Autor Wątek: Migracja na Nowy serwer  (Przeczytany 133162 razy)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #315 dnia: 22 Sierpień 2018, 21:47:42 »
Krakus ja to robiłem kilka razy. Net w komórce, inne IP nie pomaga. Nawet konto mojego dorosłego syna które jakiś czas działało szybciej niż błyskawica, i tak zostało zablokowane.
Co on zawinił.
Domyślam się, że wszystko za sprawą nazwy Tedi.357, tego samego avataru, podpisu i sprzętu wyszczególnionego.
Co w tym złego. No chyba, że avatar tak samo wyglądający jest zabroniony.
A sprzęt, co za problem, może bawić się przy robieniu kawy ile tylko chce.
Podpis, pijemy razem pierwszą kawę z samego rana.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #316 dnia: 23 Sierpień 2018, 10:14:33 »
Off-Topic:
Podpis, pijemy razem pierwszą kawę z samego rana.
Ja piję z rana herbatę. Kawę traktuję jak używkę, nie napój.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #317 dnia: 29 Sierpień 2018, 16:43:35 »
Herbatkę to ja piję... ale z rumem. Ratio 1:3  :ok:   

Mam takie pytanie. Czy ktoś z Was może udzielić mi informacji, kto jest szefem wszystkich szefów na tym forum?  :mhh:
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #318 dnia: 29 Sierpień 2018, 17:05:33 »
Szef wszystkich Szefów od zawsze to Pan Krzysztof Jeżyna ze Szczecina  :jezyk: Wiem, wiem bardzo pomogłem itd  :hihihi:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #319 dnia: 29 Sierpień 2018, 18:41:43 »
Nie ma jednego szefa wszystkich szefów, jest za to kilku administratorów, moderatorów. Od początku to forum tworzy społeczność i od początku prezesa nie ma.

Choć podobno w 2015 nasze progi odwiedził sam Jarosław.
LMWDP #469

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #320 dnia: 29 Sierpień 2018, 19:25:40 »



@DrUsagi. Jak mam rozumieć Twoje słowa.  :mhh:  Znaczy to, że wszyscy administratorzy, moderatorzy i cała społeczność na tym forum blokuje mi celowo profil do tego stopnia, żeby mi utrudnić pisanie na maxa.  :mhh:  Tak?





Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #321 dnia: 29 Sierpień 2018, 19:36:19 »
To znaczy, że nie ma prezesa, osoby która ma wszechwładzę. Tylko tyle i aż tyle.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #322 dnia: 29 Sierpień 2018, 19:43:15 »
Choć podobno w 2015 nasze progi odwiedził sam Jarosław.

Tablica powinna być że przebywał w naszych progach ;-)    :ups:
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2018, 19:49:02 wysłana przez mlopus »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #323 dnia: 29 Sierpień 2018, 19:54:02 »
Pozwolę sobie na sarkazm - specjalnie pisze sarkazm, aby kłopotów ze zrozumieniem nie było i nikt nie mówił że napisałem coś czego nie napisałem.

Cytuj (zaznaczone)
Przyczyny tego, że „wszyscy” unikają Twojego towarzystwa nie zawsze leżą po Twojej stronie, czasem po prostu masz wokół siebie nieodpowiednich ludzi i powinnaś się zastanowić nad zmianą środowiska. I nie zawsze jest tak, że ludzie Cię nie lubią – Tobie może się tak tylko wydawać! Czasem jednak bywa, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że niektóre elementy Twojego zachowania i sposobu bycia mogą być dla otoczenia uciążliwe.
LMWDP #469

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #324 dnia: 29 Sierpień 2018, 22:04:21 »
Wam też takie wielkie avatary się wyświetlają? generalnie mam tak nim się zaloguję, po zalogowaniu jest "po staremu"...
Odkryłeś sedno. Zauważ kto ma największy awatar, przypadek? Nie sądzę... To już wiemy kto jest Panem Krzysztofem Jarzyną ze Szczecina — Szefem Wszystkich Szefów.
Przyznaj się, Krakus: dlaczego blokujesz Teda?

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #325 dnia: 31 Sierpień 2018, 18:58:51 »



@DrUsagi.

" Tak sobie myślę i wiem, że w przeciwieństwie do polityka miesiąc przed wyborami, ja na poparcie nie liczę.
Wiem doskonale, że jak komuś powiem prawdę prosto w oczy, to on się i tak prędzej lub później zemści. Bywa tak gdy trafię na osobę która wyżej sra niż dupę ma i do tego jest pozbawiona jaj.

Ważne jest dla mnie to co piszę, gdy nie jest zrozumiałe dla kogoś to poproś o wytłumaczenie. Gdy zadajesz sobie pytanie z skąd ja to mogę wiedzieć, nie wytykaj mi tego tylko zastanów się dlaczego sam tego nie wiesz.
A piszę często o rzeczach o których nikt w necie nie pisał.  :mhh:  Dodam, nic szczególnego to nie jest. Za to cholernie trudne do podważenia bo to wszystko tworzy jedną zgraną całość która ma za zadanie np. zrobienie kawy. "



A tak na poważnie, to jest ważne:  kawka   :szampan: 
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #326 dnia: 31 Sierpień 2018, 19:15:54 »
A to cytat z?
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #327 dnia: 31 Sierpień 2018, 19:18:41 »
Przede wszystkim pierwszeństwo słuchania przed mówieniem. Oraz pokora. Dotyczy to wszystkich, także Ciebie.

Gdy zadajesz sobie pytanie z skąd ja to mogę wiedzieć, nie wytykaj mi tego tylko zastanów się dlaczego sam tego nie wiesz.
Taki tekstami niestety sobie nie pomagasz, bo forum jest od zadawania pytań i odpowiadania. Prawdy 'objawione' możesz głosić gdzie indziej.

I niestety, jesteś jedyną osobą na forum, których wypowiedzi nikt nie rozumie. Piszesz bez ładu i składu. Ogarnij się proszę. Albo nie dziw się że jesteś persona non grata.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #328 dnia: 31 Sierpień 2018, 20:57:06 »
Przede wszystkim pierwszeństwo słuchania przed mówieniem. Oraz pokora. Dotyczy to wszystkich, także Ciebie.

Gdy zadajesz sobie pytanie z skąd ja to mogę wiedzieć, nie wytykaj mi tego tylko zastanów się dlaczego sam tego nie wiesz.
Taki tekstami niestety sobie nie pomagasz, bo forum jest od zadawania pytań i odpowiadania. Prawdy 'objawione' możesz głosić gdzie indziej.




Ty czytasz to samo forum co ja? Bo mi się wydaje, że na jedno pytanie są z automatu dwie wycieczki osobiste. Ostatni taki fajny temat, tym sposobem diabli wzięli.
Co do "prawd objawionych" to wiem co się z tym robi. Daje bana i ostrzeżenia. Ty Kulka możesz zawsze przytoczyć mi moje słowa, i pogadać o tym. Myślisz, że ja nie wiem o czym piszę? Czy tylko chcesz, żeby czytający mnie brali za pajaca?
Co do banów. Pierwszy to nic innego, bo  nie dałem sobie wyprać mózgu, gdy pod budowę pewnej kolby służącej do pomiaru temperatury wody przypisali właściwości ekspresu. Tylko zapomnieli o tym, że dobry ekspres jest tak zaprojektowany, żeby bez problemu poradzi sobie z zmielonym ziarnem zapodanym i ubitym w sitku do tego stopnia, że pomiar bez ziarna jest tylko jedną wielką symulacją. A to z braku czynnika w pierwszej fazie który jest odpowiedzialny za pobieranie ciepła które po upływie czasu jest oddawane na zewnątrz. Bez urazy, tego w formie pisemnej nie potrafię wytłumaczyć. W realu myślę, że nie byłoby z tym większego problemu.
Ale co tam, pewnie ktoś kasę na sprzedaży kolb pomiarowych zarobił. Jego sprawa. A forumowa, to taka, że można samemu za parę zł. to samo zrobić i to jeszcze z symulowaną preinfuzją jak ktoś potrzebuje i jest skory wydać dodatkowe 10 zł.


Drugi ban. Zaproponowałem łożysko wahliwe które w moim odczuciu na 99,99% jest lepsze od ślizgowego z formie tulejki, do tego jeszcze "rzuciłem" pewnym krzywym młynkiem o ścianę, no i wszytko jasne.
Ukarać tego co skrytykował, i zaproponował niby nic co jest prawdą, ale jakie trwałe, płynne i stabilne połączenie oski z obudową może być. Tulejka dostanie luzy, ale to nie jest ważne. Kupimy sobie następny, a wadach zapomnimy z czego najwięcej ucieszy się ten co produkuje i sprzedaje dany wyrób.


Kolejna sprawa, ostrzeżenie z 28.06.2018 r. Najlepiej nic nie mówić i tańczyć zawsze w rytmie muzyki jaką ktoś puści. Czyli coś co raczyłem sam sprawdzić, coś co daje mi pewien stabilny fundament w dochodzeniu i późniejszym rozumowaniu pewnych rzeczy mających bezpośredni wpływ na smak, i tak moje słowa są i będą zawsze czymś co sieje zamęt i  "wprowadza" ludzi w błąd. 




Kolejny temat.


Ascaso Dream PIT. Dość ostra dyskusja. Byłem przekonany, że dostanę bana. Na moje szczęście trafiłem na moderatora Fux, który okazał się facetem z jajami.  :ok:




Teraz z innej beczki.


Zrobiłem pewien czas temu test z kawą Mokarico i przemiałem z małego stożka Graef. Temat nie dawał mi spokoju do tego stopnia (brak kanałowania) , że postanowiłem coś sprawdzić samemu dokonują pomiaru temperatury. Zobaczycie sami, co znaczy wiedza gdy coś sprawdza się własnoręcznie, a nie przeczyta o tym w necie.  :szampan:


Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Migracja na Nowy serwer
« Odpowiedź #329 dnia: 31 Sierpień 2018, 21:05:22 »
Tedi, ja Cię proszę o 3 rzeczy. Pierwsza, zacznij pracować nad wypowiedziami, żeby były zrozumiałe (ostatnio jest lepiej). Dwa, kiedy Cię ktoś o coś pyta, odpowiedz mu proszę i nie zmieniaj tematu (pamiętasz, dużo osób Ci to zarzuca). I po trzecie, z tego powodu wycieczka osobista jest. Napisałeś teraz
Cytuj (zaznaczone)
Gdy zadajesz sobie pytanie z skąd ja to mogę wiedzieć, nie wytykaj mi tego tylko zastanów się dlaczego sam tego nie wiesz.
- czy pamiętasz ostatnie wykresy, o których dyskutowałeś? Pytałeś co z nich wynika, odpowiedź otrzymałeś. Oczekujemy tego samego, a nie tekstów w stylu 'zastanów się jeśli nie wiesz'.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi