Autor Wątek: Conti NL vs Lelit Giulietta PL2SVH2 vs Bezzera C2013 PM 2GR vs ASCASO BAR 2GR  (Przeczytany 2410 razy)

Offline Cyryl

  • Wiadomości: 3
Witam, jaki dwukolbowy ekspres do 10k brutto wybrać? Jak na razie myślałem o 4h modelach:
Conti NL
Lelit Giulietta PL2SVH2
Bezzera C2013 PM 2GR
ASCASO BAR 2GR

Jeżeli są jeszcze jakieś opcje to bardzo proszę o podanie. Najważniejsze dla mnie są niezawodność i dostępność serwisu i dobra jakość przygotowywanej kawy

skansen

  • Gość
Odp: Conti NL vs Lelit Giulietta PL2SVH2 vs Bezzera C2013 PM 2GR vs ASCASO BAR 2GR
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2019, 00:26:58 »
Witam, jaki dwukolbowy ekspres do 10k brutto wybrać? Jak na razie myślałem o 4h modelach:
Conti NL
Lelit Giulietta PL2SVH2
Bezzera C2013 PM 2GR
ASCASO BAR 2GR

Szukasz sprzętu do domu czy do baru/kawiarni? Gdybym szukał maszyny do domu to z powyższej listy wziąłbym Ascaso. W pozostałych są spore bojlery co wiąże się z większym zużyciem energii i zaleganiem wody przy mniejszym ruchu...

Offline Cyryl

  • Wiadomości: 3
Odp: Conti NL vs Lelit Giulietta PL2SVH2 vs Bezzera C2013 PM 2GR vs ASCASO BAR 2GR
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień 2019, 09:19:37 »
Sory, nie napisałem, poszukuje sprzętu do małej kawiarni. Na razie ciężko jest oszacować jaki będzie ruch, ale myśle że na poziomie 30 espresso dziennie.

skansen

  • Gość
Odp: Conti NL vs Lelit Giulietta PL2SVH2 vs Bezzera C2013 PM 2GR vs ASCASO BAR 2GR
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień 2019, 10:20:39 »
Sory, nie napisałem, poszukuje sprzętu do małej kawiarni. Na razie ciężko jest oszacować jaki będzie ruch, ale myśle że na poziomie 30 espresso dziennie.

Przy tej ilości kaw z powyższej listy wziąłbym Ascaso z uwagi na termoblok a nie duży bojler. @Janusz przygotuje Ci dobrą ofertę.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Conti NL vs Lelit Giulietta PL2SVH2 vs Bezzera C2013 PM 2GR vs ASCASO BAR 2GR
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpień 2019, 10:26:33 »
30 espresso, a co z kawami mlecznymi? Wliczasz w to czy osobno?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Conti NL vs Lelit Giulietta PL2SVH2 vs Bezzera C2013 PM 2GR vs ASCASO BAR 2GR
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpień 2019, 10:35:59 »
Model BAR ma osobny bojler o pojemności 4 litrów na gorącą wodę i parę. Para jest całkowicie niezależna od wykonywanych kaw. Do tego każda grupa kawowa jest niezależna od drugiej. Można pracować na jednej załączonej grupie lub włączyć zasilanie na obie grupy. Każda z grup ma też niezależne od siebie sterowanie temperaturą przy użyciu elektronicznego termostatu. Można więc na każdej grupie ustawić inną temperaturę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie jeśli stosuje się dwa różne rodzaje kawy lub z tej samej kawy chce się wydobywać inne odczucia smakowe.
Polecam ! :)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Conti NL vs Lelit Giulietta PL2SVH2 vs Bezzera C2013 PM 2GR vs ASCASO BAR 2GR
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpień 2019, 13:22:48 »
odczucia smakowe
Odczucia wydobywają się z ludzi Januszu, a smakowe mamy wrażenia... ;) Kawa niczego nie odczuwa, więc jakież może mieć odczucia?

"O 4h modelach" -- przez 4h dziennie można o tym opowiadać z gramatyką za pan brat. Conti jest chyba the best ;).
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2019, 13:25:20 wysłana przez Antonio »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Conti NL vs Lelit Giulietta PL2SVH2 vs Bezzera C2013 PM 2GR vs ASCASO BAR 2GR
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpień 2019, 13:39:22 »
Antonio, czytać należy ze zrozumieniem.  ;) Ja pisałem o odczuciach smakowych ludzi a nie kawy. Ty możesz to nazwać wrażeniem ja natomiast mam chyba prawo pisać o odczuciach. Dokładnie o smaku jaki czuję. Wrażenie to kawa może zrobić na mnie różne. I to bez jej próbowania. 
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Conti NL vs Lelit Giulietta PL2SVH2 vs Bezzera C2013 PM 2GR vs ASCASO BAR 2GR
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Sierpień 2019, 14:00:43 »
z tej samej kawy chce się wydobywać inne odczucia smakowe
Nie można z kawy wydobyć czegoś, czego w niej nie ma :evil:. Kawa może wzbudzać odczucia? Chyba tak... Kawa ma smak, rejestrujemy wrażenia, a potem miewamy odczucia.

Napisałbym to tak:
Można więc na każdej grupie ustawić inną temperaturę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie jeśli stosuje się dwa różne rodzaje kawy lub tę samą kawę chcemy zaparzyć w inny sposób...
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2019, 14:13:20 wysłana przez Antonio »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Conti NL vs Lelit Giulietta PL2SVH2 vs Bezzera C2013 PM 2GR vs ASCASO BAR 2GR
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sierpień 2019, 14:06:52 »
Wrażenie to może na mnie zrobić ...np. kobieta. Lub widok Antonia. :) Wrażenie też może na mnie zrobić sam widok zaparzonej kawy w filiżance.  :o Smak to jest odczucie. U każdej osoby może ono być inne.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Conti NL vs Lelit Giulietta PL2SVH2 vs Bezzera C2013 PM 2GR vs ASCASO BAR 2GR
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Sierpień 2019, 14:41:24 »
Odczucie to wrażenie odczuwane zmysłami :).

Offline Cyryl

  • Wiadomości: 3
Odp: Conti NL vs Lelit Giulietta PL2SVH2 vs Bezzera C2013 PM 2GR vs ASCASO BAR 2GR
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Sierpień 2019, 21:07:17 »
ci kaw z powyższej listy wziąłbym Ascaso z uwagi na termoblok a nie
Z kawami mlecznymi włącznie

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi