Autor Wątek: Tetradrip  (Przeczytany 2619 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Tetradrip
« dnia: 02 Kwiecień 2018, 21:26:12 »
Cześć. Ktoś używał? Jakieś opinie? Wydaje się być fajnym dripperem na wyjazdy. Czy da się nabyć wersję plastikową gdzieś w Europie? Na amazon jest wersja metalowa, ale za tą kasę, to już chyba bym dołożył do tego skórzanego etui, ale chyba wolałbym plastikową, żeby nie przepłacać.

Nie chciałbym nikogo okradać z jego praw autorskich, ale jak nie znajdę wersji plastikowej albo metalowej + skóra, to sam sobie narysuję i dam do wycięcia laserem w nierdzewce.

https://www.munieq.com/

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Tetradrip
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2018, 21:34:20 »
Wygląda na dość banalną konstrukcję do wycięcia...


Cytuj (zaznaczone)
Nie chciałbym nikogo okradać z jego praw autorskich, ale jak nie znajdę wersji plastikowej albo metalowej + skóra, to sam sobie narysuję i dam do wycięcia laserem w nierdzewce.

Świetny pomysł na projekt forumowy  :mrgreen:

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Tetradrip
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwiecień 2018, 21:41:31 »
Szczerze mówiąc mam już za sobą wersję z PMMA, za sztywne i łamią się te "cycki" służące do zachaczania o siebie boczków, niestety nie miałem pod ręką spienionego PCV, chyba byłoby lepsze, tylko nie wiem jak to się ma do kontaktu z żywnością. Wyciąłem z plastikowego pudełka po lodach, ale jest za miękkie. Przy przelewaniu filtra jest ok, ale obciążony kawą i wodą zaczyna się rozjeżdżać. Najbardziej odpowiednia wydaje się nierdzewka.

Nie mniej, szczerze mówiąc wolałbym kupić gotowy, tylko nie ma skąd.

Marek.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2018, 21:48:22 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Tetradrip
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwiecień 2018, 07:20:59 »
Może by tak zlecić wycięcie gdzieś do zakladu, żeby uzyskać powtarzalność :) kto biegły w jakimś CAD?
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Tetradrip
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwiecień 2018, 11:20:16 »
też się na to grzeję, ale cena przeraża... projekt, projektem, ale jeszcze trzeba zaprogramować maszynę np. CNC żeby to wykonać, co takie tanie też nie jest i może w praktyce wyjdzie +- podobnie? a filtry można pewnie użyć z V60? ja jakby co piszę się na jakiś zakup forumowy!

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Tetradrip
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Kwiecień 2018, 12:23:41 »
Jak rozumiem to są 3 elementy, które są oddzielnie i są jakoś na wcisk czy to jest jeden element składany? Pytam, bo mam ograniczony dostęp do internetu i tylko kilka zdjęć widziałem.
Jeżeli ktoś mi narysuje projekt z dokładnymi wymiarami, grubość, długość itd. to mam dostęp do maszyn CNC i mogę zapytać o ewentualne koszty zrobienia czegoś takiego.

Edit: częściowo wymiary znalazłem na stronie dla rozmiaru 02 - 132 x 90 x 0.9mm, ale to jak wiadomo są wymiary ogólne.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2018, 12:29:20 wysłana przez pmichal »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Tetradrip
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Kwiecień 2018, 13:14:48 »
Teraz ciekawe dla jakiego modelu, czy plastik czy stal i czy to grubość wszystkich trzech elementów czy jednego. Jeśli jednego to raczej plastik, a jeśli stal to raczej trzech, tylko czy na pewno?

Sam element mam już rozrysowany w InkScape w wektorach, więc z przerobieniem tego na CNC nie będzie dużego problemu, problem jest w tym, że rysowałem to z jakiegoś zdjęcia z netu. Po wycięciu wg rysunku, musiałem delikatnie podciąć element w miejscu łączenia, żeby dobrze spasować. Żeby mieć dobry wykrój z CNC trzeba rysunek jeszcze dopracować tak, żeby nie trzeba było z pilnikiem poprawiać maszyny.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2018, 13:18:16 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Tetradrip
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Kwiecień 2018, 14:40:53 »
Pilnikiem i tak zawsze trzeba przejechać lekko, ale to nie problem, bo wstawia się kolejny element i lekko obrabia dany.
Samo zaprogramowanie jak już się ma dokładny rysunek nie powinno być problemem.

Offline TrEz0r Mężczyzna

  • Wiadomości: 28
    • TrEz0r
  • Ekspres: są
  • Młynek: Niche Zero, G-IOTA VS - SSP Unimodal, Comandante C40 mk3 - Red clix/X25 Trailmaster, 1Zpresso ZP6 Special
Odp: Tetradrip
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Październik 2022, 21:59:40 »
Możecie mi wręczyć złotą łopatę  8) Mam tego drippera w wersji PP. Na wyjazdy super, w domu z dostępem do większej ilości "narzędzi" chyba lepiej pozostać z np. V60, czy Flowerem...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi