Autor Wątek: Upgrade prysznica Ascaso Arc?  (Przeczytany 81876 razy)

Offline MakitaCafe

  • Wiadomości: 12
  • Młynek: HarioMakita
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #300 dnia: 25 Sierpień 2017, 12:09:16 »
@Janusz - wysłałem PW z zapytaniem :)

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #301 dnia: 25 Sierpień 2017, 12:36:53 »
Tedi... a moim zdaniem jest to dywersyfikacja produkcji. Nie masz kasy, kupujesz tańszy model i godzisz się na jego plusy i minusy. Masz kasy więcej, kupujesz model lepszy aby minusów miał jak najmniej.
Tę regułę można zastosować do każdej branży, motoryzacja, audio, TV itd...
Oczywiście że Ascaso może na naszą prośbę wkładać do ekspresu ARC sita IMS + zawór OPV i inne ulepszenia... tylko że zaraz ekspres ten będzie na poziomie cenowym Dream'a.
90% klientów szuka taniego ekspresu, który jest w stanie zaparzyć espresso. I jest nim ARC. Jeżeli klient jest bardziej wymagający ma możliwość dokupienia sobie sita IMS. Nawet jeżeli ekspres miałby je mieć w standardzie to o tyle samo byłby droższy. A nie wszystkim na tym zależy.

Dla przykładu. Mam w samochodzie klocki firmy TRW, które hamują. Ale przecież na rynku są dostępne Brembo, których droga hamowania jest 20% krótsza i mają lepszy zakres temperaturowy w którym efektywnie pracują. Ale są 3 razy droższe. Czy mam zakładać że producent mojego auta zrobił wadliwy układ hamulcowy? przecież może być lepiej... 

A poza tym...jeżeli w kolbie znajdzie się odpowiednia ilość, prawidłowo zmielonej kawy kanałowanie nie następuje. Odpowiednia znaczy tu... sito podwójne wypełnione kawą praktycznie na równo z krawędziami (luźno rozsypana kawa przed ubiciem)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #302 dnia: 25 Sierpień 2017, 12:47:09 »
Czy w Dreamie jest podobnie jak w Arc ?
W nowym - nie. Do nowego Dreama jest zakładana grupa o rozmiarach E61 (i z sitkiem prysznica od E61). Tu drobna uwaga - mam taką grupę, sitko IMS CI35 (czyli to ultra drobne) i... mam na ciastku sześć równo rozłożonych wgłębień (o ile sitko jest dokładnie wyczyszczone). Kompletnie tego nie rozumiem, bo przy tej budowie prysznica nie ma do tego żadnych podstaw. Jak sitko troszeczkę zarośnie kamieniem i tłuszczem kawowym, to problem zanika.

tylko że zaraz ekspres ten będzie na poziomie cenowym Dream'a.
Widzisz, dołożenie OPV we własnym zakresie to koszt około 150zł, sitko to dodatkowe 50zł. Czyżby Dream aż tak bardzo potaniał?

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #303 dnia: 25 Sierpień 2017, 12:48:42 »
Prysznic IMS to wydatek ok. 80 zł. :mhh:  Sprawę rozprowadzenia wody w grupie załatwi dodatkowe płaskie sitko tuż nad prysznicem. Koszt parę zł, o ile jest parę mm wolnego miejsca.
Czy ten ekspres nadaje się do espresso, mam pewne obawy.
Zobacz jak Krakus "mota" się ze swoim ekspresem.  :mhh: Sama ekstrakcja po zmianie przemiału o jeden klik, powoduje różnicę w czasie ekstrakcji o 9 sek.  Jak tak jest,  :mhh:  to co dalej.  :mhh:
Może zamieść pod dywan.  >:(

Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #304 dnia: 25 Sierpień 2017, 12:50:45 »
Sama ekstrakcja po zmianie przemiału o jeden klik, powoduje różnicę w czasie ekstrakcji o 9 sek.
Tu bym stawiał na młynek (żarna 50mm). Muszę wypróbować coś z żarnami 64mm (przedtem muszę jednak wyregulować równoległość żaren, bo coś chyba są na ukos).

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #305 dnia: 25 Sierpień 2017, 13:11:54 »
Tu bym stawiał na młynek (żarna 50mm).

Są trzy możliwości.
1/ Masz uwalony totalnie młynek.
2/ Kawę w sitku raz ubijasz tamperem by drugi raz o tej czynności zapominasz.
3/ Ekspres czyli jego budowa nie zapewnia lub bardzo ogranicza możliwość zrobienia doppio w powtarzalnym czasie. Powiedzmy +- 3 sek.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #306 dnia: 25 Sierpień 2017, 13:53:49 »
Przy takim przestrzale to wina młynka nie ekspresu. Chyba że ekspres byłby zakamieniony i miałby nierównomierny przepływ wody.
A miałeś kiedykolwiek ekspres Basic, Arc lub Dream? Jeżeli nie to tylko spekulujesz.
Ja na tych maszynach pracuje od ponad 12 lat. Dodatkowo jestem certyfikowanym Baristą i mam jeszcze kilka innych "papierków"...
i mogę Cię zapewnić że za każdym razem robię na nich lepszą kawę niż w niejednej kawiarni...

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #307 dnia: 25 Sierpień 2017, 14:43:37 »
Przy takim przestrzale to wina młynka nie ekspresu. Chyba że ekspres byłby zakamieniony i miałby nierównomierny przepływ wody.

No tak, zmienne tarce występowało co oporem nie szło już skorygować. Ok, Krakus sprawdź przemiał i odkamień ekspres.


A miałeś kiedykolwiek ekspres Basic, Arc lub Dream? Jeżeli nie to tylko spekulujesz.
Ja na tych maszynach pracuje od ponad 12 lat. Dodatkowo jestem certyfikowanym Baristą i mam jeszcze kilka innych "papierków"...
i mogę Cię zapewnić że za każdym razem robię na nich lepszą kawę niż w niejednej kawiarni...

Dałbym Ci kilka przykładów ze swojego życia odnośnie mądrości ludzkiej podpieranej  papierami itp. lecz tego nie uczynię, bo to będzie nie w temacie.
Zakładam, że znasz się doskonale, wiec z tego stanu rzeczy jestem bardzo zadowolony.

Wracając do tematu. Jakim młynkiem robiłeś przemiał, że kawa z Basica wyszła lepsza w smaku niż z niejednej kawiarni gdzie zakładam są ekspresy gastronomiczne.
Proszę, podaj nazwę kawy w celu weryfikacji. Dziękuję.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #308 dnia: 25 Sierpień 2017, 15:11:15 »
Ty potrafisz zrozumieć, że nie jesteś wyrocznią? Czepiłeś się jak rzep psiego ogona, że Basic nie zrobi powtarzalnej kawy. I wychodzi na to, że z ludzi, którzy go mają i robią takie kawy, wszyscy są ślepi i nie mają sprawnego zmysłu smaku, skoro Ty wiesz lepiej, że się nie da.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #309 dnia: 25 Sierpień 2017, 15:38:11 »
"Odsiecz nadchodzi." ;)  [emoji106]  :) :) :)  Byle tylko dialog był w temacie. >:(

Ty potrafisz zrozumieć, że nie jesteś wyrocznią? Czepiłeś się jak rzep psiego ogona, że Basic nie zrobi powtarzalnej kawy. I wychodzi na to, że z ludzi, którzy go mają i robią takie kawy, wszyscy są ślepi i nie mają sprawnego zmysłu smaku, skoro Ty wiesz lepiej, że się nie da.

Traktuję Twoją wypowiedź jako niezgodną z regulaminem na tym forum. Jest to nic innego jak nawoływanie do kłótni.
Uzasadnienie, sprawy techniczne na przykładzie ekspresu można zweryfikować. Odczucia smakowe mogą być różne.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #310 dnia: 25 Sierpień 2017, 15:49:37 »
Ten ekspres potrafi zrobić dobre, powtarzalne espresso. To, jak widać, jest nie tylko moje zdanie.

i mogę Cię zapewnić że za każdym razem robię na nich lepszą kawę niż w niejednej kawiarni...

I pod tym się mogę podpisać.

PS. Mój poprzedni post to nie jest nawoływanie do kłótni, bo mogłeś w odpowiedzi na to podać KONKRETNE argumenty, poparte wiedzą i doświadczeniem z użytkowania tego sprzętu. To raz. Dwa - nie jesteś osobą, która może oceniać to, czy post jest zgodny z regulaminem czy nie, więc to traktowanie nie jest zgodne z rzeczywistością, jeśli odpowiednia osoba tego nie stwierdzi.
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień 2017, 15:51:57 wysłana przez siewcu »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #311 dnia: 25 Sierpień 2017, 16:01:03 »
@Tedi - basta, nie Tobie decydować kto do kłótni prowokuje. Praktycznie w każdym temacie w jakim piszesz podważasz zdanie i wiedzę innych. To niby nic złego. Ciekawość jest w porządku, pytanie się, dociekanie jest OK. W porządku nie jest stwierdzanie głosem mentora, że dany sprzęt coś potrafi lub nie - zwłaszcza gdy sprzętu takiego w ręku nie miałeś.
Nikt nie jest na forum wyrocznią ale wiedzę i doświadczenie innych, poparte latami praktyki, należało by, co najmniej uszanować.

A teraz proszę o powrót do tematu wątku i zaniechanie pomocy w moderacji forum.
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień 2017, 16:04:11 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

Offline Fugazus

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Nuova Simonelli Grinta
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #312 dnia: 25 Sierpień 2017, 16:10:17 »
Nie wiem jak jest w ARC`u. Natomiast ja zamówiłem sitko do Dreama - ponieważ miałem jakiś zestaw do kapsułek i tak zmieniałem zestaw w prysznicu. Miałem kanałowanie jak zbyt drobno zmieliłem kawę. Dopiero jak rozkręciłem mocniej młynek teraz jest O.K. Zero kanałowania, prysznic się odbija, ale w filiżance jest O.K.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #313 dnia: 25 Sierpień 2017, 16:16:13 »
 

PS.  bo mogłeś w odpowiedzi na to podać KONKRETNE argumenty, poparte wiedzą i doświadczeniem z użytkowania tego sprzętu.
Zaproponowałem narzędzie za nieduże pieniądze które może być pomocne w rozprowadzeniu wody w prysznicu grupy.
Dodam, użytkownikiem Ascaso nie jestem. Nie ma też ku temu wielkiej potrzeby, by w sprawach technicznych sprawnie poruszać się.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Upgrade prysznica Ascaso Arc?
« Odpowiedź #314 dnia: 25 Sierpień 2017, 16:22:29 »
@Tedi - basta, nie Tobie decydować kto do kłótni prowokuje. Praktycznie w każdym temacie w jakim piszesz podważasz zdanie i wiedzę innych. To niby nic złego. Ciekawość jest w porządku, pytanie się, dociekanie jest OK. W porządku nie jest stwierdzanie głosem mentora, że dany sprzęt coś potrafi lub nie - zwłaszcza gdy sprzętu takiego w ręku nie miałeś.
Nikt nie jest na forum wyrocznią ale wiedzę i doświadczenie innych, poparte latami praktyki, należało by, co najmniej uszanować.

Szanuję ludzi na tym forum. W tym temacie jest problem z rozprowadzeniem wody w prysznicu. Problem z ekstrakcją w czasie. Trzymam się tematu, nie obrażam.  Za to obrywam. Dziękuję .

Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi