

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 261
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #431 dnia: 24 Sierpień 2020, 09:49:13 »
Tylko w butelkach 1,5l, bo ta w 5l ma 2 x więcej minerałów.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #432 dnia: 03 Wrzesień 2020, 18:10:14 »
Poniżej moje odczucie na temat Kenii Nyakabugi oraz Brazylii Jorge Naimeg.

Cupping

Kenia - w zapachu i smaku na pierwszym planie jest brązowy cukier, kawa jest słodka, pojawia nam się czerwone jabłko miękkie i soczyste. Wraz z czasem pojawiają się nuty bardziej owocowe, w stronę kwasowości, jednak w porównaniu do innych kaw z tego kraju ta na pierwszy smak jest bardziej słodsza niż owocowa.

Brazylia - w zapachu kwiatowo, w smaku dominują cytrusy, głównie grejpfrut, zaraz obok jest marakuja. Wraz z czasem w tle pojawia się orzech laskowy, kawa bardziej zmierza w stronę suchego kakaa, mniej owoców, więcej goryczki.

V60

Kenia - na myśl przychodzą zielone jabłka, antonówki, a przy tym jest to lekko wszystko posłodzone. Kawa przyjemnie kwaskowata, gęste body.

Brazylia - w smaku czarna herbata z dodatkiem suszonych śliwek. Warto dać chwile odczekać, bo wtedy otwiera nam się kwasowość z żurawiną.

Kalita

Kenia - owocowo, w stronę ciemnych owoców, dominująca porzeczka. Jak dla mnie kawa o dziwo mniej słodka niż w V60, ale odwdzięcza się gładszym body.

Brazylia - w smaku i aromacie kwiat pomarańczy przełamany karmelem. Kawa lekka w odbiorze i jakoś tak szybko się ją wypija przez to, że jest delikatna.

Aeropress, metoda odwrócona

Kenia - owocowa, mocno cytrynowa, w pozytywnym aspekcie, gdzie ta kwasowość cytryny jest przyjemna dla podniebienia. Jeżeli chcemy jeszcze więcej kwasowości wystarczy dać kawie lekko przestygnąć.

Brazylia - słodko-gorzko. Mamy pomelo zatopione w gorzkiej czekoladzie / kakao. Kwasowość jest na początku przy pierwszym łyku, ale dość szybko nam ucieka i bardziej dominują tutaj wytrawne smaki.
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień 2020, 18:12:26 wysłana przez pmichal »

Offline Kelsier Mężczyzna

  • Wiadomości: 30
  • Młynek: MYM54
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #433 dnia: 06 Wrzesień 2020, 13:43:38 »
To ja zacznę od mojej opinii na temat Kenyi Nyakabugi:

Cupping
Przede wszystkim rzuca się ogromna słodycz kawy, która niesamowicie zadziwia - takiej kawy jeszcze nie piłem. Dzięki jej body pierwszy kontakt z ustami daje wrażenie picia słodkiego mleka skondensowanego - przepyszne wrażenie. Dalej smak ten przechodzi w dojrzałe jabłka oraz inne nuty owocowe, goryczka praktycznie nie występuje, przez co kawa bardzo lekko i przyjemnie wchodzi!

V60 (4:6 na różne sposoby, Hoffmann - efekty bardzo zbliżone)
Kawa jest ciut mniej słodka niż z cuppingu, chociaż dalej jest to jeden z dominujących smaków. Drugim najbardziej rzucającym się w język są jabłka - w zależności od zaparzenia dostajemy czerwone lub ciut bardziej kwaśne zielone (chociaż jest ona delikatna). Goryczka i kwasowość jest ledwie wyczuwalna.

French Press (Hoffmann)
Zaciekawiony efektem cuppingu zaparzyłem kawę we French Pressie metodą Jamesa Hoffmanna. Efekt był dość podobny, najbardziej odczuwalna była słodycz cukru, potem pojawiły się jabłka. Po lekkim ochłodzeniu pojawiła się delikatna kwasowość i owocowa cierpkość.

Aeropress (Christophe Jammet)
Kawa przyjemnie owocowa, w ustach przede wszystkim dojrzałe jabłko, po połknięciu delikatna cierpkość i wyczuwalne borówki.

Jak w ostatnio recenzowanej Kolumbii bardzo często pojawiało się słowo "pomarańcza", tak tutaj słowami kluczowymi są "jabłko" i "słodycz". Manufaktura Kawy - robicie naprawdę świetną robotę i jak od zawsze lubiłem Wasze kawy, tak ostatnio przechodzicie samych siebie. Ta Kenya to jest sztos!

Offline Kelsier Mężczyzna

  • Wiadomości: 30
  • Młynek: MYM54
Odp: Manufaktura Kawy | Nowości Rabaty Promocje
« Odpowiedź #434 dnia: 10 Wrzesień 2020, 12:05:34 »
Brazylia Jorge Naimeg

Aeropress
Przede wszystkim czuć gorzką czekoladę - na początku jest jej słodycz, później nasze smaki atakuje jej goryczka. Gdzieś pomiędzy przewijają się subtelnie nuty owoców pestkowych umieszczonych w tej czekoladzie.

Cupping
Kawa jest słodka, delikatnie kwaśna, z goryczką. Czuć kwiaty, przewijają się delikatne nuty owoców, ale najbardziej dają o sobie znać orzechy.

V60
Słodko-kwaśna na początku, wraz ze stygnięciem smak przesuwa się bardziej ku temu drugiemu. Jest mocno kwiatowa z nutami owoców leśnych, a całość zostawia w ustach ledwo wyczuwalny posmak kakao.

Brazylia Jorge Naimeg jest bardzo złożoną i ciekawą kawą, w która w zależności od sposobu parzenia potrafi uwolnić zupełnie różne smaki. Spróbowanie jej było bardzo ciekawym doświadczeniem, jednakże dla mnie jest to kawa do wypicia na specjalne okazje, a jej połączenie smaków nie jest moim typowym połączeniem kawy na co dzień. Tak czy siak, spróbować naprawdę warto!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi