Autor Wątek: Herbata  (Przeczytany 169868 razy)

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Herbata
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Maj 2013, 21:40:40 »
Bardzo dobrze uczyniłeś! W pseudo herbaciarniach typu czas na herbaty itd. nigdy nie kupujcie herbat. To zwietrzałe badziewie nie nadające się do picia. W Polsce jest bardzo mało miejsc gdzie można kupić dobrą herbatę.


Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Herbata
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Maj 2013, 22:07:40 »
A co myślicie o herbacie z dodatkami? Właśnie pije mango/ananas i mi się podoba  :mrgreen: .




Offline slavik Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Młynek: I-mini
Odp: Herbata
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Maj 2013, 22:09:32 »
To pewno tak, jak kawa aromatyzowana... :blue:

Gdzie Ty idziesz...?
Ide se do Malawi...
Malawi Mzuzu Geisha...
E i A , Oni wiedzą gdzie idę....

Offline Joanna Bożek Kobieta

    • Herbaciara
  • Wiadomości: 257
    • Joanna Bożek o herbacie
  • Ekspres: French Press, Kawiarka
  • Młynek: Made in Albania
Odp: Herbata
« Odpowiedź #48 dnia: 15 Maj 2013, 22:10:20 »
To pewno tak, jak kawa aromatyzowana... :blue:
Właśnie miałam to napisać :D
>Luty 2018 - Herbaciana wyprawa do Wietnamu!<
Prowadzę bloga o herbacie, herbatyzm jest moją życiową filozofią.
www.joannabozek.pl
https://www.facebook.com/joannabozekoherbacie/

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Herbata
« Odpowiedź #49 dnia: 15 Maj 2013, 22:11:58 »
Oj żebym tylko się nie skusił na taką kawę  :smiech:




Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Herbata
« Odpowiedź #50 dnia: 15 Maj 2013, 22:13:15 »
Ha (jaki ja mądry  :mrgreen:) i to wiedziałem od dawna. Jedyne dodatki (jeśli już), to moje dodatki, ale wtedy to już napoje na bazie herbaty, a nie herbata.

Offline Mario Barista Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 577
  • Ekspres: Ascaso Basic| Aero| Dripper| Chemex| FP|
  • Młynek: Ascaso I-2 mini| Elektra MXC|
Odp: Herbata
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Maj 2013, 20:59:38 »
Jak już wsypałem herbatę do czajniczka i zalewam ją wodą to powinienem ją zamieszać?




Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Herbata
« Odpowiedź #52 dnia: 17 Maj 2013, 16:51:33 »
Herbaty po zalaniu wodą nie trzeba mieszać. Można, bo nic się nie stanie, ale nie trzeba.
Pamiętać jednak należy o tym, aby zbyt długo nie parzyć bo herbata zrobi się gorzka, garbnikowa i ogólnie be.

Herbata aromatyzowana niemal nigdy nie jest wysokiej jakości. A jeśli już to występuje pod postacią Senchy.
Sencha jest bardzo smaczna, ale radzi sobie lepiej bez dodatków..
Jeśli mam ochotę na coś owocowego, to kupuję herbatki owocowe ;) .

Za kawami aromatyzowanymi też nie przepadam. Wolę jeśli już (jeśli kawa jest nieciekawa) dolać jakiegoś syropu smakowego.

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Herbata
« Odpowiedź #53 dnia: 17 Maj 2013, 21:50:08 »
No to ja mam kilka pytań:

1. Jak Wy zapamiętujecie te nazwy??? Massssakra! Kawy są proste. No może poza jedną w skrócie nazywaną pieszczotliwie przeze mnie "Huehue" (Antoś pewnie wie o którą chodzi, ja nie byłam w stanie spamiętać. Już Maragogype stanowi wyzwanie...). Ale herbaty biją wszystko na głowę!
2. Mam french pressa - czy nadaje się do zaparzania herbaty?
3. Spodobał mi się smak tej herbaty na "d" z dużą ilością "e" w środku (to kolejna nazwa, która mnie przerasta  :redface:) i chciałabym spróbować lepszej jakości niż w torebkach z Biedro.  :smiech: Gdzie kupić, żeby nie przepłacić i napić się dobrego naparu.
4. Sencha to to "siano"?  :evil: A opuncja to coś innego tak? Mnie smakowała opuncja w torebkach Teekane - czy jest coś o podobnym smaku i takim aromacie?
5. Napiszcie coś o mieszankach herbacianych, flagowych herbatach czarnych, znanych markach - warte to jest czegoś, czy to taka herbaciana Lavazza?
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Herbata
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Maj 2013, 07:28:56 »
Wolę zaparzyć sobie świeżych liści pokrzywy niż się krzywić nad liptonem czy dilmahem z "jedwabnej" saszetki. Z kawą jest źle, ale z herbatą jeszcze gorzej. Może tylko z taką różnicą na korzyść herbaty, że łatwiej ją zaparzyć: wystarczy włożyć saszetkę do wrzątku :evil: ;).

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Herbata
« Odpowiedź #55 dnia: 18 Maj 2013, 08:47:59 »
O herbatach wiem dosyć dużo tylko co z tego jeżeli ta wiedza mi się nie przydaje. Po prostu nie mam czasu na dobra herbatę a jeżeli czas juz jest, to i tak wolę kawy się napić :) W Serbii, jak ktoś w kawiarni zamawia herbatę to na wszelki wypadek dzwonią po pogotowie bo nie wiadomo co takiemu dolega że herbatę musi pić ;) 
A ja polece od siebie nieco inna herbatę. Większość z nas przy określeniu dobra herbata ma przed oczami pola herbaciane w Japonii, Chinach czy Indiach a ja sięgam wzrokiem jednak gzie indziej, tam gdzie rosną kawy uznawane za najlepsze ... Niesamowita jest ta Kenia.

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Herbata
« Odpowiedź #56 dnia: 18 Maj 2013, 09:27:14 »
Wolę zaparzyć sobie świeżych liści pokrzywy niż się krzywić nad liptonem czy dilmahem z "jedwabnej" saszetki. Z kawą jest źle, ale z herbatą jeszcze gorzej. Może tylko z taką różnicą na korzyść herbaty, że łatwiej ją zaparzyć: wystarczy włożyć saszetkę do wrzątku :evil: ;).

Tak sobie myślę, że właśnie dlatego warto wykorzystać obecność naszych herbacianych ekspertów. Dostępność świeżej pokrzywy nie jest porażająca. Jak rozumiem masz ją w ogrodzie oddalonym conajmniej 500m od ruchliwych ulic, bo innej nie uznałabym za zdrową i pyszną.

Goran, znów Kenia? :D
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Herbata
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Maj 2013, 09:52:05 »
Mięta sama na ogródku rośnie...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Herbata
« Odpowiedź #58 dnia: 18 Maj 2013, 10:13:07 »
Dostępność świeżej pokrzywy nie jest porażająca. Jak rozumiem masz ją w ogrodzie oddalonym conajmniej 500m od ruchliwych ulic, bo innej nie uznałabym za zdrową i pyszną.
Mam ją wszędzie wokół. Wystarczy się ruszyć. Na pewno bliżej mi do parzących plantacji niż do wzgórz wokół Darjeelingu czy Gangtoku ;).

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Herbata
« Odpowiedź #59 dnia: 18 Maj 2013, 13:20:51 »
Olak- kawy mają proste nazwy?? :D Nie dla mnie! Herbaty czasami mają pokręcone nazwy, ale dość proste.
French Press nie nadaje się do parzenia herbaty, no chyba, że od razu z niego zlejesz cały napar po zaparzeniu aby liście były suche do następnego zalania.

Ta herbata która Ci posmakowała to pewnie Darjeeling ;) . Można go kupić zarówno na www.fivestartea.pl jak i na eherbata.pl . Zawsze najlepszej jakości na tych stronach, nigdy się nie zawiodłem na ich herbatach.

Sencha to hmmm sencha ;) zielone proste listki, nigdy nie zwijane.  Opuncja to owoc jakiegoś kaktusa zdaje się, więc jest częstym dodatkiem do herbat.

Markowych herbat nie znajdziesz w dobrej jakości. Nie można podać marki, jeśli już to nazwiska Mistrzów Herbacianych, bądź też farmerów.
Mieszanki herbaciane? Masz na myśli mieszanki z owocami?? Bo jeśli o mieszanie różnych herbat to coś takiego nie istnieje jak w świecie kawy.

Kenijskie herbaty również są, ale jeszcze nie piłem, jakoś do czarnych mi dość daleko.




 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi