Autor Wątek: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)  (Przeczytany 194941 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #465 dnia: 10 Kwiecień 2021, 20:27:57 »
Na schemacie drucika nie ma ale sprawdzimy po niedzieli jak to jest w naturze.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #466 dnia: 10 Kwiecień 2021, 21:56:58 »
Sprawdziłem, na zdjęciu. Dobrze pamiętałem że tam coś ciemnego było i myślałem, że to jakieś druciki, ale to najprawdopodobniej zachodzące na siebie fragmenty silikonowych zastawek.

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #467 dnia: 10 Kwiecień 2021, 22:31:56 »
Czyżby lekki falstart a może to prawidłowość?

Offline josephson Mężczyzna

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Quick Mill Anita, Hario V60, Espro, French Press
  • Młynek: Kinu M47 Classic, 1Zpresso JX
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #468 dnia: 11 Kwiecień 2021, 07:22:01 »
@Janusz  zdaje się, że z moim clump crusherem jest coś nie tak, wypadają grudki kawy i całość lubi się zatykać. Zamontowany do góry nogami?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień 2021, 08:12:28 wysłana przez josephson »

Offline dnosal

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Brikka, DeLonghi dedica ec685w
  • Młynek: G-IOTA
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #469 dnia: 11 Kwiecień 2021, 08:35:05 »
Ja bym nie wpadał w paranoje  :)
@Janusz zapewnił nam spoko maszynki z fajnym rabatem.
A co do "niedociągnięć" to kto kiedykolwiek ruszał z produkcja wie że pierwsze partie mogą mieć jakieś niedociągnięcia (patrzcie Tesla).
Na szczęście sprzęt trafia do rak świadomej społeczności kawowej i wszystkie problemy da się zaadresować dość prosto.
Jedyne czego żałuje to że mając tytanowe żarna szkoda mi dokupować SSP osobno wiedząc że tych tytanowych raczej nie sprzedam.

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #470 dnia: 11 Kwiecień 2021, 10:22:05 »
Zdjąłem dolne żarno razem z mocowaniem, uszczelka widoczna na zdjęciu była źle założona, nie wiem czy to mogło powodować ten dźwięk. Skręciłem, odkurzyłem i znow jest ok. Martwi ten czop z kawy, który się tworzy przy wylocie

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #471 dnia: 11 Kwiecień 2021, 10:53:34 »
A jak to wygląda po przedmuchaniu ? Też zostaje kawa przy wylocie ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #472 dnia: 11 Kwiecień 2021, 10:55:32 »
Tak, zawsze przedmuchuje. Wylot był w połowie zalepiony zbitą kawą (mogły to być jeszcze pozostałości po mieleniu na mąkę z samego poczatku)

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #473 dnia: 12 Kwiecień 2021, 02:27:08 »
Z zapychaniem mam to samo. W moim przypadku na pewno zależy to od grubości bo teraz to przepycham to tak, ze miele kilka gram na grubszym przemiale - tak jest mi wygodniej niż rozkrecać pokrywę żeby przepchać ręcznie po każdym mieleniu. Problem jest taki że granica grubości, gdzie nie muszę przepychać jest bardzo mała. Z tego co pamiętam co tutaj społeczność pisała pod kazaka trzeba trochę drobniej mielić, więc moze dlatego mam z tym duży problem.

Tak ogólnie rzecz biorąc - dla zastanawiających się - mam na razie bardzo mieszanie odczucia, szczególnie porównując do speciality
Zrobiłem dotychczas jakieś 10 shotów w kazaku, z tego tylko 3 poszły do zlewu, z specialitą o wiele dłuzej się dogadywałem, więc przy moim małym doświadczeniu było to miłe.

- Na wielki plus jest wykonanie ogólne, od razu polubiłem ten młynek, wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach, jest bardzo solidny i stoi dużo pewniej niż specialita, ze zdjęc myślałem że bedzie raczej taki "chiński" a tu bardzo miła niespodzianka.

- Kubeczek z plastiku jest bardzo spoko, nie ma problemu z przyklejaniem kawy, nie pasuje do kazakowego portafiltra ale z kazakowym lejkiem już się dopasowuje idealnie więc bardzo przyjemnie mi się go używa.

- Z rozsypywaniem o którym tu było pisane nie mam dużego problemu - miele bezpośrednio do tego kubeczka bez żadnego lejka. Ale specialita nie należy do czystych, więc może mam zły punkt odniesienia.

- Jest rzeczywiście cichy - porównywalny, a może nawet cichszy, niż specialita (tak na czuja, nic nie mierzyłem).

- Sam przemiał jest też o wiele przyjemniejszy w dystrybucji, prawie nie mam grudek, z czym specialita ma duży problem.
I co mnie zdziwiło to ta sama ilość kawy z speciality zajmuje dużo więcej miejsca w portafiltrze przed tampem, tak jakby ją spulchniała czy coś? (nawet nie wiem czy to plus czy minus, ale mnie zdziwiło)

- Natomiast co do użytkowania, od samego początku mam problem z zapychaniem, co doprowadziło mnie kilka razy do mocnej irytacji kiedy jeszcze nie wiedziałem o co chodzi. Pompka tego przepchać nie umie.

- Początkowo miałem też problem z ustawieniem, bo "punkt zero" potrafił się zmieniać pomiędzy mieleniami czego nie rozumiałem, ale ostatnie kilka shotów już było stabilnie, wiec może coś "się dostawiło"? Będę jeszcze nad tym czuwał.

- Ostatnia sprawa to pompka - harmonijka - z tego co zrozumiałem to dostałem ją w gratisie bo z preordera? Bez pompki to trochę nie ma sensu - młynek ma sporą retencje jak na SD, rekordowo 2g mi wypadło po dmuchaniu. Dmuchanie natomiast prosto do portafiltra powoduje straszny syf (dlatego teraz sypie do tego kubeczka z zestawu, jest głęboki i dmuchanie mu nie przeszkadza, więc dla mnie to nie jest problem)

No więc jest zupełnie odwrotnie niż się spodziewałem, myślałem że będzie to raczej taki quasimodo w kuchni ale bezproblemowy w użyciu, a na razie jest przeciwnie.

Porównując to wszystko, myślę że ostatecznie zdecyduję się na niego, a specialite sprzedam, ale szczerze mówiąc myślałem, że nawet nie będę się zastanawiać nad sprzedażą speciality a tu mi się ręka waha trochę.
Na ten moment moim priorytetem jest szukać sposobu na to zapychanie. Jeśli tego problemu nie będzie to wybór będzie znacznie prostszy.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #474 dnia: 12 Kwiecień 2021, 09:03:16 »
- Natomiast co do użytkowania, od samego początku mam problem z zapychaniem, co doprowadziło mnie kilka razy do mocnej irytacji kiedy jeszcze nie wiedziałem o co chodzi. Pompka tego przepchać nie umie.

Problem może wzmagać kawa, zwłaszcza jeżeli jest ciemniej palona i trochę starsza, a także wilgotność powietrza w pomieszczeniu. A przy okazji, jak tak czytam te recenzje, to coraz bardziej podoba mi się mój stary Mahlkönig Vario Home. Nie jest SD, ale z powodzeniem używam go jako SD, bez przedmuchiwania retencję ma znikomą. Słabszą stroną są żąrna, które mogły by być trochę większe.

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #475 dnia: 12 Kwiecień 2021, 09:37:14 »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #476 dnia: 12 Kwiecień 2021, 12:46:10 »
Z tym przytykaniem antyzbrylacza, to jest bardzo proste zjawisko. Im drobniejsze, a więc lżejsze cząsteczki, tym trudniej przełamać im opór stawiany przez zastawki z silikonu. Łatwiej też o przywieranie drobniejszych cząstek w związku z elektrostatyką. Trochę powinno to poprawiać psiknięcie wodą na ziarna, przed mieleniem.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #477 dnia: 12 Kwiecień 2021, 13:08:48 »
Ja bym spróbował wywalić te gumki i pamiętał o WDT. Wiem, że idea młynka była trochę inna, ale...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #478 dnia: 12 Kwiecień 2021, 13:16:22 »
A ja się zastanawiam co by było gdyby zrobić drobinom drogę ucieczki, np wyciąć otwór dziurkaczem do papieru, ale zachować jednak zastawki w celu rozbijania ewentualnych większych grudek.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #479 dnia: 12 Kwiecień 2021, 13:19:52 »
Optymalny był by chyba zamiennik z drutu, jakoś idea tych gumek do mnie nie trafia.
Ja nie idę w stronę SD ale zmniejszona retencja jak najbardziej by mnie interesowała, młynek jest fajny chociaż taki brzydal ;-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi