Autor Wątek: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)  (Przeczytany 194807 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #390 dnia: 19 Marzec 2021, 20:13:23 »
nie jest to powtarzalny młynek
Zastanawiam się, po kiego grzyba montować do niego żarna SSP.
Kiedyś próbowano ratować słabą sprzedaż Trabanta montując do niego silnik z VW Polo. Nic to nie pomogło. To dalej był Trabant.
Potem FSO stosowało ten sam manewr z Polonezem. Montowali do niego silnik Rovera. Efekt był podobny, to dalej był Polonez.
Teraz próbuje się montować żarna SSP do G-IOTA. Teraz na pewno się uda  :smiech:

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #391 dnia: 19 Marzec 2021, 22:58:52 »
Okazało się, ze jest jeszcze gorzej. Przecież podłożył 6 folii o 0.08mm każda czyli 0,48mm.
Gość zmierzył jak twierdzi "0,03 odchyłu"
Cytuj (zaznaczone)
I measured a total runout of the burrs of 0.03mm
Cytuj (zaznaczone)
in a moment of sheer madness I thought that it is no point shimming more than 0.3 mm if my runout is the same (totally missed the extra decimal point).
after 0.32mm shiming I was at 2/3 of the burrs touching - so I probably have a 0.1 to 0.2mm larger gap on the one side - perhaps that is not really noticable in the cup?So maybe on the weekend I will spend some time shimming it again - although in the beginnins there was only a small amount of the burrs touchinf and after 0.32mm shiming I was at 2/3 of the burrs touching - so I probably have a 0.1 to 0.2mm larger gap on the one side - perhaps that is not really noticable in the cup? 
Geniusz. Nie wiem jak mu się to udało, że mając 0,03 miał mniejszą powierzchnię styku żaren niż przy 0,3 mm. Chyba magiczne szczęście początkującego. Nie opuszcza go nadzieja, że może jednak nie jest to na niekorzyść jakości naparu. Piękne, nie wiem tylko po co on to robił :)

Ostanie zdanie pokrywa się z tym co napisał Krystians - nie jest to powtarzalny młynek
To zbyt duże uogólnienie. Ja napisałem co innego - że nie jest powtarzalny przy zasypie ponad jedną dozę.

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #392 dnia: 20 Marzec 2021, 01:01:20 »


[/quote]
Kiedyś próbowano ratować słabą sprzedaż Trabanta montując do niego silnik z VW Polo. Nic to nie pomogło. To dalej był Trabant.
(...) Teraz próbuje się montować żarna SSP do G-IOTA. Teraz na pewno się uda  :smiech:
[/quote]

Nie narzekaj, rynek młynków "kopniętych", jak Niche Zero, G-IOTA (ten to przynajmniej tani) dobrze się rozwija, reszta to szczegóły. Zauważyłem, że teraz podstawowe młynki u Janusza jakby staniały i chyba nie jest to przypadek.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #393 dnia: 20 Marzec 2021, 08:42:13 »
Chyba magiczne szczęście początkującego. Nie opuszcza go nadzieja, że może jednak nie jest to na niekorzyść jakości naparu. Piękne, nie wiem tylko po co on to robił

Nie oszukujmy się. Gość po prostu się pomylił, później prostował i przepraszał z komentarzach. Robiąc taka recenzje na pewno nie jest początkującym. No i jest obiektywny, na pewno bardziej niż recenzujący na tym forum :)
No i ten TDS z Twojej recenzji nie daje mi spokoju. Na zwykłym domowym sprzęcie, osiągniecie najniższej poprawnej ekstrakcji wydaje się niemożliwe.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #394 dnia: 20 Marzec 2021, 09:26:31 »
Cały czas pojawiają się nowe recenzje, na tamtejszym forum, młynek jest wart tyle ile kosztuje, nie jest to ideał, ale opinie sá raczej pozytywne. Co do recenzji przez dystrybutora, lub osoby powiązane, to czego się spodziewałeś? To dość oczywiste, że zawsze będzie stronnicza, chociaż tutaj i tak było podane kilka mankamentów.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #395 dnia: 20 Marzec 2021, 14:21:16 »
No i jest obiektywny, na pewno bardziej niż recenzujący na tym forum
A wg Ciebie ja jestem nieobiektywny? To forum jest nieobiektywne? Jak masz coś konkretnego do zarzucenia, to mów śmiało zamiast ogólnikami.

No i ten TDS z Twojej recenzji nie daje mi spokoju.
Nie rozumiem dlaczego. Przecież było tłumaczone do czego służył ten pomiar,  a @pj.w , który robił pomiar dopracowanego przepisu miał normalne dla espresso wyniki.

Co do recenzji przez dystrybutora, lub osoby powiązane, to czego się spodziewałeś? To dość oczywiste, że zawsze będzie stronnicza, chociaż tutaj i tak było podane kilka mankamentów.
Kto jest stronniczy i powiązany z dystrybutorem? Ja nie mam żadnych powiązań, ani korzyści z tego że recenzowałem ten sprzęt. Poza tym, że mogłem używać sprzętu i sprawdzić jak działa. Jednak każdy mógł zgłosić się do Janusza.

EDIT: Poza tym chciałbym powiedzieć, że dzięki takim wpisom jak Wasze powyższe, odechciewa mi się cokolwiek robić dla tej społeczności. W tym czasie mogłem robić różne inne rzeczy - przyjemniejsze lub  zarobkowe.
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec 2021, 14:35:53 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #396 dnia: 20 Marzec 2021, 14:59:37 »
Nie rozumiem dlaczego. Przecież było tłumaczone do czego służył ten pomiar,  a @pj.w , który robił pomiar dopracowanego przepisu miał normalne dla espresso wyniki.
Ile osób ma maszynę jak on? Dwie, trzy? 90% forum ma/szuka maszyny za 20-30% tej kwoty.
Wyjaśnienie mnie nie satysfakcjonuje. 15%? Przy kanalowaniu jest więcej, a to niemożliwe, żeby wystąpiło przy recenzentach ;) jak to możliwe żeby przy 18 gramach, poprawnym uzysku otrzymać tak mega niska ekstrakcje.
wg Ciebie ja jestem nieobiektywny? To forum jest nieobiektywne? Jak masz coś konkretnego do zarzucenia, to mów śmiało zamiast ogólnikam
Nigdzie nie napisałem, ze jesteś nieobiektywny. Zawsze bardziej obiektywny będzie ktoś kto młynek kupił, niż ktoś kto dostał młynek na testy, bo sama kultura nie pozwoli napisać za dużo niedobrych rzeczy lub pozwoli je przemilczeć.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #397 dnia: 20 Marzec 2021, 15:03:53 »
EDIT: Poza tym chciałbym powiedzieć, że dzięki takim wpisom jak Wasze powyższe, odechciewa mi się cokolwiek robić dla tej społeczności. W tym czasie mogłem robić różne inne rzeczy - przyjemniejsze lub  zarobkowe.
Ja bardzo cię rozumiem też miałbym po takich wpisach taką niechęć. Dlatego też chciałbym napisać, że WOK jest wspaniały i chcę się wracać  dzięki takich osobowościach  jak @krystians , @pj.w , @skansen  i wiele innych na tym forum. Jak już wcześniej pisałem dzięki @krystians  za poświęcony czas na przetestowanie młynka DF64 i za obszerną recenzję i myślę że na tym forum więcej jest takich ludzi które dziękują zamiast takich co piszą bzdury😉

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #398 dnia: 20 Marzec 2021, 15:16:11 »
bo sama kultura nie pozwoli napisać za dużo niedobrych rzeczy lub pozwoli je przemilczeć.
Nie wiem jaką kulturę masz na myśli. Bo wg mnie kłamanie i poklepywanie się po plecach, może być w najlepszym wypadku opatrznym rozumieniem kultury. W mojej ocenie kultura wymaga odwagi by być uczciwym w każdej sytuacji. Nie widzę problemu w tym, aby napisać o wszelkich wadach jakie znajduję, tak też zrobiłem. Jeśli miałem cokolwiek do zarzucenia, to wszystko umieszczałem w tekście. Może ktoś inny znajdzie inne wady, ale ja nie milczę w takich kwestiach. Tego wymaga rzetelność i uczciwość. Wg wartości, które ja wyznaję, kultura wymaga tego, aby komunikować się bez agresji i otwarcie.

Jak już wcześniej pisałem dzięki @krystians  za poświęcony czas
Dzięki @Psyche za zabranie głosu w dyskusji. Nie wiem jak inni, ja po prostu lubię robić coś pożytecznego, tym bardziej dla pozytywnej społeczności jaką są kawosze. Nie potrzebuję żadnej specjalnej nagrody. Jak komuś to się przydaje i mi podziękuje, to jest więcej niż bym oczekiwał.
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec 2021, 15:26:58 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #399 dnia: 20 Marzec 2021, 15:31:44 »
Hola, hola. Powtarzam:
Nigdzie nie napisałem, ze jesteś nieobiektywny.
Nieobiektywne są recenzje na coffeedesku. Twoja recenzja jest świetna.
Złe ująłem w słowa poprzedni post. Chodzi mi o to, ze gdy coś dostajesz na test to nawet podświadomie chcesz się skupić na dobrych rzeczach, bo tylko dzięki dobroci wysyłającego masz ta możliwość. Gdy coś kupisz , tez się tak zdarza (vide ekspres z Lidla ;) ) ale dużo rzadziej, szczególnie na anglojęzycznych forach gdzie ten młynek to odpowiednik 3 dni pracy za najniższa krajowa wiec „jak będzie ok to zostawię, jak nie to kupie inny”.
Powtarzam po raz trzeci - nie uważam Twojej recenzji za nieobiektywna.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #400 dnia: 20 Marzec 2021, 15:42:12 »
 @krystians ja doceniam poświęcenie, czas który wykorzystałeś do tego, aby na forum pojawiały się nowe informacje, testy. Nie tylko w sprawie mlynka, ale też mnóstwo innych wartościowych postów. Bez tego forum by padło. I trzymam kciuki za każdego, kto też coś testuje, opisuje, poświęcając przy tym swój prywatny czas. Myślę, że zgadza się ze mną zdecydowana większość użytkowników.
Jeżeli ktoś się nie zgadza z recenzjami to oczywcie ma prawo się wypowiedzieć. Ale myślę też, że często słowo pisane na forum jest nieco różnie odbierane przez innych. Rozmowa twarzą w twarz, czy w grupie przebiegałaby pewnie całkiem inaczej i często przyjemniej.
Czytając posty @Szczympek też widać, że na kawie zjadł zęby i z tego co czytam, pracuje w branży. Pewnie też dlatego patrzy na to z nieco innej perspektywy.
Mam kolegę, który zajmuje się kawa zawodowo i jego podejście też jest nieco inne niż moje, bo on musi wykarmić rodzinę za te kawę, a dla mnie kawa to hobby.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #401 dnia: 20 Marzec 2021, 16:00:43 »
Ja miałem okazję pobawić się młynkiem kilka dni.
Uważam, że jako pierwszy młynek, do pierwszego ekspresu, to bardzo dobry wybór dla osób, którym zależy na SD.
Może być też fajnym wyborem dla osób, które mają młynki za podobne pieniądze ale z hopperem, dozownikiem, on-demand - a zmiana na single dosing ma dla nich sens.
Jest wart każdej złotówki za którą jest sprzedawany. Moim zdaniem, warto było poświęcić odrobinę więcej pracy, nawet kosztem ceny wyższej  o 100 USD i jeszcze bardziej dopracować młynek, ale i tak jest naprawdę dobrze, a producentowi zależało na stworzeniu młynka który będzie kusił bardzo dobrą ceną.

Tak, miałem nadzieję, że będzie mielił jak młynek 5 razy droższy i nie będę musiał płacić za Nautilus. Tych oczekiwań nie spełnił ;).

Fajnie by było, jak już będzie wersja docelowa w Polsce, z żarnami SSP, aby ktoś porównał ten młynek z Niche (bo to chyba teraz najbliższy cenowo SD z silnikiem elektrycznym).
Jeszcze fajniej byłoby sprawdzić, jak się prezentuje na tle Lagom P64, ale tego młynka chyba na razie nikt z nas na forum nie ma.

Nam nie pozostaje nic jak się cieszyć, że coraz więcej sprzętu dla domowych baristów pojawia się na rynku. Sette, Niche, G-Iota, świetne ręczne młynki od OE, Comandante, Kinu, 1zpresso, zaraz hybryda Arco - jeszcze 10 lat temu, taka jakość przemiału w domu, wiązała się zakupem kobyły na pół kuchni.


« Ostatnia zmiana: 20 Marzec 2021, 16:09:45 wysłana przez pj.w »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #402 dnia: 20 Marzec 2021, 16:13:35 »
Po dokładnym podliczeniu wszystkich zamówień okazało się, że z jadącej w tej chwili dostawy mam jeszcze do dyspozycji dwa młynki DF64 w kolorze białym. Są one z tytanowymi żarnami. Jeśli są osoby zainteresowane to proszę puścić szybko do mnie zamówienie z danymi do faktury i wysyłki na adres [email protected]. Podajcie także swój nick z Forum. Nie dochodzą do mnie powiadomienia o nowych wiadomościach (pewnie dlatego nie reaguję na czas - wybaczcie mi ale to się stało po przenosinach na nowy serwer a brak mi czasu na śledzenie wątków na bieżąco, prośba do Admina o poprawienie tej funkcjonalności) a więc to będzie najlepsza i najszybsza droga.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #403 dnia: 20 Marzec 2021, 18:38:53 »
Nieobiektywne są recenzje na coffeedesku. Twoja recenzja jest świetna.
Nie wiem czy zauważyłeś, nie jest to wątek związany z Coffeedeskiem. Cieszę się, że recenzja Ci się podoba, jednak czytając Twoje poprzednie wpisy nie jest to oczywiste, co pozwolę sobie zacytować:
Wyjaśnienie mnie nie satysfakcjonuje.
Nie oszukujmy się. Gość po prostu się pomylił, później prostował i przepraszał z komentarzach. Robiąc taka recenzje na pewno nie jest początkującym. No i jest obiektywny, na pewno bardziej niż recenzujący na tym forum
Więc przypominam, że jesteśmy w wątku o młynku DF64, a jedyna recenzja jaka się tu pojawiła jest mojego autorstwa.

Nigdzie nie napisałem, ze jesteś nieobiektywny. Zawsze bardziej obiektywny będzie ktoś kto młynek kupił, niż ktoś kto dostał młynek na testy,
Powiedz mi z czego wynika to Twoje przekonanie? Mam wrażenie, że swoją opinię opierasz o kanał Jamesa Hoffmanna i jego argumenty. Może być ona prawdziwa w specyficznych warunkach gdy chcesz mieć ciągłość dostarczanego sprzętu do testów i nie martwić się układami z producentami. Jednak gwarantuję Ci, że żadna szanująca się redakcja nie uzależnia treści testów od tego jak sobie życzy, aby opisać produkt dostawca sprzętu. Od tego są artykuły sponsorowane. Masz jakieś doświadczenie redakcyjne w testowaniu? Bo ja mam, pracowałem w redakcji, w której testowaliśmy sprzęt związany z fotografią.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynek DF64 - do SD (podobny do...?)
« Odpowiedź #404 dnia: 20 Marzec 2021, 19:53:28 »
jednak czytając Twoje poprzednie wpisy nie jest to oczywiste, co pozwolę sobie zacytować:
Cytat: Szczympek w Dzisiaj o 14:59:37
Wyjaśnienie mnie nie satysfakcjonuje.
Wyjaśnienie tak krytycznie niskiego TDS mnie nie satysfakcjonuje. Pierwszy lepszy szot powinien mieć chociaż te 18%. Mierzyłem ekstrakcje w FP po 30 sekundach zaparzania - 16.8%, grubszy przemiał, brak ciśnienia itd.
No i jest obiektywny, na pewno bardziej niż recenzujący na tym forum
Więc przypominam, że jesteśmy w wątku o młynku DF64, a jedyna recenzja jaka się tu pojawiła jest mojego autorstwa
Twoja recenzja jest przecież obiektywna, choc mogłaby być bardziej (chociażby odkrycie dlaczego tds jest tak niski, a nie umieszczenie tego w malutkiej tabelce).

Łącznie 5 razy napisałem, ze Twoja recenzja jest obiektywna (teraz 6). Może skup się na tym, a nie doszukuj się „wrażeń”, będzie nam się pisało łatwiej ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi