Autor Wątek: Woda do kawy  (Przeczytany 241466 razy)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #450 dnia: 25 Kwiecień 2018, 16:06:41 »
Hendon dobry przepis, ale np. La Cabra na filtry preferuje miękką wodę 30-50ppm ;)

BTW u mnie RO daje 25 ppm, może lepsza membrana u was bądź miększa woda

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #451 dnia: 25 Kwiecień 2018, 16:09:40 »
to spróbuję nalać 50 koncentratu następnym razem :) Przed membraną 220ppm
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #452 dnia: 25 Kwiecień 2018, 18:48:45 »
miękką wodę 30-50ppm
W sumie, czy twardości węglanowej?

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #453 dnia: 25 Kwiecień 2018, 21:40:07 »
Raczej obstawiam na: w sumie (TDS) czyli twardość węglanowej plus alkaiczność

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #454 dnia: 26 Kwiecień 2018, 07:22:58 »
Twardość węglanowa to alkaliczność. W sumie to znaczy zdysocjowane aniony i kationy wszelkich soli , które wpływają na przewodzenie prądu. Czyli wiemy, że mamy w sumie czegoś jakąś wartość, ale zupełnie nie wiemy czego ile. Na podstawie odczytu z popularnych mierników TDS czyli konduktometrów nie można określić twardości wody. Do tego potrzebny jest test kropelkowy albo jakiś kolorymetr. Ja osobiście używam Hanna HI-755 i jestem bardzo zadowolony. Łatwy pomiar, czytelny odczyt na wyświetlaczu. W testach kropelkowych nigdy nie mogłem trafić czy już się kolor zmienił czy jeszcze trochę.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #455 dnia: 26 Kwiecień 2018, 10:34:23 »
Ja mówiłem o twardości która może powodować kamień, a alkaiczność to zdolność buforowania kwasów.

Woda Hendona ma regułę 2:1  ( a właściwie obszar od 40 alkaiczności)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #456 dnia: 26 Kwiecień 2018, 11:42:11 »
No dobra, za bardzo uprościłem. Chodzi mi o to, że te pojęcia się nakładają, nie da się ich zsumować. Poza tym w wodzie mogą być związki, które nie wpływają na alkaliczność, a wpływają na przewodzenie prądu.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #457 dnia: 28 Kwiecień 2018, 15:38:15 »
Znajomy polecił mi ciekawy minerał do filtracji wody - szungit. Używa on tego od 2 miesięcy i podobno rewelacja.
Szungit jest to minerał wydobywany wyłącznie w autonomicznej republice Karelia wchodzącej w skład FR na granicy z Finlandią. Zresztą sami poczytajcie :)
http://sygnaturazdrowia.pl/szungit-rosyjski-kamien-mocy/
http://akademianatury.pl/higiena-naturalna/woda/naturalne-oczyszczanie-wody.html

Czy ktoś z was próbował tego i może coś więcej powiedzieć?

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #458 dnia: 28 Kwiecień 2018, 19:29:26 »
bardzo ciekawe, no nie mogę odmówić zainteresowania faktem iż taka woda "usuwa kaca" , ale co mnie bardziej zainteresowało to to: "Szungit ją strukturyzuje, przekazując swoją matrycę energetyczno-informacyjną" to chyba wszystko wyjaśnia, ciekawe czy stosują też w działkach chembusterach ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #459 dnia: 28 Kwiecień 2018, 20:20:53 »
koneckonců, je to černé zlato

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #460 dnia: 28 Kwiecień 2018, 23:07:18 »
Przeczytałem na rosyjskiej wikipedii, że szungit używa się w stacjach uzdatniania wody nie ze względu na "cudowne" właściwości, a z powodu łatwej dostępności. Tak jak i stosuje się keramzyt i kruszywa.
No i dodane jest, że stosuje się to w medycynie niekonwencjonalnej przypisując cudowne, lecznicze działanie nie potwierdzone jednak badaniami.

Zazdroszczę pomysłu na sprzedaż kruszywa. Jest jeszcze piasek wydobywany na Okinawie, któremu przypisuje się magiczne właściwości, też dobry pomysł na biznes.

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #461 dnia: 04 Maj 2018, 23:01:55 »
Jak czytam o przygodach poszukujących żywiecki kryształ to aż mi się bardziej chce napisać skąd u mnie bierze się woda do kawy ;)
Po wypróbowaniu kilku filtrów dzbankowych i kilku różnych wód butelkowanych, oraz dzięki dobrej radzie Miklasa zamontowałem u siebie w szafce pod zlewem filtr RO, który kupiłem na allegro za ok. 300zł. Woda po tym filtrze ma 5-7ppm. Do tej wody dodaję minerały, których to wcześniej robiłem koncentraty za przepisem ze strony barista hustle https://baristahustle.com/blogs/barista-hustle/advanced-water-recipes , ten link zresztą był tutaj podawany wcześniej.
Wodę robię do dwóch baniaków 5L, które zużywam w ciągu 3-4 dni. Po kilku baniakach stwierdziłem, że w sumie to trochę za dużo zachodu, żeby robić 2 koncentraty i zawsze odmierzać z dwóch flaszek osobno minerały, więc teraz robię 1 butelkę koncentratu minerałów, które policzyłem sobie wg. proporcji na wodę z receptury numer 6 - Hendon Water. Minerały policzyłem sobie tak, że zawsze daję 100ml koncentratu i dopełniam do 5L wodą z osmozy, bez zbytniego zastanawiania się czego i ile dać. Od tej pory przestałem zastanawiać się czy to aby nie wina wody, że coś z tą kawą nie tak ;)

Hej Jeśli nie tajemnica gdzie kupujesz minerały ?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #462 dnia: 05 Maj 2018, 20:15:29 »
Nie wiem, gdzie Drinker kupuje, ale widzę że podstawowe minerały można kupić np. tutaj:
https://marketbio.pl/category/stanlab
Zamierzam przetestować ten patent :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #463 dnia: 05 Maj 2018, 22:12:55 »
Zajrzałem i mogę podpowiedzieć jedno. Jak kupować to CZDA - z dostępnych w sklepach(choć skłaniałbym się ku sklepom branżowym, typu techlandlab czy biomus - akurat te dwa znam) jest najczystszy.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Woda do kawy
« Odpowiedź #464 dnia: 05 Maj 2018, 22:20:40 »
Jak w prosty sposób sprawdzić wodę ile posiada składników mineralnych?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi