Autor Wątek: Mam problemy z mlekiem do latte art. Pomocy?  (Przeczytany 329 razy)

Offline Oxiq

  • Wiadomości: 4
Mam problemy z mlekiem do latte art. Pomocy?
« dnia: 17 Marzec 2024, 13:10:42 »
Jestem początkującą osobą w temacie kawy, ale od zawsze marzyło mi się by robić latte art. Nie mam zbyt wiele narzędzi do tego i staram się stopniowo zwiększać swój asortyment. Stąd nie posiadam spieniacza do kawy.

Za pomocą prasy francuskiej, lub takiego małego spieniacza co można go mieć w ręce, mleko udało mi się dobrze jak na razie spienić kilka razy. Głównie dlatego, bo nie wiem jak powinno wyglądać dobre mleko do latte art, więc nie wiem co staram się uzyskać.

Do tego mam problem z nalewaniem, bo zawsze kończy się na albo totalnie białej kawie, co latte art ledwie by było widać, albo na kawie i piance. Pewnie przez to, że mleko wychodzi totalnie różne bo zawsze sprawdzam inne, bo nie wiem jak powinno wyglądać.

 Ostatnio zastanawiało mnie kupienie spieniacza, bo na internecie nikt nie mówi jak takie mleko wyglądać powinno. Wszyscy mówią o tych spieniaczach. Jedyne jakie widzę w poradnikach maja taki dziwny Dynks który wkładają do mlecznika i on to spienia. Jednak jak wpisuję na internecie spieniacz do mleka, to one spieniają w środku i żaden nie ma tego dynksa. Jeden dosłownie wyglądał jak automatyczna prasa francuska.

Stad moje pytania:

1. Jak powinno wyglądać dobre mleko do latte art? Czego szukać? Wodnistego mleka, piany, czegoś pomiędzy? Nie wiem haha dopiero zaczynam kawową przygodę

2. Jak dobrze spienić mleko prasą francuską lub tym małym spieniaczem do ręki? Czym lepiej?

3. Jaki spieniacz automatyczny w przystępnej cenie do latte art? Czy ten dynks jest potrzebny? Na co  patrzeć w ofertach, by nie kupić złego spieniacza.

W sprawie kawy dopiero zaczynam, ale od zawsze zależało mi by to robić. Temat jest fascynujący i piękny, dlatego bardzo proszę o pomoc.  :-D

Offline Exwined

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: AVX Snow White, Mellita Look V Timer, v60, aeropress, phin, bialetti venus. Było: Flair 58, Delonghi dedica ec685
  • Młynek: Timemore C2, 1zpresso J-max
Odp: Mam problemy z mlekiem do latte art. Pomocy?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marzec 2024, 17:34:26 »
Tanio i dobrze spienić można frenchpressem ale wymaga to dużo praktyki, osobiście po około 2 latach spieniania w ten sposób jestem w stanie zrobić idealne mleko do latte bez większego problemu.

Podstawą jest to, aby pierwsze kilka "pompek" zrobić wychodząc nad powierzchnię mleka żeby wtłoczyć w nie powietrze a następnie pracować tylko pod powierzchnią aby rozbić większe pęcherzyki na mikropiankę. Mleko powinno zwiększyć objętość ale na pewno nie więcej niż 2x względem początkowego stanu. Mleko po spienieniu nie powinno mieć widocznych pęcherzyków powietrza, powinno być gładkie i błyszczące, konsystencja bardziej rzadkiego jogurtu niż bitej śmietany.

Praktycznie wszystkie dostępne na rynku spieniacze automatyczne tworzą pianę ze zbyt dużą ilością powietrza która jest sucha i tworzy białą plamę na kawie. Tego typu piana sprawdzi się do cappucino ale na pewno nie do latte-artu. Wyjątkiem jest może nanofoamer pro ale to wydatek 800+ zł.

Ogólnie moim zdaniem tanio i dobrze można spienić frenchpressem, jeśli ma być dobrze i łatwo to chyba lepiej zainwestować w kolbę z dobrą dyszą niż w drogi spieniacz automatyczny.

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Mam problemy z mlekiem do latte art. Pomocy?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Marzec 2024, 18:18:17 »
Praktycznie wszystkimi ręcznymi dasz radę po odpowiednim treningu. Automatyczny to tylko nanofoamer pro, który robi to naprawdę dobrze, ale jest drogi i ma swoje ograniczenia(pojemność).

Offline Oxiq

  • Wiadomości: 4
Odp: Mam problemy z mlekiem do latte art. Pomocy?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Marzec 2024, 18:26:24 »
Praktycznie wszystkimi ręcznymi dasz radę po odpowiednim treningu. Automatyczny to tylko nanofoamer pro, który robi to naprawdę dobrze, ale jest drogi i ma swoje ograniczenia(pojemność).


O dzięki! Czyli więcej praktyki! Jak powinno wyglądać „dobre” mleko do latte artu. Jakby jak to rozpoznać!

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Mam problemy z mlekiem do latte art. Pomocy?
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Marzec 2024, 19:32:54 »
https://youtu.be/EaQU_oSSNlM?si=j5YTC1nTpD6zANcT&t=479

Tutaj jest wytłumaczone jak zrobić i jak powinno wyglądać. Przez naszego kolegę forumowego, trenera baristów i mistrza w kilku zawodach baristów.

Offline Oxiq

  • Wiadomości: 4
Odp: Mam problemy z mlekiem do latte art. Pomocy?
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Marzec 2024, 22:35:59 »
Tutaj jest wytłumaczone jak zrobić i jak powinno wyglądać. Przez naszego kolegę forumowego, trenera baristów i mistrza w kilku zawodach baristów.
[/quote]

Dzięki bardzo, zabieram się do ogladania  :-D
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec 2024, 02:13:12 wysłana przez Oxiq »

Offline Oxiq

  • Wiadomości: 4
Odp: Mam problemy z mlekiem do latte art. Pomocy?
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Marzec 2024, 22:38:00 »
Tanio i dobrze spienić można frenchpressem ale wymaga to dużo praktyki, osobiście po około 2 latach spieniania w ten sposób jestem w stanie zrobić idealne mleko do latte bez większego problemu.

Podstawą jest to, aby pierwsze kilka "pompek" zrobić wychodząc nad powierzchnię mleka żeby wtłoczyć w nie powietrze a następnie pracować tylko pod powierzchnią aby rozbić większe pęcherzyki na mikropiankę. Mleko powinno zwiększyć objętość ale na pewno nie więcej niż 2x względem początkowego stanu. Mleko po spienieniu nie powinno mieć widocznych pęcherzyków powietrza, powinno być gładkie i błyszczące, konsystencja bardziej rzadkiego jogurtu niż bitej śmietany.

Praktycznie wszystkie dostępne na rynku spieniacze automatyczne tworzą pianę ze zbyt dużą ilością powietrza która jest sucha i tworzy białą plamę na kawie. Tego typu piana sprawdzi się do cappucino ale na pewno nie do latte-artu. Wyjątkiem jest może nanofoamer pro ale to wydatek 800+ zł.

Ogólnie moim zdaniem tanio i dobrze można spienić frenchpressem, jeśli ma być dobrze i łatwo to chyba lepiej zainwestować w kolbę z dobrą dyszą niż w drogi spieniacz automatyczny.


Oooo to ma sens. Próbuję od niedawna, ale wyszło pare razy wiec myśle, że praktyka z tym frenchpressem. Teraz rozumiem, moje było o wiele za duże, raz mo się wylało z french pressa a wcześniej miało małą objętość… będę to robić tak by nie było aż tyle. Co do bombelkow, nie ma ich w środku ale są często takie mikro na samej gorze. Często na dole mam mleko a u góry pianę. Nie wiem czym jest kolba ale na pewno poszukam na internecie. Dzięki wielkie!

Offline Exwined

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: AVX Snow White, Mellita Look V Timer, v60, aeropress, phin, bialetti venus. Było: Flair 58, Delonghi dedica ec685
  • Młynek: Timemore C2, 1zpresso J-max
Odp: Mam problemy z mlekiem do latte art. Pomocy?
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Marzec 2024, 08:42:13 »
Jeśli mleko szybko rozwarstwia się na pianę na górze i mleko na dole to znaczy, że pęcherzyki powietrza nie zostały dostatecznie dobrze rozbite, mleko powinno być jednolite w konsystencji po ubiciu. Po pewnym czasie zacznie się rozwarstwiać bo to normalna sprawa przy spienionym mleku ale na pewno nie w pierwszych 30 sekundach od ubicia, a w tym czasie zazwyczaj rysujesz wzorek.

Kolba to po prostu nazwa ekspresu kolbowego, zazwyczaj te ekspresy mają swoją dyszę do spieniania która pozwala na uzyskanie odpowiedniej konsystencji (co też wymaga sporo praktyki). Jednak jeśli chcesz bawić się w rysowanie i zrobić to budżetowo to póki co polecam frenchpress. Sam tak zaczynałem a ostatnio gdy sprzedałem ekspres i czekałem na nowy robiłem latte art tylko przy użyciu aeropressa do kawy i frenchpressa do mleka, poniżej efekt:

433475561_748709883905038_2006151560497153884_n.jpg

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi