Autor Wątek: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)  (Przeczytany 194831 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #585 dnia: 05 Maj 2021, 12:05:44 »
Jest do zgarnięcia jeden wolny młynek DF64 z tytanowymi żarnami w kolorze białym. Może on być w zestawie z ekspresem DREAM ONE White lub DREAM PID White & Wood w majówkowej ofercie bez VAT !
Jeśli ktoś chętny to proszę o kontakt na e-mail: [email protected].

« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2021, 13:31:59 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #586 dnia: 06 Maj 2021, 18:36:58 »
Zainspirowany zagranicznymi forum postanowiłem się pobawić i zrobiłem coś takiego z drutu stalowego (to jest pierwsza wersja, druga już lepsza siedzi w młynku :lol2:), pod śrubki od lejka dodatkowe podkładki żeby można było mocniej dokręcić i na pierwszy rzut oka wygląda to lepiej niż przy jednej wkładce, o dwóch to już nie wspominam.
182408956_533980204264526_3754882139686874691_n.jpg

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #587 dnia: 07 Maj 2021, 01:11:25 »
Zainspirowany zagranicznymi forum postanowiłem się pobawić i zrobiłem coś takiego z drutu stalowego (to jest pierwsza wersja, druga już lepsza siedzi w młynku :lol2:), pod śrubki od lejka dodatkowe podkładki żeby można było mocniej dokręcić i na pierwszy rzut oka wygląda to lepiej niż przy jednej wkładce, o dwóch to już nie wspominam.

Możesz uściślić po co jest ten drucik, bo nie zrozumiałem?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #588 dnia: 07 Maj 2021, 09:00:29 »
Jako alternatywny antyzbrylacz zapewne.

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #589 dnia: 07 Maj 2021, 09:15:00 »
Dokładnie tak jak wyżej, po tygodniu rozkręcę, zobaczę jak wygląda w środku i wrócę na wcześniejszą wkładkę, wtedy będę mógł powiedzieć czy dodatkowo jest mniejsza statyka, ale na tą chwilę po bodajże 8 mieleniach młynek wydaje się być mniej uwalony w okolicach wylotu.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #590 dnia: 07 Maj 2021, 12:45:04 »
Nie wiem czy nie za dużo tego, u mnie w Zenith sprawdził się drucik : https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=1609.msg124598#msg124598

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #591 dnia: 07 Maj 2021, 15:04:48 »
Dopiero wersja alfa, może coś lepszego się wymyśli, niestety w poniedziałek mam wyjazd i nie dam rady więcej potestować, wrzucam tylko filmik jak wygląda wylot przemiału, pierwsza połowa leci pod espresso, druga pod dripa. patrz.pl/film,vid_20210507_131503,203691.html

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #592 dnia: 15 Maj 2021, 11:29:25 »
Na Instagramie pojawiła się wiadomość od Toma z Belgii. Ze względu na opóźnienia w dostawach międzynarodowych dostawa młynków do kawy G-IOTA która była zaplanowana na koniec maja (początkowo nawet na początek maja) została przesunięta na połowę czerwca. Zamówienia złożone od początku marca (nie zrealizowane z pierwszej dostawy z Chin) zostaną przesunięte na połowę czerwca.
"Ze względu na globalną pandemię Covid19 dostawy międzynarodowe, zwłaszcza kontenerowe, są opóźnione. Zwłaszcza w branży spedycyjnej dostawy uległy znacznemu przesunięciu. Dlatego zdecydowaliśmy się na dostawę młynków do kawy Giota pociągiem."
Tyle wiadomości do Toma. Czekamy...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline dober Mężczyzna

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: ZF64W, Timemore C3
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #593 dnia: 15 Maj 2021, 18:00:54 »
@JanuszCzy w tych czerwcowych młynkach będą wprowadzone jakieś zmiany/usprawnienia? 
« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2021, 18:24:38 wysłana przez dober »

Offline JohnnyB Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Delonghi Icona, Bezzera Aria MN PID
  • Młynek: DF64
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #594 dnia: 16 Maj 2021, 11:19:31 »
@Janusz A co z tematem słabej jakości żaren zgłoszonym miesiąc temu do producenta? Są już jakieś wieści?

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #595 dnia: 16 Maj 2021, 22:49:43 »
Ze względu na globalną pandemię Covid19 dostawy międzynarodowe, zwłaszcza kontenerowe, są opóźnione. Zwłaszcza w branży spedycyjnej dostawy uległy znacznemu przesunięciu. Dlatego zdecydowaliśmy się na dostawę młynków do kawy Giota pociągiem."

Ze względu na globalną pandemię Covid19 dostawy międzynarodowe, zwłaszcza kontenerowe, są opóźnione. Zwłaszcza w branży spedycyjnej dostawy uległy znacznemu przesunięciu. Dlatego zdecydowaliśmy się na dostawę młynków do kawy Giota pociągiem."

 Panie Januszu, nie widzę tu logiki. Jeśli ze względu na  Covid-19 dostawy będą   opóźnione, z tego powodu,  że   są międzynarodowe i kontenerowe, to w końcu  dostawa pociągiem  przez Syberię nie przestaje być dostawą międzynarodową i kontenerową.  Dostawa pociągiem z Chin  do Europy  jest zresztą dużo szybsza niż statkiem  przez kilka mórz i ocean.  Termin   dostawy lądem powinien zatem być krótszy niż morzem, a jest dłuższy, w dodatku służy za alibi niedotrzymania terminu. Zwłaszcza że Covid-19  Chinach to już przeszłość. See: https://www.worldometers.info/coronavirus/   .... dziś  18 przypadków na prawie półtora miliarda mieszkańców.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #596 dnia: 17 Maj 2021, 13:20:11 »
Zwracam uwagę na to, że to nie są moje słowa. Ja tylko przytoczyłem to co jest napisane na Instagramie Home Barista Toma.
Sam mam podobne wątpliwości i sądzę, że nie jest to kwestia transportu tylko opóźnień w produkcji w Chinach. W piątek zadałem te same pytania do Toma ale odpowiedział jedynie że mają święto i odpowie mi po niedzieli. Jak wiecie to nie jest już mój import i nie mam żadnej innej wiedzy oprócz tej przekazywanej od Toma.
Jakby ktoś chciał sam przeczytać to podaję link:


Podobna sytuacja jest w sprawie zmian / usprawnień. Nie mam w tej kwestii żadnych nowych informacji od Toma.

Jeśli chodzi o jakość części żaren tytanowych w kilku młynkach w dostawie kwietniowej to po miesiącu oczekiwania na odpowiedź otrzymałem ją dziś. Cytuję:
"Dear Janusz,

First of all, our supplier told us that these burrs are okay to use. Secondly, our technician told me the same as well. So I'm afraid we can't offer the titanium burrs for free.

Thanks,
Bianca"
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #597 dnia: 17 Maj 2021, 14:03:29 »
No i przed chwilą przyszła odpowiedź od Toma:
"Dear Januz

The transport from Chine , korea and other easter countries is dramatical for the moment.

We have now a reservation for transport by train at 22 mai after a lot of troubles .

By train is faster than on sea. So we hope we ve got the machines around 15/06.

regards"

Moje doświadczenie z transportem kolejowym z Chin podpowiada mi jednak że termin 15.06. jest wątpliwy do dotrzymania jeśli pociąg wyjedzie dopiero 22.05. Droga do granicy z Polską trwa ok. 18 dni. Do Belgii trzeba dodać jeszcze dwa dni jazdy. Odprawa celno - sanitarna to dodatkowy tydzień czasu. Wychodzi więc ok. 27 dni. Realnie więc towar będzie dostępny w Belgii ok. 18.06. Ale może w Belgii odprawa trwa szybciej niż w Polsce... :)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #598 dnia: 17 Maj 2021, 14:13:39 »
"Dear Janusz,

First of all, our supplier told us that these burrs are okay to use. Secondly, our technician told me the same as well. So I'm afraid we can't offer the titanium burrs for free.

Thanks,
Bianca"

Cytując klasyka:
Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
Never Give UP †

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #599 dnia: 17 Maj 2021, 14:40:14 »
Widać warstwa tytanową napylona jest zbyt cienko skoro szybko widać ubytki. Żarna z porządnie naniesioną warstwą tytanu mają krawędzie wyczuwalne pod palcem jako "tępe" w porównaniu do takich  samych, ale zwykłych stalowych. Producent po prostu olewa kupującego twierdząc, że zaistniałe fakty nie mogą mieć miejsca. No cóż to wiadomo przynajmniej co to za firma.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi