Autor Wątek: La Pavoni Professional  (Przeczytany 25348 razy)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Sierpień 2016, 13:20:16 »
Dokładny opis każdej z maszyn, znajduję się na stronie La Pavoni
Zobacz który to dokładnie model Stradivari bo są i z bojlerem 0.8 i z bojlerem 1.6. Wody ubywa przy rozgrzaniu grupy i filiżanek więc rzadziej będziesz musiał dolewać wody przy większym bojlerze, szczególnie jeżeli cappu też będzie przygotowywane.

Offline WasylGd Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: LaPavoni Professional, phin, Mukka Exspress, Bialetti Brikka, džezva z Sarajewa
  • Młynek: Macap M2M
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Sierpień 2016, 13:23:32 »
Generalnie to właśnie "zauważalna" różnica. Ma podstawę stylizowaną na kształt skrzypiec i wygiętą dźwignię.
To taki model dla koneserów i estetów, w zamierzeniu ekskluzywny, z drewnianymi pokrętłami i rączką dźwigni.

W zasadzie działania Stradivari jest identyczny jak Pro, choć bez manometru, z presostatem działającym  podobnie jak w Europiccoli.
Jest jeszcze Gran Romantica z manometrem i orłem na bojlerze.

Jeśli chodzi o części, to pewny jest ten sklep theespressoshop.co.uk
Kupowałem tu wszystkie do swojego LaPavoni z bardzo szybką dostawą. Zamawiając warto pomyśleć o wszystkim co się przyda, bo koszty wysyłki są spore. Nie zamówiłem tłoka mosiężnego z uszczelkami i trochę żałuję.
Wszystko dobrze pokazują na stronie, a w przypadku wątpliwości szybko odpowiadają na maile.

Kupowałem i mogę polecić, zamówienia bez problemów.

Edit. zapomniałem napisać, że można zamówić zestawy naprawcze do starej i nowej grupy, oraz bojlera. Pewne uszczelki i pierścienie się dublują, ale wychodzi taniej niż na sztuki. Poza tym wszystko wg numeracji katalogowej.
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpień 2016, 13:32:59 wysłana przez WasylGd »

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Sierpień 2016, 13:52:59 »
Dokładnie to mi chodzi o Stradivari SPL która jest wystawiona na Olx
http://olx.pl/oferta/ekspres-do-kawy-CID628-IDgIHkb.html
Co sądzicie warto czy może coś od Francesca?

Offline WasylGd Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: LaPavoni Professional, phin, Mukka Exspress, Bialetti Brikka, džezva z Sarajewa
  • Młynek: Macap M2M
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #48 dnia: 15 Sierpień 2016, 16:04:34 »
To jest właśnie Stradivari jak w opisie, ale zdjęcie jest tylko jedno i z netu, a nie tego konkretnego ekspresu.
Naisz do sprzedającego przez olx i poproś o te z reala lub film.

Być może jest tak jak pisze, ale z opisu nic nie wynika. Najlepiej zobaczyć samemu jak wygląda wlew wody, korek wlewowy, obudowa pod grupą po zdjęciu kratek, maskownica od spodu etc.

Warto też sprawdzić, czy nie pojawił się nalot lub osad kamienia na styku bojlera i podstawy, jak wygląda rurka poziomu wody lub szczelność grupy, co będzie świadczyło o "mniejszej nowości"
Stan sitka, prysznica i portafiltra też będzie świadczył o Ilości zrobionych kaw.

Poczytaj wątki o naprawach i problemach, będziesz wiedział znacznie więcej na co zwracać uwagę.

No, a przede wszystkim warto sprawdzić jak smakuje przepyszne cappucino robione przez sprzedającego.
Dobra, na początek wystarczy film live, jak on to robi?
Możesz też poprosić jakiegoś doświadczonego Kolegę z Łodzi o przysługę przetestowania lub choćby zweryfikowania opisu.

Pooglądaj i poszukaj w sklepach nowego, pewnie dostaniesz rabat i przede wszystkim gwarancję!

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #49 dnia: 13 Marzec 2017, 15:51:55 »
Od jakiegoś czasu jestem napalony na dźwignię :) zastanawiam się nad kupnem La pavoni, wypatrzyłem jedną, ale sprzedawca na razie nie odpowiada, a ciekawy jestem, która to wersja. Można ze zdjęcia poznać ?
Jakby ktoś miał ochotę "rzucić okiem" było by fajnie  :)


Offline Koszmar Mężczyzna

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: la pavoni prof. , szkło i bibuła
  • Młynek: catler, kinu m47, m38
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #50 dnia: 13 Marzec 2017, 16:19:09 »
Mam wersję milenium, ustawiłem obok siebie zdjęcie tego i mojego. Wydaje mi się, że to będzie wersja pre milenium, grupa jest tu szczuplejsza i sprawia wrażenie wyższej niż w moim.
dzień bez kawy to jakiś koszmar

Offline bigmaciek

  • Wiadomości: 157
  • Ekspres: Wystarczający do zrobienia tego co lubię
  • Młynek: Odpowiedni do kawy którą robię i pijam
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #51 dnia: 13 Marzec 2017, 16:54:25 »
Dżwignia La Pavoni Prof od sierpnia 2000 (wersja millennium) ma rozmiar PF 51mm w przeciwieństwie do poprzedniego 49mm.

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #52 dnia: 13 Marzec 2017, 19:48:38 »
Dżwignia La Pavoni Prof od sierpnia 2000 (wersja millennium) ma rozmiar PF 51mm w przeciwieństwie do poprzedniego 49mm.

Niestety tak łatwo nie jest. W okolicach roku 2000 powstało wiele modeli przejściowych, w których montowano części ze starego i nowego modelu. Były więc na przykład dostępne Europiccole z presostatem, które miały zamontowaną "małą" grupę, były też Proffesionale ze zdejmowaną dyszą pary, zielonym włącznikiem lecz nadal miały grupę 49mm. Trzeba mierzyć  :-\
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2017, 20:05:50 wysłana przez Biogon35 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi