Autor Wątek: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)  (Przeczytany 194834 razy)

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #705 dnia: 12 Styczeń 2022, 13:03:19 »
Ktoś z dyskiem i młynkiem od kwietnia mógłby zrobić zdjęcie przy tarczy ustawionej na "5" ?

Offline iiipablo

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: V60, AeroPress
  • Młynek: DF64
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #706 dnia: 21 Styczeń 2022, 12:30:02 »
To jakie są opinie użytkowników tego młynka? Przejrzałem wątek i nie jest to jasne. Warto?

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 156
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #707 dnia: 21 Styczeń 2022, 17:08:58 »
W tej cenie, jak najbardziej warto!

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #708 dnia: 01 Luty 2022, 15:02:34 »
Porównanie młynków G-iota oraz Eureka Mignon SD


Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #709 dnia: 01 Luty 2022, 15:34:58 »
Ciekawe Grzegorz czy dalej będą snute teorie spiskowe, jakoby to wszystko było naciągane, a młynek był tragiczny.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #710 dnia: 01 Luty 2022, 16:17:32 »
Jeśli ktoś nie nadążą z rozumieniem w języku angielskim to warto włączyć tłumaczenie. ;)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #711 dnia: 02 Luty 2022, 10:01:44 »
Ciekawe Grzegorz czy dalej będą snute teorie spiskowe, jakoby to wszystko było naciągane, a młynek był tragiczny.

Ja się nie wypowiadam. Wrzucam tylko newsy i odpowiadam na pytania. Każdy swój rozum ma, a też nie chcę wytykać że ten czy tamten jest lepszy lub gorszy czy też snuć teorii.
Prawda jest taka że G-iota to solidny młynek robiący dobrą robotę za rozsądne pieniądze :)

Offline Narezaath Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: V60, Aeropress, Crem ONE Profiler
  • Młynek: 1Zpresso Q2, DF 64
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #712 dnia: 02 Luty 2022, 12:19:52 »
To może ja tez dorzucę swoje 2 grosze ("nie znam się, to się wypowiem"):
Plusy:
Z oczywistych to na pewno cena i 64mm płaskie żarna, jak było powtarzane do zemdlenia. :)
Po przejściu z Baratzy Sette na pewno hałas. Brzmi to jak coś, co może nie jest oczywiste robiąc kawę wyłącznie sobie, ale możliwość utrzymania rozmowy z gośćmi podczas mielenia to zdecydowany plus i polepszenie komfortu życia.
W temacie tarczy: jest to fajny bonus. Nawet przy małym zasypie (16g do VST) wydaje się robić różnicę w równości przemiału widoczną w czasie robienia szota.
Smak kawy jest (jak na moje plebejskie odczucia) na odczuwalnie lepszym poziomie niż po Sette : bardziej wyczuwalna słodycz i większa wyrazistość czy separacja nut smakowych.
Obsługa kretyńsko prosta, co jest plusem bo mniej rzeczy może pójść nie tak a robienie kawy o 5tej rano w awaryjnej sytuacji nie jest skomplikowane (a w połączeniu z niskim hałasem niesie ze sobą bonus w postaci nie zrzędzących sąsiadów).
Solidna, ciężka konstrukcja.

Minusy:
Bałagan. RDT jest KONIECZNE, i nie mówię tu o metodzie z łyżeczką - badziewie. Buteleczka ze spryskiwaczem za 2zł ze sklepu to jedyne rozwiązanie które dało efekty (do RDT).
Rozbrylacz: BADZIEWIE. Wymienić najszybciej jak to możliwe. Powinna być zainstalowana tylko jedna, cieńsza warstwa ale to nie zmienia faktu że silikon jest zbyt sztywny/twardy i retencja jest po prostu zbyt duża, przez co ostatni przemiał jest super-drobny, co widać gołym okiem. Najlepsza moim zdaniem metoda, to wycięcie "okienka" w obecnym rozbrylaczu i dołożenie warstwy a'la Mythos z teczki foliowej - robota na może 15min. Ale co by nie powiedzieć, rozbrylać rozbryla.
Obie ingerencje/dodatki to kwestia 3-5zł, więc "problemy 1szego świata" i na pewno nie jest to coś, co miałoby mnie przekonać do nie kupienia młynka.
Jeśli jest jeden element, który wymaga więcej roboty lub nakładu finansowego (w zależności, czy ktoś chce coś DYI czy zdecyduje się na druk 3D) to jest to wskaźnik mielenia. Obecne na przodzie obudowy "ziarenko" służące jako wskaźnik technicznie działa, ale nazwać je dokładnym to jak nazwać przeciętnego polityka uczciwym.
W temacie tarczy: nie uważam, że jest to zakup konieczny. Ba, mam wrażenie, że zwiększyła wibracje młynka (chociaż może być to majaczenie, może @Janusz  mnie poprawi). Miłem również wrażenie przy instalacji, że śruba jest wykonana nie równo: przez pierwsze .5cm miałem wrażenie, jakby wkręcał w blachę bez otworu, po czym tarcza wsunęła się do samego końca bez oporu. Do wykonania samej tarczy nie mam zastrzeżeń poza kosmetycznymi (ślady po, jak mi się wydaje, wytłaczaniu). Tak więc jest to bonus, nie konieczność.

Podsumowując, zakup uważam za udany. W obecnej cenie jest to młynek robiący solidną robotę, do której został zaprojektowany. Nie jest to produkt idealny czy bezkompromisowy, ale mało który produkt jest, nawet te dużo droższe. Wydaje mi się, że poczynione kompromisy były rozsądne, chociaż niektóre mniejsze zmiany mogłyby zostać wprowadzone już od fabryki (nieszczęsny rozbrylacz).
W skrócie: warto.

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #713 dnia: 02 Luty 2022, 12:26:20 »
swojego używam tylko do espresso, pod przelewy i frencha mielę ręcznie i chciałem spytać - jaki nastaw dajecie do średnio-dużego przelewu (20g ziaren, 300-320g wody)? Tak orientacyjnie, żebym wiedział skąd zacząć szukać swojego. Szkoda mi trochę zasobów i czasu na sprawdzanie czy to będzie bardziej 30 czy 50 na tarczy.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #714 dnia: 02 Luty 2022, 13:13:16 »
Podstawowe konkluzje z filmu są takie:
- oba dają bardzo zbliżone efekty w filiżance,
- dla skaczących po całej skali grubości mielenia lepszy jest DF64, dla zafiksowanych na jednej metodzie zaparzania - bez znaczenia, chociaż pod względem precyzyjnych i minimalnych zmian przemiału lepiej może sprawdzić się pomysł Eureki,
- jeśli ktoś chce dobry młynek prosto z pudełka bierze Eurekę, z jej wadami wieku dziecięcego w wersji pierwszej,
- ktoś z zacięciem do modyfikacji, mający jeszcze dostęp do drukarki 3D może spokojnie oszczędzić i iść w DF64 (z podstawowymi żarnami). Wtedy może wyciągnąć więcej z potencjału jakim DF64 dysponuje.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #715 dnia: 02 Luty 2022, 18:03:57 »
sprawdzanie czy to będzie bardziej 30 czy 50 na tarczy.
Jeśli madz standardowe żarna, to ja przy testowaniu mialem w okolicach 80 dla takich ilości kawy. Tyle że to zależy także od kawy i przepisu. Jednak w tych okolicach bym zaczynał.

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #716 dnia: 07 Luty 2022, 12:42:49 »
Testujemy upgrade'y 3D  [emoji38]
https://images92.fotosik.pl/571/fd230b5253d86932gen.jpg
Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)


https://images92.fotosik.pl/571/a9fa46961cafe954gen.jpg
Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #717 dnia: 07 Luty 2022, 12:44:50 »
Tak wiem... to coś na szczycie pierwszego zdjęcia to clump crasher... tylko lekko poza skalą  :P
Nie zwróciłem uwagi na rozmiar zlecając druk  :ups:

Offline Sokorn

  • Wiadomości: 75
    • Youtube - Paweł Soczewski
  • Ekspres: Kazak Rota, Cafelat Robot
  • Młynek: C40 MK4, Kinu M47 Simplicity, Ode Gen 2.0, DF64 Gen II
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #718 dnia: 07 Luty 2022, 13:43:16 »
Testujemy upgrade'y 3D  [emoji38]

Czekam na opinie o tych modyfikacjach. Recenzję/testy mówią, że dzięki nim DF64 wchodzi na jeszcze wyższy poziom.

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #719 dnia: 07 Luty 2022, 13:55:50 »
Wstępnie mogę wypowiedzieć się o 4 elementach.

Wskaźniki - lepszy jest ten bardziej masywny. Można w nim zastosować małą śrubkę z nakrętką dzięki czemu będzie stabilnie siedział na kielichu i nie będzie problemu z jego montażem.
                  Ten o lżejszej konstrukcji musiałem lekko doszlifować ponieważ nie chciał wejść. Natomiast nie może być zbyt luźny bo będzie się przemieszczał co z kolei stanowi problem z nakładaniem go na
                  kielich.

Clump crasher - ten o prawidłowych rozmiarach niestety nie sprawdza się. Przy drobnym przemiale zapycha się. Zakładam że ten drugi może być naprawdę fajny ale nie mogłem go przetestować ze względu na
                        rozmiar (czekam na nowy)

Adapter do pojemnik - Fajny upgrade. Może nie zawsze jest konieczny, ale poprzez zbliżenie kubka do wylot jesteśmy w stanie zapanować nad ewentualnym rozsypywanie dookoła.

Tarcza ślimakowa - Odpowiednik wcześniejszego dysku. Póki co powiem że się sprawdza ale nie testowałem jeszcze jakby to wyglądało w połączeniu z dyskiem anty-popcorningowym. 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi