Autor Wątek: Jak ocenić jakość mielenia?  (Przeczytany 7873 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Jak ocenić jakość mielenia?
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Listopad 2018, 21:12:32 »
Popularnym testem jest analiza sitowa. Potrzebujesz kilku, kilkunastu sit z oznaczonymi rozmiarami otworów. Mielisz kawę i wrzucasz całą porcję na górę kolumny sit, i odpalasz wstrząsarkę. Potem trzeba zważyć ile kawy zostało na którym sicie. Wato to powtórzyć kilkukrotnie aby wyklucz błędy. Na podstawie wyników możesz rozpisać procenty lub narysować wykres ile kawy ma rozmiar zgodny z ustawieniem, ile jest drobniejszej, ile grubszej, a ile pyłu.
Wypadało by całą procedurę powtórzyć dla różnych ustawień: drobno, średnio, grubo.

Inna sprawa, to kształt drobin, ale aby to przebadać trzeba iść w mikroskopy.

Oczywiście chcemy aby jak najwięcej kawy było w nastawionym zakresie oraz aby cząsteczki były równo obcięte, nie nieregularne, połamane, zmiażdżone. Chodzi o to aby powierzchnia kontaktu drobiny z wodą była możliwie jednolita -- tyczy się to zarówno jakości cięcia, jak i rozmiaru cząstek.


Wszystko co jesteś wstanie zrobić w domu, to namiastki, a wyniki mogą dać pochopne wnioski. Jeśli chcesz cokolwiek wiedzieć, to można pobawić się zestawem sitek Kruve, ale do laboratorium temu daleko.


A ten Twój pełen wstydu ekspres ;) ma normalne sitka, czy takie, które udają cremę?

Offline quinto Mężczyzna

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: "WSTYD" i ostatnio Lelit Anna PL41TEM (będzie stał w pracy)
  • Młynek: Melitta Molino, Cunill, ręczny
Odp: Jak ocenić jakość mielenia?
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Listopad 2018, 21:12:55 »
Jesteś z miasta Łodzi więc masz sporo możliwości Hot Air Cafe, Jazzva, a w reszcie Kawa w palarni u Gorana.

Dzięki za namiary. Chętnie popróbuję, będzie przynajmniej jakiś punkt odniesienia.
Forum uczy, Forum radzi, Forum nigdy Cię nie zdradzi.

Przed lekturą tego Forum tkwi się w błędnym przekonaniu, że posiada się już większość fajnych gadżetów.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Jak ocenić jakość mielenia?
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Listopad 2018, 21:13:47 »
Ludzie z forum lubią pomagać tym bardziej, im ktoś zada konkretniejsze pytanie, np. tak jak Ty, i gdy nie dotyczy ono ekspresu autoamtycznego :P

Offline quinto Mężczyzna

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: "WSTYD" i ostatnio Lelit Anna PL41TEM (będzie stał w pracy)
  • Młynek: Melitta Molino, Cunill, ręczny
Odp: Jak ocenić jakość mielenia?
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Listopad 2018, 21:22:34 »
A ten Twój pełen wstydu ekspres ;) ma normalne sitka, czy takie, które udają cremę?

Udają cremę, oczywiście.  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dla mnie to i tak sprawił on (ten ekspres), że w kwestii parzenia kawy zrobiłem taki krok naprzód jak Armstrong na Księżycu w 68r.
Ale wiadomo, wymagania rosną. Na razie nic nie zmienię w sprzęcie bo mam inne priorytety ale za jakiś czas zakup porządnego sprzętu nie zrujnuje mnie.  :)
Forum uczy, Forum radzi, Forum nigdy Cię nie zdradzi.

Przed lekturą tego Forum tkwi się w błędnym przekonaniu, że posiada się już większość fajnych gadżetów.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Jak ocenić jakość mielenia?
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Listopad 2018, 21:27:20 »
W takim razie ciesz się kawą, zamów coś innego (w sensie próbuj innych kaw) i nie myśl o młynku ;)

Takie sitka nie wymagają, wymagają aby kawa była zmielona i aby pył ich nie zapchał. Przepływ zależy w Twoim przypadku od sitka, a nie od grubości mielenia. W filiżance oczywiście możesz mieć smaczną kawę, ale espresso to to nie jest. +/- kawiarka.

Offline quinto Mężczyzna

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: "WSTYD" i ostatnio Lelit Anna PL41TEM (będzie stał w pracy)
  • Młynek: Melitta Molino, Cunill, ręczny
Odp: Jak ocenić jakość mielenia?
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Listopad 2018, 21:31:24 »
Popularnym testem jest analiza sitowa.

No nie jest to prosta sprawa. Dziękuję za szczegółowy i fachowy opis ale daruję sobie bo cena testu mogłaby przewyższyć cenę młynka  :smiech:
Forum uczy, Forum radzi, Forum nigdy Cię nie zdradzi.

Przed lekturą tego Forum tkwi się w błędnym przekonaniu, że posiada się już większość fajnych gadżetów.

Offline quinto Mężczyzna

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: "WSTYD" i ostatnio Lelit Anna PL41TEM (będzie stał w pracy)
  • Młynek: Melitta Molino, Cunill, ręczny
Odp: Jak ocenić jakość mielenia?
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Listopad 2018, 21:36:43 »
Takie sitka nie wymagają, wymagają aby kawa była zmielona i aby pył ich nie zapchał. Przepływ zależy w Twoim przypadku od sitka, a nie od grubości mielenia. W filiżance oczywiście możesz mieć smaczną kawę, ale espresso to to nie jest. +/- kawiarka.
Oj, dla mnie w porównaniu z kawiarką to jednak ++/+++. Bawiłem się z kawiarką swojego czasu ale nigdy mnie nie ujęła, podobnie jaki inne alternatywne metody parzenia kawy. Ale dzięki forum wiem w jakim kierunku zmierzać.
Forum uczy, Forum radzi, Forum nigdy Cię nie zdradzi.

Przed lekturą tego Forum tkwi się w błędnym przekonaniu, że posiada się już większość fajnych gadżetów.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Jak ocenić jakość mielenia?
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Listopad 2018, 21:40:40 »
A bawiłeś się kawiarką z dobrym młynkiem i z dobrą kawą? ;)

Chyba, że wkraczamy w drugi temat: kawa Ci smakuje, bo generalnie jest to suma przyzwyczajeń i skojarzeń. Ciężko z tym walczyć, a paradoksalnie łatwiej o 180 stopni.

Offline quinto Mężczyzna

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: "WSTYD" i ostatnio Lelit Anna PL41TEM (będzie stał w pracy)
  • Młynek: Melitta Molino, Cunill, ręczny
Odp: Jak ocenić jakość mielenia?
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Listopad 2018, 21:54:01 »
 :szampan:
A bawiłeś się kawiarką z dobrym młynkiem i z dobrą kawą? ;)

Chyba, że wkraczamy w drugi temat: kawa Ci smakuje, bo generalnie jest to suma przyzwyczajeń i skojarzeń. Ciężko z tym walczyć, a paradoksalnie łatwiej o 180 stopni.

Dotychczas w domu piłem niewiele kawy, prawie nic ale w pracy bardzo dużo, rozpuszczalnej i rzadziej "po polsku" traktując to jako dostarczenie wody do organizmu, nic więcej.
Natomiast zawsze gdy była okazja zamawiałem espresso dla wrażeń smakowych. Tylko espresso, żadne americano, capucino itd. itp. Czuję, że w espresso można znaleźć wiele satysfakcji, różnych smaczków, taka przygoda dla sybaryty.
Forum uczy, Forum radzi, Forum nigdy Cię nie zdradzi.

Przed lekturą tego Forum tkwi się w błędnym przekonaniu, że posiada się już większość fajnych gadżetów.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Jak ocenić jakość mielenia?
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Listopad 2018, 22:44:33 »
w kwestii parzenia kawy zrobiłem taki krok naprzód jak Armstrong na Księżycu w 68r.

Czyli stoisz gdzie stałeś bo w 68 po Księżycu chodził tylko Twardowski, Amerykańce wylądowali dopiero w pełnym cudów roku Woodstock - 1969.

Offline quinto Mężczyzna

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: "WSTYD" i ostatnio Lelit Anna PL41TEM (będzie stał w pracy)
  • Młynek: Melitta Molino, Cunill, ręczny
Odp: Jak ocenić jakość mielenia?
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Listopad 2018, 11:38:32 »
w kwestii parzenia kawy zrobiłem taki krok naprzód jak Armstrong na Księżycu w 68r.

Czyli stoisz gdzie stałeś bo w 68 po Księżycu chodził tylko Twardowski, Amerykańce wylądowali dopiero w pełnym cudów roku Woodstock - 1969.

Masz rację, błąd. Ale jako inteligentny człowiek wiesz o co mi chodziło. 8)
Forum uczy, Forum radzi, Forum nigdy Cię nie zdradzi.

Przed lekturą tego Forum tkwi się w błędnym przekonaniu, że posiada się już większość fajnych gadżetów.

Offline quinto Mężczyzna

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: "WSTYD" i ostatnio Lelit Anna PL41TEM (będzie stał w pracy)
  • Młynek: Melitta Molino, Cunill, ręczny
Odp: Jak ocenić jakość mielenia?
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Listopad 2018, 21:48:22 »
A bawiłeś się kawiarką z dobrym młynkiem i z dobrą kawą? ;)

Chyba, że wkraczamy w drugi temat: kawa Ci smakuje, bo generalnie jest to suma przyzwyczajeń i skojarzeń. Ciężko z tym walczyć, a paradoksalnie łatwiej o 180 stopni.

No to teraz jestem po zabawach ze świeżo palonymi kawami i w miarę dobrym młynkiem. Alternatywnych metod parzenia nie pokochałem ale je akceptuję.
Moje "espresso" wychodzi mimo wszystko lepsze niż większość które piłem w kawiarniach. Po mieleniu nowym młynkiem smak jest ciekawszy, bardziej złożony, dochodzą ciekawe nuty.
Forum przekazało mi bardzo wiele wiedzy, dziękuję, będę korzystał. :ok: :ok: :ok:
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2018, 21:51:39 wysłana przez quinto »
Forum uczy, Forum radzi, Forum nigdy Cię nie zdradzi.

Przed lekturą tego Forum tkwi się w błędnym przekonaniu, że posiada się już większość fajnych gadżetów.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi