Autor Wątek: Pomóż mi, robię espresso  (Przeczytany 1054388 razy)

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3075 dnia: 19 Luty 2019, 22:03:50 »
Mazzer to widze idzie w tysiące... Graef to koszt poniżej 300, dwukrotnie więcej mogę rozważyć. Z mojej strony to trochę fanaberia, skoro i tak nie pije espresso. I to nie jest tak że szukam na już. Na razie badam temat i szukam jakie modele spełniają moje oczekiwania.

Offline imrowai

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Ascaso steel uno prof PID
  • Młynek: WEGA 5.8 Instant
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3076 dnia: 20 Luty 2019, 11:49:04 »
Nie chodzi o ilość tylko o ciśnienie.

okej, ale im więcej wody pompa podaje, tym szybciej ciśnienie nabije co znowu skróci czas ekstrakcji?

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3077 dnia: 20 Luty 2019, 11:53:53 »
okej, ale im więcej wody pompa podaje, tym szybciej ciśnienie nabije co znowu skróci czas ekstrakcji?

Albo ciśnienie urośnie za szybko i ciastko kawowe popęka powodując kanałowanie... W ekspresach dźwigniowych nikt nie szarpie za dźwignię żeby szybko wzrosło ciśnienie, wręcz przeciwnie. ;-)

Offline simson2d

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: duo pid mod, alternatywa
  • Młynek: Vario, eureka SD
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3078 dnia: 20 Luty 2019, 12:09:18 »
Ale jakie to będą różnice? 1 - 2 sekundy?

Chyba, że z prysznica lecą strumienie jak z węża ogrodowego.

Problem to może być ze zbyt małą przepustowością, 3ml/sek na przykład.

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3079 dnia: 21 Luty 2019, 20:57:51 »
Hej, a ja mam takie pytanie - czy można robić WDT na tyle nieumiejętnie, że zamiast pomagać to szkodzi? :)

Obecnie zmagam się z takim problemem, że parę kaw wyjdzie mi poprawnie pod rząd, np. 21g=42g (sitko no-name) lub analogicznie w VST 20g = 40g uzysku w 31 sekund, a na tych samych ustawieniach młynka, przy - wydawało by się tej samej technice WDT robi mi się kanałowanie. Tamping staram się mieć zawsze taki sam. Kawa zawsze świeża, przy czym niektóre kawy totalnie mi nie idą ;)..

Postaram się w weekend nagrać filmik jak to robię, ale może macie jakieś sugestie na co zwrócić jeszcze uwagę?

Do espresso używam młynka i ekspresu takiego jaki mam w opisie. Osobiście podejrzewam, że robię coś nie tak przy dystrybucji kawy - tzn. najpierw mielę w młynku, potem do kubeczka przesypuję i ważę, a potem do PF z kołnierzem i WDT. Czasami udaje mi się powierzchnię kawy po WDT utworzyć w miarę równą, a czasami są jakieś dołki i pagórki - czy to może być powodem wystąpienia kanałowania? Staram się też nie uderzać o nic PFem, może tylko delikatnie potrząsnę czasem jak duże nierówności po WDT zostają.

Dzięki za sugestie i podpowiedzi :)

Ps. Obecnie pracuję na Mefisto od MA, a wcześniej miałem Columbię od Audun (festiwalowa edycja) i ta mi dosłownie kilka razy wyszła w miarę, a reszta to niespokojne wodospady.

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3080 dnia: 22 Luty 2019, 08:49:19 »
Ja mieszam przemiał drugim końcem pędzelka w przechylonej szklance jak w betoniarce. Później do pf-a , tamper z igiełkami i normalny tamper

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3081 dnia: 22 Luty 2019, 09:37:40 »
Hej, a ja mam takie pytanie - czy można robić WDT na tyle nieumiejętnie, że zamiast pomagać to szkodzi?

Tak - ja tak umiem ;-) W końcu sobie w ogóle odpuściłem mieszanie - postukam pf żeby się samo ułożyło, ewentualnie pomogę najpierw palcem, i pod prasę.

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3082 dnia: 22 Luty 2019, 09:59:59 »
Ja zauważyłem, że udane espresso bez mieszania i z mieszaniem TYLKO na innych ustawieniach grubości mielenia - kawa jakoś inaczej mi się "układa" po mieszaniu.

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3083 dnia: 22 Luty 2019, 20:43:03 »
Eh, dzisiaj na 7 prób miałem 2 udane espresso, a 5 z kanałami przy kawie Mefisto z MA - wydawało by się, że dosyć łatwa w obsłudze. Zauważyłem, że wcześniej miałem też problem z różnymi kawami z Brazylii - tutaj mieszanka Brazylia/Indie-Meksyk wg naklejki. Czy może być tak, że młynek, w moim przypadku ręczny stożkowy - Kazak (z wieloma pochlebnymi opiniami) lub może też ekspres Ascaso Steel inaczej się zachowywać dla danej kawy, czy danej kawy z innej obróbki i mieć z taką kawą problemy? Najprzyjemniej i najłatwiej pracowało mi się z kawami z Guatemali.

Czy może w ekspresie mogą się robić jakieś skoki ciśnienia, które mogą powodować wystąpienie kanałowania? - czy użytkownicy Ascaso Steel Uno Prof mieli takie usterki?   

Szukam przyczyn w wielu miejscach, choć najbardziej podejrzewam u siebie złą dystrybucję kawy w sitku, ale może jeszcze ktoś coś będzie mógł zasugerować - na co zwrócić uwagę?

 
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2019, 20:46:15 wysłana przez MarcinK »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3084 dnia: 22 Luty 2019, 20:56:13 »
Ech, te robusty... Paradoksalnie nie są to łatwe kawy ;). Są twarde, wymagają bardzo drobnego mielenia. Stąd pewnie Twoje trudności. Sam ostatnio próbowałem Mefisto i nawet mi smakowało, ale mam zupełnie inny, komfortowy młynek z żarnami 83mm, który idealnie rozmieszcza kawę w sitku. Na pewno pomaga w takich przypadkach narzędzie od Valeriego zwane chyba Kribli-Grabli? ;)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3085 dnia: 22 Luty 2019, 21:42:42 »
Hej, a ja mam takie pytanie - czy można robić WDT na tyle nieumiejętnie, że zamiast pomagać to szkodzi? :)

Podobno w WDT istotne jak mieszamy a nie czym. Podszedłem do tematu po kowbojsku: ukręciłem z korka i 3 spinaczy taki fajny pogrzebacz (za pomysłem z HB) - jest w wątku o tamperach. Używam tego w ten sposób, że dosyć energicznie kręcę tym w sitku z kołnierzem - wyraźnie likwidując widoczne grudki. Ostatnim obrotem wyrównuję powierzchnię i potem tamping. Może raz od tego czasu mi się zdarzył kanał - poza tym dużo rzadziej. Więc nie wiem czy robię to dobrze, ale działa.
Odpowiadając na twoje pytanie - moim amatorskim zdaniem każde grzebanie cienkim narzędziem zbliży cię do lepszej dystrybucji. Ale tak mi się wydaje - może ktoś mnie poprawi.

Może jednak kawa niewdzięczna? Może za świeża?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3086 dnia: 23 Luty 2019, 22:34:51 »
@MarcinK

Mogę Ci pożyczyć na dzień-dwa  LDT i OCD sprawdzisz czy coś pomaga.

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3087 dnia: 24 Luty 2019, 22:03:36 »
Hej, dzięki za propozycję, no właśnie czekam na taki dystrybutor, a LDT - to masz na myśli to urządzenie z trzema drucikami? Jeśli tak to już mi takie jedno sprezentowałeś ;)

Dziś na 4 próby w sumie 4 całkiem udane. Trochę dłużej robiłem WDT niż zwykle i bardziej energicznie no i na koniec jakoś bardziej płaską powierzchnię udało mi się uzyskać po przemieszaniu niż zwykle.. Zobaczę jeszcze czy użycie dystrybutora po WDT mi pomoże.

Offline stefunk

  • Wiadomości: 272
  • Ekspres: Rancilio Epoca DE 2GR, Lelit MaraX
  • Młynek: Mazzer, GnIOTA, Xeoleo, 1zpresso JX-PRO
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3088 dnia: 01 Marzec 2019, 09:25:35 »
Walki z zestawem ciąg dalszy ;)

Dla przypomnienia Gaggia Classic z PID'em + Mazzer SJ z nowymi żarnami ... problem ... płaski smak.

Więc, testowane temperatury 100 i 94 stopnie (przy ustawieniu 105 stopni wali dość mocno parą oprócz wody)

Czas ekstrakcji 26 sekund.

Stopień zmielenia ... po ściśnięciu w dłoni lekko się zbryla, ale też dość łatwo rozpada, przy pocieraniu między palcami czuć ziarna, nie jest to poziom mąki ;)

Do sitka IMS łąduje 18g i uzyskuje z tego 36g/45g.

Samo ładowanie kawy to zasypanie prawie pełnego sitka, uderzam kilka razy o stół, aby się ułożyło, dosypuje, rozprowadzam, usuwam nadmiar, wchodzi ciasno i dociskam tamperem z całej siły.

Zaraz po zrobieniu espresso na górze widać małe błotko, ale ciastko wypada całe.

Sama kawa ma piękną creme, natomiast brak jej aromatu, nie ma zapachu jak z dobrej kawiarni.

Co do smaku ... kawę piłem w miejscu jej wypalania, byłem przekonany, że jest aromatyzowana. W domu płasko  :sciana: :sciana:

Kawa to Arabica Santos

Co robię nie tak?
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2019, 09:28:00 wysłana przez stefunk »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3089 dnia: 01 Marzec 2019, 09:31:03 »
Nie dociskaj tampera z całą siłą, z wyczuciem, czasem warto docisnąć ledwo.
Temperatura na ciastku czy na PID? Jak na ciastku to 100C zdecydowanie za dużo.
Co z kwestią świeżości kawy?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi