Autor Wątek: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...  (Przeczytany 13804 razy)

Offline color1

  • Wiadomości: 175
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« dnia: 10 Luty 2018, 17:45:42 »
Taaa... i u mnie zaszła zmiana ;)
Od wczoraj cieszę się nowym Rocketem, tzn. cieszy oko ale nie mam jeszcze przekonania co do efektu finalnego czyli produkcji kawy (z pewnością trochę potrwa przestawienie nawyków z Ascaso).

To co chciałbym na tę chwilę wyjaśnić to:
1. na nietkniętych ustawieniach młynka, tej samej kawie i tej samej dozie (16gr - doza to ostatnia rzecz zmienna jaką będę się bawić) kawa leci za wolno (nadekstrakcja) choć wskaźnik 'bar' jest mniej więcej w połowie zielonego pola manometru
2. po ekstrakcji, w kolbie błotko

Czy to oznacza, że w Ascaso ciśnienie zaparzania było wyższe ? Niższe, ale sitko bardziej dziurawe ? Takie samo ?
Czy to oznacza, że grubszy przemiał jaki mnie pewnie czeka pogorszy/polepszy walory smakowe espresso ?
W Ascaso ciastko było idealne, a tu po odpięciu kolby kałuża jakaś, choć całe ciastko wypada bezproblemowo.
Próby zacząłem od ustawienia temp. na PID na 119 (92st.)

P/S i czy to normalne, że kolba nie zapina się do pozycji 90 (nie jest na wprost tylko przekoszona, tzn. szklanki nie są ustawione w linii prostej jeśli miałbym to zobrazować...)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2018, 18:51:28 »
Błotko jest ok. Możesz zrobić test monety (poszukaj na forum) żeby sprawdzić ile kawy powinieneś mieć w sitku (żeby nie dotykała prysznica). Jeśli w Ascaso nie miałeś błotka to najprawbdopodbniej znaczy, że sitko Rocketa mieści więcej kawy i/lub odległość sitka od prysznica w Ascaso była mniejsza. Tylko tyle i aż tyle.

O co chodzi z tym wskaźnikiem bar? W Rakietach zielone pole mieści się chyba między 1,0 i 1,4 (1,5?). Ważne żeby się mieścić w nim, czy kawa zmielona mniej czy bardziej wartość się nie zmieni. Ja bym ustawił mniejsze ciśnienie (1,0 albo 1,1), jaką masz Rakietę?

Grubszy przemiał nie pogorszy jeśli kawa leci za wolno. Najlepiej skorzystać z wagi, 16g ziaren i celować w 32g espresso w czasie 25-30s.  Możesz poźniej spróbować np 18g ziaren i 36g espresso, w takim samym czasie.

Kolba - tak, nie musi się zapinać równo na 90C. Z każdą kolejną kawą uszczelką się trochę wyrobi i powinno być lepiej. Poza względem estetycznym w niczym to nie przeszkadza.

Offline color1

  • Wiadomości: 175
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Luty 2018, 19:10:10 »
No właśnie (na pewno nie teraz) nie chciałbym zmieniać dozy, bo jest to ilość do której na chwilę obecną chcę dopasować pozostałe elementy tej układanki ;) po prostu mam (a właściwie chcę mieć teraz) odniesienie do zmiennych jakie miałem na Ascaso by w miarę obiektywnie ocenić przeskok w sprzęcie - używam wagi.

Pisałem o manometrze ciśnienia w grupie, zielone pole jest pomiędzy 8 a 10 bar.
Rocket type V.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Luty 2018, 19:22:14 »
Jeśli jest na 9bar to powiedziałbym, że idealnie.

To zostań przy tych 16g, zmiel grubiej i zobacz jak wyjdzie (celując w 32g kawy i 25-30s). Może się jednak okazać, że lepszy efekt uzyskasz dla sitka Rocketa przez nieznacznie większą dozę kawy. Temperatura też może mieć wpływ (miałeś 92C w Ascaso?).

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Luty 2018, 22:05:02 »
@color, najlepiej bazować na shotglasie (lub wadze) na początek aby utrzymać te same parametry uzysku :)
Resztę idealnie opisał @kulka
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Ryan1985 Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Rocket R 58, Bialetti Venus 6 tz
  • Młynek: Fiorenzato F64 Evo
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Luty 2018, 08:09:50 »
Ja mi standardowym sitku od Rocketa mieści się 12-13 g kawy, w podwójnym 18-19 g. Błotka nie mam, choć czasem na powierzchni ciastka jest trochę wody. Ciastko ok, nie jest za twarde, łatwo wypada.

Offline color1

  • Wiadomości: 175
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Luty 2018, 12:38:10 »
No właśnie pytam o tę pływającą wodę na powierzchni, po odpięciu kolby (nawet po odczekaniu na spieniane mleko)... czyli że to norma ?

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Luty 2018, 13:23:22 »
Jak Ci bardzo przeszkadza daj więcej kawy - w zależności od ziarna może być więcej lub mniej gramów extra. Ale, błotko w niczym nie przeszkadza (jedynie estetyka cierpi). Może zdjęcie wrzuć, jeśli Cię to niepokoi, ocenimy.

Offline color1

  • Wiadomości: 175
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Luty 2018, 17:59:31 »
To jutro...
Tymczasem zapytam jeszcze, czemu wskaźnik ciśnienia bojlera nie osiąga zielonego pola tzn. ile by się nie nagrzewał, wskazówka jest zawsze trochę poniżej 1 bar ? (czy ma to związek z temperatura ustawioną na PID ?) Czy tak powinno być ?
I jeszcze jedno, czy cokolwiek "mówi" że maszyna już się nagrzała do żądanej temperatury ?
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2018, 19:07:55 wysłana przez color1 »

Offline Ryan1985 Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Rocket R 58, Bialetti Venus 6 tz
  • Młynek: Fiorenzato F64 Evo
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Luty 2018, 20:07:44 »
Też użytkuję ten ekspres od niedawna (z Twojego opisu wnioskuję że mamy ten sam model tj. Rocket Giotto Type V?). Poniżej próba odpowiedzi na Twoje pytania, na podstawie moich obserwacji:

1) Jeśli chodzi o tą wodę na ciastku to nie wiem czy to standard - może jakiś błąd robię. Bardziej koncentrowałem się na w miarę poprawnym ratio i smaku kawy niż na tym czy jest trochę wody na ciastku po odpięciu kolby czy nie...

2) Jeśli chodzi ten manometr wskazujący ciśnienie w bojlerze - to zgodnie z instrukcją obsługi do ekspresu to jest on gotowy do użycia gdy wskazówka podniesie się właśnie do poziomu ok. 1 bara, co zajmuje ok. 10 min. Ja zawsze czekam trochę aż się ekspres wygrzeje - ok. 30 min. Niezależnie od temperatury jaką nastawisz na PID, to ta wskazówka wiele wyżej niż 1 nie podskoczy raczej. Ale czy to takie istotne? Ważne by było prawidłowo ciśnienie na grupie w trakcie ekstrakcji chyba....

3) Jest gotowy do użycia, gdy wskazówka o której mówimy podniesie się do ok. 1 bara. Mniej więcej w tym samym czasie z ekspresu przestają się wydobywać dzwięki grzania wody w bojlerze (takie charakterystyczne posykiwanie) +  temperatura na PID (wyświetlacz za tacką/wylewką) wzrośnie do i ustabilizuje się na ustawionym poziomie.


Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Luty 2018, 14:59:14 »
Jak leci szybciej to na 100% sitko stawia mniejszy opór. Jak wolniej to albo sitko albo ustawienia opv.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Luty 2018, 15:04:03 »
2) Jeśli chodzi ten manometr wskazujący ciśnienie w bojlerze - to zgodnie z instrukcją obsługi do ekspresu to jest on gotowy do użycia gdy wskazówka podniesie się właśnie do poziomu ok. 1 bara, co zajmuje ok. 10 min. Ja zawsze czekam trochę aż się ekspres wygrzeje - ok. 30 min. Niezależnie od temperatury jaką nastawisz na PID, to ta wskazówka wiele wyżej niż 1 nie podskoczy raczej. Ale czy to takie istotne? Ważne by było prawidłowo ciśnienie na grupie w trakcie ekstrakcji chyba....
Ciśnienie na bojlerze nie ma nic wspólnego z ciśnieniem na ekstrakcji w końcu to hx i osobne obwody. Jak by tam skoczyło znacząco wyzej niż 1 to jedyny efekt był by taki ze woda w tym bojlerze miała by większa temperaturę.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Luty 2018, 15:30:15 »
Taaa... i u mnie zaszła zmiana ;)
Od wczoraj cieszę się nowym Rocketem, tzn. cieszy oko ale nie mam jeszcze przekonania co do efektu finalnego czyli produkcji kawy (z pewnością trochę potrwa przestawienie nawyków z Ascaso).

To co chciałbym na tę chwilę wyjaśnić to:
1. na nietkniętych ustawieniach młynka, tej samej kawie i tej samej dozie (16gr - doza to ostatnia rzecz zmienna jaką będę się bawić) kawa leci za wolno (nadekstrakcja) choć wskaźnik 'bar' jest mniej więcej w połowie zielonego pola manometru
2. po ekstrakcji, w kolbie błotko

Czy to oznacza, że w Ascaso ciśnienie zaparzania było wyższe ? Niższe, ale sitko bardziej dziurawe ? Takie samo ?
Czy to oznacza, że grubszy przemiał jaki mnie pewnie czeka pogorszy/polepszy walory smakowe espresso ?
W Ascaso ciastko było idealne, a tu po odpięciu kolby kałuża jakaś, choć całe ciastko wypada bezproblemowo.
Próby zacząłem od ustawienia temp. na PID na 119 (92st.)

P/S i czy to normalne, że kolba nie zapina się do pozycji 90 (nie jest na wprost tylko przekoszona, tzn. szklanki nie są ustawione w linii prostej jeśli miałbym to zobrazować...)

Czemu prawie wszyscy zwracają taką uwagę na ciastko kawowe ???
Nie robisz "babek z kawy" tylko parzysz espresso. Liczy się smak tego co uzyskasz w filiżance.Ważne żeby TO smakowało !
Ciastko może wypadać całe, może się kruszuć , mało ważne. I tak idzie do kosza!

Co do ustawień> zwiększ trochę grubość mielenia na młynku, dozę dobierasz zależnie od wielkości sitka.
Każdy producent ma inaczej perforowane sitka, więc inne ustawienia młynka.

ps U mnie też kolba nie zapina się pod kątem 90 stopni. To normalne w nowych ekspresach kiedy jeszcze uszczelka w grupie się nie zużyła.

ps. Masz porządny sprzęt to ćwicz i próbuj  ! Niech smakuje , to najważniejsze.
 Powodzenia  ;)

Ekspres  (model )dopisz w stopce jeśli uznasz to za stosowne.
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2018, 15:40:50 wysłana przez PiotrekBM »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Luty 2018, 15:41:43 »
Też się nad tym zastanawiałem. Ta nazwa jest zła, to żadne ciastko. Powinno być fusy :)
A czemu patrzymy w PF przed wyrzuceniem fusów do kosza? Bo łatwiej coś wizualnie ocenić niż smakowo zazwyczaj. Może dlatego mamy wróżenie z fusów.
Jak nie chcemy polegać wyłącznie na smaku znacznie więcej powie ekstrakcja z NPF niż fusy.   

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Po zmianie ekspresu - kilka pytań...
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Luty 2018, 15:50:53 »
..... znacznie więcej powie ekstrakcja z NPF niż fusy.   

zdecydowanie ;)
przynajmniej widać czy rozłożenie i ubicie kawy prawidłowe

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi