Autor Wątek: Kącik audiofila  (Przeczytany 95893 razy)

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Kącik audiofila
« dnia: 27 Kwiecień 2013, 22:13:12 »
Dla wszystkich lubiących szlachetny dźwięk.
Wiem, że i tutaj jest sporo wielbicieli miedzianych kabli, lamp i tranzystorów. Śmiało i odważnie!
To miejsce specjalnie dla Was.

...i dla Pilota, skoro już tak lubi patrzeć na nasze mordki...  :blue:
Tylko grzecznie proszę, bo mi się może palec omsknąć i Wam wątek zamknę.  :evil:
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Pilot

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Ascaso Steel PID, Phin
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Kwiecień 2013, 07:54:09 »
Skoro już mnie Wywołałaś to zacznę ten wątek. Lecz zaznaczę od razu że nie widzi mi się nazwa audiofila. Ja nie słucham kabli ani sprzętu tylko muzyki i dobrze by było gdyby w tym wątku pisali wszyscy bez względu na to czy mają audiofilski sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy czy też zwykły, pospolity dla zwykłych zjadaczy chleba za mniejsze pieniądze. Słuchamy ulubionej muzyki. W ten sposób stałem się wpierw posiadaczem Thorensa TD318 lecz lekko uszkodzonego z allegro ( spór ze sprzedającym trwa lecz wiadomo że jak nie wystąpię na drogę sądową to mogę sobie popisać na allegro) po czym zakupiłem stacjonarnie w Gdyni gramofon Luxman PD282. Zakup pierwszych płyt to oczywiście Czerwone Gitary, tego jako dziecko na winylu słuchałem najczęściej, potem Beatlesów, Floydów itd itp. Płytoteka się stale powiększa. Obecnie już mogę sobie pozwolić na wyłapywanie okazji w postaci płyt z pierwszego tłoczenia z UK czy też japońskich wydań.
Czy winyl brzmi lepiej od CD. Nie wnikam w to i nie interesuje mnie to. Jakiś czas temu wszystkie płyty CD oddałem za grosze, zlikwidowałem odtwarzacz CD, słucham tylko winyli. Ot małe hobby żeby stara kultura nie zamierała. Podziwiam chłopaków z Audio-Stereo którzy odnawiają stare magnetofony szpulowe, kaseciaki i słuchają ich. Uśmiałem się gdy zobaczyłem jak chłopaczek taśmę wideo wzdłuż ciął na 4 części żeby mieć taśmę do szpuli. Nawet mu to super wychodziło.
To tyle na wstępie. Poniżej filmik z moim gramiakiem, jako że prezentuję sprzęt z Polski (Miejsce pobytu a nie produkcji) to i oczywiście nasza muzyka czyli Czerwone Gitary i Nie mów nic.
Mała poprawka, piosenka to oczywiście W moich myślach Consuelo

« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2013, 07:56:26 wysłana przez Pilot »

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Kwiecień 2013, 20:22:20 »
żałuję, że warunki lokalowa na ten moment nie pozwolą, mi zasmakować winyli, szpulowca już przerabiałem i ten problem z taśmami  :evil:

Offline Pilot

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Ascaso Steel PID, Phin
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Kwiecień 2013, 20:33:43 »
Taśmy czasami na alle Polskie Radio wystawia. Chłopaki kupują je.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Kwiecień 2013, 23:52:35 »
Tak, winyl niewątpliwie ma swój urok. Czasy dzieciństwa przypominają mi się,  słynne Bambino i płyty przeskakujące ;)

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Kwiecień 2013, 14:50:03 »
U się temacik zrobił :).

Ja znalazłęm ostatnio edycję limitowaną nowego albumy T.Love z autografami, vinyl + cd + koszulka i coś tam za 182zł, gdyby nie to ze CD już kupiłem wcześniej to pewnie bym zakupił tak to mnie trochę odpycha :).

A jak jesteśmy przy gramiakach to ja mam Pro-Ject 1-Xpression III z wkłądką M2 BLUE, generalnei całkiem przyjemny gramofon :).


pzdr. Łukasz


Offline Pilot

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Ascaso Steel PID, Phin
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj 2013, 13:03:25 »
Jako że przygodę z gramofonem dopiero zaczynam wybieram winyle urozmaicone pod względem muzycznym. Mam Beatlesów, Sinatrę, Glenn Miller, Marleya, Jerzego Grunwalda, Czerwonych Gitar itp. Wpierw musi być wybór, potem przejdę na wyłapywanie tytułów, first pressów z Ebaya i innych ciekawostek winylowych.

Czy nas tu tylko dwóch jest maniaków muzycznych?

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maj 2013, 13:41:46 »
Jeszcze jestem ja, ale sprzętu na razie nie mam :(

Offline Pilot

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Ascaso Steel PID, Phin
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Maj 2013, 15:06:27 »
To się ciesz. Właśnie na YT słucham Jenis Joplin Pearl. Jaki ma słodki ten skrzek, a płyta holenderska tylko 59, podwójny LP. I po co mi to było, pytam po co. Mogłem spokojnie MP3 słuchać.  :ogien:

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Maj 2013, 15:12:04 »
Ja mam za to sprzęt (nie najlepszy, ale jest), a maniakiem nie jestem ;)

Offline Pilot

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Ascaso Steel PID, Phin
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Maj 2013, 15:59:19 »
Czy słuchanie muzyki jest maniactwem? Wiem. Najprościej i najtaniej ściągnąć pliki muzyczne z netu i jest ok. Kawę też najszybciej można zrobić ropuszczalską. Maniactwem tu jest jak już to podejście do płyty. Myjka, szczotka do czyszczenia, szmatka welurowa do wycierania. Ale i przyjemność. Jeszcze mam przed oczyma jak gramiak doszedł i wyjąłem płytę, jak dzieciaki patrzały. Co on robi. Nie znały już tego. Jak to może grać. Kawał drucika wystający z czegoś tam i jakieś rowki w plastyczanum kółku. A jednak gra. To jest maniactwo. Fajnie jak na forum winylowym pojawiają się coraz młodsi ludzie z zapytaniem co kupić bo gdzieś tam widzieli. Kupują na początek tanie gramofony, jakiś wzmacniacz, kolumienki i cieszą się muzą. Odważę się napisać prawdziwą muzą. Ten trzask czasami. Ha ha. No zdarzy się. Ludzie na audiostereo ożywiają stare magnetofony kasetowe, taśmowe. Piękne jest to ile im to daje radości. To już jest takie małe hobby.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Maj 2013, 16:33:15 »
Odkopałem na strychu stare szpule ponad 30-letnie, wyszukałem na allegro dokładnie identyczny magnetofon jaki pamiętam z dzieciństwa i o dziwo, wszystko gra, teraz muszę coś wymyślić aby to zgrać na komputer, kupiłem jakąś dziwną kartę tv, która niestety nie działa. To jest frajda usłyszeć, jak się śpiewało w 6 lat ;D. Wątpię aby dzisiejsze cd tyle wytrzymały, chyba, że tłoczone.
Z muzyką zaczynałem od decków kasetowych i paru pudeł kaset, później czas na cd, a gdy komputery stały się powszechne to przerzuciłem się na mp3. Niestety po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że to nie to, coś takiego to można w aucie, albo przy pracy słuchać. Teraz zbieram flac-ki. Kiedyś kolekcjonowałem kasety, później cd, ale najlepiej jest na dysku. Sprzęt mam na razie marny, jakieś stare Onkyo tx-9021 i stare Altony. W pracy to daje radę. Mam nadzieję, że w niedługim czasie zacznę rozglądać się za czymś fajnym do domu.

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Maj 2013, 16:39:37 »
nie no ja ze 50 dobrych płyt mam, kilka japońców, kilka nowych wydań :) no jest co słuchać :). CD mam koło 250-300 :)


pzdr. Łukasz

Offline Pilot

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Ascaso Steel PID, Phin
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Maj 2013, 16:51:36 »
Nie, no. Ja z 60 winyli mam. Wszystkich nie wymieniałem, Republika, Eric Clapton, Cohena trzy płyty, Beatlesów kilka sztuk, Floydów kilka sztuk, Exodus, Miały być trzy ale zostały dwie Slade (jedna uszkodzona i wraca do sprzedającego) 7 presleya, mam już co słuchac tylko co mi po tym gdy dzieciaki siedzą i TV oglądają. No do zabicia są.  :mrgreen: CD pozbyłem się wszystkich jakiś czas temu. Odtwarzacza CD już nie planuje kupować. Tuner i gramiak wystarczą na ten czas, który mogę poświęcić na muzę.

Offline wyspiarz

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 344
  • Ekspres: Rocket Giotto Evo V2 / Chemex
  • Młynek: Mazzer MINI A digital
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Maj 2013, 17:18:30 »
nie no CD i DAC muszą być, nie wyobrażam sobie bez tego słuchania :)


pzdr. Łukasz

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi