Autor Wątek: Artykuły, ciekawostki nt. kawy  (Przeczytany 448436 razy)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1380 dnia: 04 Listopad 2020, 09:07:18 »
Off-Topic:
Z żółtego czibo po zmieleniu w ręcznym młynku (konieczne z metalowymi żarnami, na ceramicznych nie wychodzi) wychodzą cytryny i inne żółte owoce. [emoji38] Istna feria aromatu :ogien:

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1381 dnia: 04 Listopad 2020, 09:20:22 »
Chyba pali kubki smakowe tak jak cytryna :D

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1382 dnia: 04 Listopad 2020, 10:39:09 »
To mimo wszystko chyba nie są złe wiadomości. Pandemia uświadomiła wielu ludziom, że muszą mieć w domu sprzęt do kawy. Następnie uświadomiła wielu, że muszą mieć w domu kawę do sprzętu :) Jeśli nie będziemy traktować ludzi jak monolitycznej masy, to nawet z rachunku prawdopodobieństwa wyjdzie nam jakiś procent nowych nabywców, którzy odkryją, że z tym ich sprzetem, albo z tą ich kawą coś jest nie tak. Potem przechodząc przypadkiem koło palarni albo dobrej kawiarni, kupią przypadkiem albo w prezencie porządną kawę i zorientują się w domu, dlaczego jest droższa niż ta z marketu.

Podobnie jak z winem, nie ma szans, żeby ludzie masowo przekonali się do Brunello, Barolo, czy nawet Primitivo (na szczęście, bo nie o to nam chodzi). Ale kiedy poszerza się baza, poszerza się też nisza. Więc nie załamujmy rąk. Są jakieś powody, że nie nadąża się z produkcją C40, Victoria Arduino czy Niche ma zamówienia na 2 miesiące do przodu, a kolejka do Kafateku sięga pewnie dekady.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1383 dnia: 11 Listopad 2020, 12:15:22 »
Hej wszystkim!
Serdecznie zapraszamy Was przed radioodbiorniki (97,1 FM lub https://radiokampus.fm) w każdą środę ok. 8:45-9:00! Podczas kawowych spotkań w Kapitanie Poranku będziemy opowiadać o tym skąd bierzę się kawa i jaką drogę pokonuje od plantacji, aż po napar w Waszych filiżankach!
A z jakiej okazji to wszystko?
HAYB i Radio Kampus startują z projektem Cafe Sztosy! Już niebawem pojawi się wyjątkowa kawa, którą będziecie mogli kupić w sklepie internetowym HAYB i w najlepszych kawiarniach speciality w całej Polsce 🙂
Stay Tuned!

https://www.facebook.com/groups/2454786394846356/permalink/2875802292744762/

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1384 dnia: 11 Listopad 2020, 12:30:59 »
Będzie gdzieś do odsłuchania w późniejszym terminie? Jakiś jutub, czy coś?

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2218
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1385 dnia: 13 Listopad 2020, 21:40:35 »
https://www.goat-story.com/pages/arco?fbclid=IwAR0rXhxe3Zb3X7Ld-9DdlLFLCKbknv5l-6kqN8USlpIL2jLymsAap89N3Lg

Raz ręczny, raz elektryczny. 2 w 1. Jeśli to wypali, a cena nie zabije to może być spora rewolucja
WITAM I POZDRAWIAM :)

Online pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2373
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1386 dnia: 13 Listopad 2020, 22:23:53 »
No, ładnie to wygląda, chociaż jako ręczny młynek będzie raczej niezbyt mobilny i poręczny mając na uwadze średnicę powyżej 6 cm. Ciekawe czy poradzą sobie z elektrostatyką.
Design całkiem smaczny, aczkolwiek ten patent z magnetycznym kubkiem...w końcu się rozmagnesuje, strzelam że za 2-3 lata, jak Kinu.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6200
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1387 dnia: 14 Listopad 2020, 00:06:20 »
Na mnie wygląd nie robi pozytywnego wrażenia, ale podoba mi się, że są proste, przemyślane rozwiązania. Ciekaw jestem ceny. Jeśli będzie w okolicach 2k zł, to będzie to fajny sprzęt.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2218
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1388 dnia: 14 Listopad 2020, 08:24:00 »
Raczej będzie drogo. Sam dripper Gina to 1100 złotych ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1389 dnia: 14 Listopad 2020, 08:48:33 »
Od dawna zastanawiam się dlaczego któryś z producentów młynków ręcznych nie wprowadzi czegoś w rodzaju nakładki czy właśnie stacji elektrycznej. Choćby u nas widać takie pomysły, które zostały zrealizowane z sukcesem. Zyskają od razu, tych którzy cenią sobie mały rozmiar, ale nie chce im się kręcić. Dodatkowo przekonają odbiorców chcących mieć jeden uniwersalny młynek. Dla mnie pomysł samograj. Ale pewnie o czymś nie wiem...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1484
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1391 dnia: 16 Listopad 2020, 18:52:53 »
Ruszył preorder na Manument Leva. Na razie tylko Austria, Niemczy i Szwajcaria. 8K EUR netto

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1392 dnia: 21 Listopad 2020, 16:11:28 »
To nasze biadolenie o świeżo mielonej kawie powoli dociera do rynku masowego, do poziomu kosza w Lidlu i Biedronce a raczej do Auchan.
Do działów marketingu które już wiedzą, że kawa ziarnista jest lepsza a palona w niższej temperaturze mniej zakwasza organizm, że wolno palona może się sprzedać drożej ;-) Więc stoi sobie taka Eureca Drogheria 85 i czeka :-) Kawa do tego raczej niewiadomego pochodzenia, na wagę. Sypiesz ile chcesz, ważysz, ustawiasz zgodnie z instrukcją potrzebną grubość mielenia co mnie trochę rozbawiło swoją prostotą sugestii i mielisz i masz ;-)
Dat palenia brak, informacje raczej marketingowe, typu orzechy i banany, część kaw smakowych, ale miło spotkać młyn z żarnami 85mm idąc po bułki i serek ;-)

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1393 dnia: 21 Listopad 2020, 21:55:33 »
Czyli co? Skupiamy się na dziale automaty bardziej?
Miliony much nie mogą się mylić - jedzmy to, co one  ;)
W firmie,  w której pracuję jest kilkanaście osób i tylko ja piłem kawę w domu przed pracą , reszta w biurze bo firmowa czyli za darmo. Wprawdzie zawsze był to jakiś marketowy syf mimo posiadania automatu Jura z wyższej półki. Kiedyś wypiłem coś takiego i było to ciężkie doświadczenie.
Jak przyszedł lockdown wszyscy zaczęli zgrzytać zębami,  bo trzeba do domu sprzęt i kawę zakupić.
Sporo znajomych właśnie automat kupiło głównie z uwagi na wygodę.
 

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Artykuły, ciekawostki nt. kawy
« Odpowiedź #1394 dnia: 23 Listopad 2020, 09:36:23 »
Quinspin - pomysł nawet fajny, wygląda na to, ze czyści kolbę szybko i sprawnie, jak rozumiem do użytku przez kawiarnie ale można by pewnie zaadoptować do jakiejś podstawy i zlokalizować w domu na blacie, nie rozumiem tylko czemu te wszystkie kawowe akcesoria zaraz muszą kosztować  £500 ? To dla mnie jednak jakiś poziom absurdu mimo mojej kawowej pasji.

https://www.quinspin.com/


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi