Autor Wątek: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)  (Przeczytany 194897 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #405 dnia: 20 Marzec 2021, 21:07:45 »
Nieobiektywne są recenzje na coffeedesku.
Czytając Twój wpis również odniosłem wrażenie, że oskarżasz @krystians o nierzetelność.

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #406 dnia: 20 Marzec 2021, 21:21:42 »
Trochę nie rozumiem powyższej dyskusji dotyczącej recenzji @krystians. Czytając  recenzję tego młynka byłem świadomy całej otoczki stworzonej wokół DF64 i odebrałem ją raczej jako taką zakamuflowaną krytykę, może przez to moje wcześniejsze nastawienie. Chciałbym również zrecenzować dla wiedzy innych np. młynek, jednak nie mam takiej wiedzy i doświadczenia aby być " wyrocznią" w tej dziedzinie, dlatego raczej należą się podziękowania dla @krystians za poświęcenie czasu dla społeczności tego forum.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #407 dnia: 20 Marzec 2021, 22:36:42 »
nie doszukuj się „wrażeń”, będzie nam się pisało łatwiej
Nie mam ochoty z Tobą pisać, Panie mądralo co od każdego oczekuje satysfakcjonujących odpowiedzi, ale samemu unika odpowiedzi na niewygodne pytania. Każdy kto potrafi czytać ze zrozumieniem samemu oceni Twoje wypowiedzi.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #408 dnia: 20 Marzec 2021, 22:53:00 »
odpowiedzi, ale samemu unika odpowiedzi na niewygodne pytania. Każdy kto potrafi czytać ze zrozumieniem samemu oceni Twoje

Przepraszam, gdzie uniknąłem odpowiedzi?
Na czym opieram moje przekonanie? Na niczym, ot moje zdanie.
Nie mam ochoty z Tobą pisać, Panie mądralo
Jak to było? „Kiedy nie masz już czego napisać, sprobuj obrazić/ośmieszyć rozmówcę?” 😅
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #409 dnia: 21 Marzec 2021, 19:10:24 »
Tymczasem ostatecznie wyczerpane zostały już wszystkie młynki z tej dostawy. Te dwa ocalałe białe także. Zapraszam po młynki G-IOTA z dostawy zaplanowanej na przełomie kwietnia i maja.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #410 dnia: 23 Marzec 2021, 19:51:40 »
Dave Corbey opublikował bardzo pozytywną recenzję po 2 miesiącach użytkowania. W skrócie: jakość wykonania równa lub lepsza niż włoskich młynków w tej cenie, przemiał porównywalny do innych młynków z żarnami 64 mm, retencja < 1g, wymiana (exchange) < 0.3 g. Zaleca WDT ze względu na to, że przez brak docisku grubość przemiału nie jest stała w czasie.

https: //sway.office.com/1GYioFUva9vnZaRL?ref=Link

Fajnie, że coś zaczyna się dziać w segmencie przystępnych cenowo, domowych młynków SD. Jeżeli ten młynek będzie bardziej dostępny niż Niche to może zmotywuje "tradycyjnych" producentów do wprowadzenia konkurencyjnych produktów.

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #411 dnia: 24 Marzec 2021, 22:21:42 »
Kto jest stronniczy i powiązany z dystrybutorem? Ja nie mam żadnych powiązań, ani korzyści z tego że recenzowałem ten sprzęt. Poza tym, że mogłem używać sprzętu i sprawdzić jak działa. Jednak każdy mógł zgłosić się do Janusza.

EDIT: Poza tym chciałbym powiedzieć, że dzięki takim wpisom jak Wasze powyższe, odechciewa mi się cokolwiek robić dla tej społeczności. W tym czasie mogłem robić różne inne rzeczy - przyjemniejsze lub  zarobkowe.

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Uważam, że zrobiłeś kawał dobrej roboty. Może ta "stronniczość" była trochę za mocna. W żadnym wypadku nie twierdzę, że zakłamujesz rzeczywistość albo naginasz fakty. Wydaje mi się, że pożyczenie sprzętu to dobra wola dystrybutora i do momentu w którym nie kupisz go na własność, to na pewne rzeczy można przymknąć oko. Przynajmniej sam bym miał problem obsmarować taki sprzęt, jeżeli coś byłoby mocno subiektywne/dyskusyjne i tylko dlatego to zasugerowałem.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #412 dnia: 24 Marzec 2021, 22:49:12 »
Szczerze powiem, nie rozumiem. Napisałem jakie jest moje podejście do recenzowania sprzętu. Przedstawiam fakty, o których wiem, ewentualnie przypuszczenia, a wydawanie wyroków ze współczuciem pozostawiam sędziom. Dla mnie świat ma wiele gradacji, wymiarów i perspektyw, z kórych możemy go oglądać. Naprawdę nie czuję potrzeby przesądzać spraw. Staram się,  na ile potrafię, brać rzeczy takie jakimi są. Jedne akceptuję inne odrzucam na podstawie swoich doświadczeń i informacji jakie posiadam, ale czy przedstawianie czegoś w bardzo emocjonalny sposób daje obraz bliższy rzeczywistości?  Jedna osoba może uważać, że coś się dla niej nie nadaje, bo ma nie taki kolor i będzie jej naruszać wewnętrzny poczucie porządku, dla innej będzie złe mając akurat dany kształt i gabaryty. Ktoś inny stwierdzi, że nie kupi, bo to nie działa tak dobrze jak urządzenie 3 czy 10 razy droższe. Jeszcze inna osoba stwierdzi, że dla niej jest spoko.  Każdy może mieć swoje preferencje. Mamy to szczęście, że posiadamy wybór. To są naprawdę problemy pierwszego świata, więc cieszmy się, że do niego należymy.
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2021, 23:22:15 wysłana przez krystians »

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #413 dnia: 25 Marzec 2021, 11:10:35 »
Podrzucam link do recenzji. Mnie poprzedni nie działał.
Recenzja jest dość obszerna i zawiera dużo informacji oraz filmów.

https://sway.office.com/1GYioFUva9vnZaRL?ref=Link

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #414 dnia: 31 Marzec 2021, 21:28:27 »
To jakiś EXPRESS.  ;) Pociąg z naszą dostawą już jest na polskiej granicy z Białorusią. Jutro zaczyna się odprawa celno -sanitarna. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie to zaraz po Wielkanocy młynki będą u nas i zaczynamy wysyłki zamówień.

Do tego czasu będziemy też mieli gotowe zestawy doposażeniowe do młynków - lejek i tarczę dozującą. Będzie możliwość ich dokupienia. Zdjęcia i cenę podam zaraz po Wielkanocy.
Tak jak pisałem wcześniej - do młynków z tej dostawy można te zestawy sobie dokupić.
Przy sprzedaży młynków z kolejnej dostawy (już z belgijskiej dystrybucji) będą one przez nas dodawane gratis do zamówienia.
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2021, 21:31:14 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline KruK

  • Wiadomości: 3
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #415 dnia: 01 Kwiecień 2021, 19:13:22 »
Tymczasem Hoffman też go dorwał, zmienił żarna i planuje bardziej szczegółową recenzję w najbliższym czasie.

« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2021, 10:51:06 wysłana przez ranGo »

Offline robert-o Mężczyzna

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Cafelat Robot, Venus 4tz; FP, AP, V60-01
  • Młynek: DF64, Timemore G1S, 1Zpresso E, Hiku, Timemore Go
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #416 dnia: 01 Kwiecień 2021, 19:16:05 »
Świetna wiadomość Janusz, dzięki!

Tymczasem, młynek jest już w rękach Hoffmann'a. Także za jakiś czas zobaczymy test w jego wykonaniu, rozszerzony o zasadność montowania żaren SSP.

Offline Narezaath Mężczyzna

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: V60, Aeropress, Crem ONE Profiler
  • Młynek: 1Zpresso Q2, DF 64
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #417 dnia: 01 Kwiecień 2021, 20:46:16 »
Postawię zatem moje 2 pytania:
1. Według doświadczonych już z tym młynkiem użytkowników, czy "seasoning"/dotarcie żaren pomogło w temacie retencji, równości i powtarzalności mielenia (problem w młynkach np. Baratza Sette) ?

2. Czy byłaby to polecana opcja dla kogoś, kto głównie dozuje pojedyńcze miary i obecnie posiada Sette 270, ale ten jest nieco za głośny i zaczyna sprawiać problemy a Eureki Mignion wymagałyby ręcznych modyfikacji (lejek, dmuchawa - mody do znalezienia na etsy czy nawet Castoramie, prezentacje na YT) a nie chce wydawać x-tysięcy za, np. Lagom-64.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #418 dnia: 02 Kwiecień 2021, 10:09:16 »
Kolejne wiadomości. Pierwsza - kontener z naszymi młynkami z Chin dziś po pomyślnej odprawie celno - sanitarnej wyjeżdza z Małaszewicz do Pruszkowa. W Pruszkowie będzie we wtorek rano. Jest więc szansa na to że u nas młynki będą do czwartku i zaczniemy w ten dzień wysyłki. Na pewno jednego dnia nie uda się wysłać wszystkich zamówień. Proszę więc o chwilę jeszcze cierpliwości osoby które nie otrzymają jeszcze w piątek oczekiwanego tak długo młynka.
Druga wiadomość. Dostawa do Toma przyszła szybciej niż się sam spodziewał. Prawdopodobnie za 2 tygodnie będziemy mogli już wysyłać młynki pod nazwą G-IOTA. Można więc już je zamawiać. :)

Dziś odbieramy lejki po anodowaniu. W Święta (jak po szczepieniu w sobotę będę w stanie...) umieszczę zdjęcia i podam cenę.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2021, 10:15:53 wysłana przez Janusz »
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline dawids

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Flair 58 & masa dripperów
  • Młynek: Lagom P64 SSP Brew + Lagom Mini 48mm TICN Moonshine + C40 + K-Max
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #419 dnia: 02 Kwiecień 2021, 15:07:30 »
Kolejne wiadomości. Pierwsza - kontener z naszymi młynkami z Chin dziś po pomyślnej odprawie celno - sanitarnej wyjeżdza z Małaszewicz do Pruszkowa. W Pruszkowie będzie we wtorek rano. Jest więc szansa na to że u nas młynki będą do czwartku i zaczniemy w ten dzień wysyłki. Na pewno jednego dnia nie uda się wysłać wszystkich zamówień. Proszę więc o chwilę jeszcze cierpliwości osoby które nie otrzymają jeszcze w piątek oczekiwanego tak długo młynka.
Druga wiadomość. Dostawa do Toma przyszła szybciej niż się sam spodziewał. Prawdopodobnie za 2 tygodnie będziemy mogli już wysyłać młynki pod nazwą G-IOTA. Można więc już je zamawiać. :)

Dziś odbieramy lejki po anodowaniu. W Święta (jak po szczepieniu w sobotę będę w stanie...) umieszczę zdjęcia i podam cenę.

Czy wiadomo już kiedy i w jakiej cenie będzie u Was dostępna wersja SSP?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi