Autor Wątek: Dozownik do mydła/płynu  (Przeczytany 6591 razy)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Dozownik do mydła/płynu
« dnia: 21 Maj 2013, 19:17:06 »
Czasami trzeba coś zmienić, a jeżeli przy okazji można oszczędzić laną litrami chemię (do mycia naczyń czy też mydło w kuchni) to czemu by nie?  8)
Po rzeczowej dyskusji w moim zaprzyjaźnionym sklepiku w takimi artykułami wybrałem:

Cuisipro Foam Pump

Dozownik napełniamy odrobina płynu (do wskazanego poziomu), następnie uzupełniamy wodą i delikatnie mieszamy. Po naciśnięciu uzyskujemy piankę.
Sam dozownik zamontowany jest na przyssawce, więc grzecznie stoi tam gdzie go zaparkowałem.
Pracuje u mnie od ok. 3 miesięcy i spokojnie mogę polecić. Ewidentnie ogranicza zużycie płynu.


sam dozownik może być w 7 kolorach


pianka nie chciała pozować, złośliwa małpa!
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec 2013, 20:28:45 wysłana przez KrzychK »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Dozownik do mydła/płynu
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Maj 2013, 19:53:03 »
Właśnie czegoś takiego szukam. Powiedz tylko jeszcze jak daleko ta pianka od wylotu jest dostarczana? Cena około 70 PLN?

I daj namiary na ten sklepik :) bo czerwony akurat mi nie pasuje, a taki w necie znalazłem.
LMWDP #469

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Dozownik do mydła/płynu
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Maj 2013, 20:43:52 »
Zacznę od tego, że wisisz mi czyszczenie podłogi  :Bicz: bo testowałem ... jak to napisać.... wy...strzał?

Ja standardowo dozuję na viledę (widać jej fragment na zdjęciu), ale jak przyciśniesz bez celowania i wprawisz się "w odbiór" to 30-40 cm? Ale leci w dół - a) dzióbek tak skierowany b) pianka mimo wszystko waży więcej niż powietrze.

Cena, ciężko pamiętać, ale chyba minimalnie mniej niż 70 - staram się robić tam zakupy dosyć regularnie, mają sporo fajnych towarków (np. silikonowa forma na pieczywko ew. mięsko, foremki do jajek itp - częśc z tego postaram się przy okazji opisać/obfocić).

Co do namiarów - raz już dałem, na ulubiony warzywniak, a potem surówki nie było dla mnie bo "Pański Kolega już kupił dla Pana"  :ogien:
ale, znaj dobre serce - tylko lepiej wcześniej zadzwoń, tak po 16stej i dopytaj się co jest.
https://pl-pl.facebook.com/pages/Prezenciarnia-T%C4%99czowa-Kuchnia/161174537352496

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Dozownik do mydła/płynu
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Maj 2013, 22:40:59 »
Dzięki - ale tej surówki to dużo wtedy było :) Przepraszam  :kwiat:
LMWDP #469

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Dozownik do mydła/płynu
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maj 2013, 00:47:36 »
Skoro już mowa o mydłach w płynie, to może coś doradzicie do brudnej roboty?
Do tej pory używałem pasty Elfix, była dobra, niedroga łagodna dla rąk(zawiera trociny), ale po zużyciu wiadra 10l zechciałem coś nowego z dozownikiem. Mój wybór padł na żel Sulima polskiej produkcji o zapachu cytrusowym zawierający jakiś piasek, byłoby ok, ale dozownik to jest tragedia, trzeba pompkę kilkadziesiąt razy wcisnąć, aby ręce umyć, wciska się dosyć ciężko. A często używam, aby wydruków nie brudzić.

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Dozownik do mydła/płynu
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Wrzesień 2013, 21:45:04 »
Używam tego dozownika Cuisipro od kilku miesięcy (żona go wypatrzyła w jakimś e-sklepie) i potwierdzam - świetnie sprawdza się w kuchni  :ok:

ModnaPorcelana_pl

  • Gość
Odp: Dozownik do mydła/płynu
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Styczeń 2014, 09:32:23 »
Zgadza się,a oprócz tego że jest praktyczny i sprawdzi się w każdej kuchni,poza tym bardzo ładnie się prezentuje i nie jest drogi a cena odgrywa tutaj ważna rolę.

mikey

  • Gość
Odp: Dozownik do mydła/płynu
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Luty 2014, 22:28:29 »
Super sprawa! Wcześniej o tym nie myślałem nawet ale zaraz zamawiam takie cudo bo jest rewelacyjne :)

ameba

  • Gość
Odp: Dozownik do mydła/płynu
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Kwiecień 2014, 14:00:57 »
A propos akcesoriów "mydlanych" , ja przerabiam butelki na własnie takie dozowniki. Mam mydło firmy  Jack Daniels i kilka innych. Polecam bo fajne i proste w wykonaniu.

sergouda

  • Gość
Odp: Dozownik do mydła/płynu
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Wrzesień 2014, 11:19:48 »
Świetny pomysł, Ameba ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi