Autor Wątek: Bezzera BZ10 - zatkało przy czyszczeniu  (Przeczytany 823 razy)

Offline Bartek_1945 Mężczyzna

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Cronometro R
  • Młynek: Eureka ATOM Specialty 75
Bezzera BZ10 - zatkało przy czyszczeniu
« dnia: 09 Październik 2021, 13:39:39 »
Hej
Szukam pomocy pewnie bez serwisu się nie obejdzie (Wrocław i okolice najlepiej)
Ale może ktoś coś podpowie bo dramat się lekki zrobił. Wczoraj robiłem backflash. Standardowo.. Ślepe sito, cafiza, pierwsze płukanie jakoś już wolniej schodziło ciśnienie niż zawsze, ale zeszło całe po tym jak wyłączyłem pompę... Chwila przerwy i ponownie na 10 sekund uruchomiłem pompę... Wyłączam... I nic... Ciśnienie na wskaźniku 11...woda nie schodzi do tacki ociekowej przez zawór..nic a nic. Pompa wyłączona a mi na wskaźniku zaczyna lekko rosnąć ciśnienie i tak po kilkunastu minutach "przekręciło" licznik. Ekspres wyłączyłem z prądu dla BHP. Pompa nie pracowała więc nie możliwe chyba by tak mocno urosło ciśnienie  :-\ spuściłem wodę z bojlera by i ciśnienie z niego zeszło i pomyślałem że zostawię ekspres ba jakiś czas pewnie zejdzie ciśnienie i będę sprawdzał co dalej. Ale minęło już z 15h a ja nawet nie jestem w stanie odkręcić portafilter.  :-(... Dalej ciśnienie jest w środku i ani drgnie  :(
Co mogę zrobić... Jest jakaś szansa na spuszczenie tego ciśnienia? Czy lepiej od razu serwis? Dramat. Pomożecie coś? Podpowiecie? Proszę.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi