Autor Wątek: automatyczny ekspres przelewowy z młynkiem  (Przeczytany 12094 razy)

Offline boru

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: w domu: moka 1, moca 4, marketowy lejek. W pracy: DeLonghi Magnifica S ECAM
Odp: automatyczny ekspres przelewowy z młynkiem
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Luty 2018, 19:12:02 »
i jeszcze jedno pytanie.. ten severin ka 4810 - czy tutaj moze byc  problem, ze robiona jest tylko jedna kawa?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: automatyczny ekspres przelewowy z młynkiem
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Luty 2018, 19:47:33 »
trzeba nalac wodę do czajnika, trzeba ja nagrzać i zalać kawę. Aby to zrobić trzeba odważyć kawę na wadze
Zimną wodę do ekspresu. Wagę możesz na co dzień zamienić na łyżkę/miarkę -- będzie szybciej i prościej.

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: automatyczny ekspres przelewowy z młynkiem
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Luty 2018, 20:21:47 »
i jeszcze jedno pytanie.. ten severin ka 4810 - czy tutaj moze byc  problem, ze robiona jest tylko jedna kawa?

Jak to jedna? Napisane jest, że do 10 filiżanek.

Ten Severin to nie jest przypadkiem kopia tego?
https://www.mediasam.pl/pl/ekspres-przelewowy-do-kawy-z-zarnowym-mlynkiem-i-24h-programatorem-czasowym-yoer-cmg01bk.html?gclid=CjwKCAiAweXTBRAhEiwAmb3Xu3GHkOj8-CxqUL54wW0li5q9dMThDweFgKhNPd4bihSgMtd-4WZ47hoCgngQAvD_BwE

A tu jest za 400 (promocja).

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: automatyczny ekspres przelewowy z młynkiem
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Luty 2018, 20:29:41 »
VS wsypać ziarna do młynka, wcisnąć przycisk, przesypać z pojemniczka do filtra i włączyć ekspres ;)

Offline boru

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: w domu: moka 1, moca 4, marketowy lejek. W pracy: DeLonghi Magnifica S ECAM
Odp: automatyczny ekspres przelewowy z młynkiem
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Luty 2018, 20:48:42 »
może nie dokładnie się wyraziłem. Chodzi  to, że w tym ekspresie jest przycisk wyboru ilości kaw. Jest on opisany na panelu 2-10. Sugeruje to, że nie można zrobić jednej filiżanki kawy?.
Tak się jeszcze zastanawiam, po co jest wybór ilości filiżanek skoro woda jest całkowicie wypompowywana ze zbiorniczka. Czyli ile wlejesz tyle masz kaw.
jest jeszcze minus taki, że nie można sobie podłożyć bezpośrednio pod drippa zwykłego kubka do kawy tylko musi być dzbanek. Wnioskuję z informacji, że jest zaworek zabezpieczający przed kapaniem bez dzbanka - ciekawe czy można to jakoś obejśc
Dodatkowo jeszcze należałoby przepłukać sam filtr.. ale to już chyba w każdym przelewowym czy innym dripie tak samo?
Co sądzicie o tym filtrze wielokrotnego uzytku?
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2018, 20:55:37 wysłana przez boru »

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: automatyczny ekspres przelewowy z młynkiem
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Luty 2018, 20:51:19 »
i jeszcze jedno pytanie.. ten severin ka 4810 - czy tutaj moze byc  problem, ze robiona jest tylko jedna kawa?

Jak to jedna? Napisane jest, że do 10 filiżanek.

Ten Severin to nie jest przypadkiem kopia tego?
https://www.mediasam.pl/pl/ekspres-przelewowy-do-kawy-z-zarnowym-mlynkiem-i-24h-programatorem-czasowym-yoer-cmg01bk.html?gclid=CjwKCAiAweXTBRAhEiwAmb3Xu3GHkOj8-CxqUL54wW0li5q9dMThDweFgKhNPd4bihSgMtd-4WZ47hoCgngQAvD_BwE

A tu jest za 400 (promocja).
Na zdjęciach widać, ze ma więcej stopni grubości mielenia...

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: automatyczny ekspres przelewowy z młynkiem
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Luty 2018, 20:52:19 »
U mnie zabezpieczenie jest w dripperze, można nic nie podstawiać a i tak poleci ;) Sprecyzuj jeszcze co to znaczy jedna filiżanka, bo u mnie np to 125 ml.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: automatyczny ekspres przelewowy z młynkiem
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Luty 2018, 21:11:34 »
czy tutaj moze byc  problem, ze robiona jest tylko jedna kawa?
Każdy ekspres przelewowy, który może zaparzyć ~1L kawy może mieć problem z zaparzeniem poniżej 200ml.

Wybór ilości kaw to wybór ilości kawy do zmielenia. Wody musisz nalać adekwatnie.

Białych filtrów dobrej jakości (Technivorm; Melitta) nie musisz przepłukiwać, powinno być ok.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6194
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: automatyczny ekspres przelewowy z młynkiem
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Luty 2018, 21:21:49 »
Wątpię aby firma Yoer (kto wymyśla takie nazwy?),  była dłużej na rynku niż Severin, także kto co od kogo myślę można sobie w ogóle odpuścić, bo to nie ma większego znaczenia. W tym młynku martwiłaby mnie najbardziej moc maksymalna 900 W, gdyż jest to policzone na pewno z podgrzewaczem, a może nawet z młynkiem. Wielkość filiżanki może być zmienna w zależności od producenta. Można to wyliczyć z maksymalnej pojemności zbiornika i ilości filiżanek. Czyli jeśli pojemność jest 1,5 l i daje to 12 filiżanek, to jedna filiżanka wychodzi 125 ml. Nie próbowałbym poniżej 250 ml schodzić. Co tak na prawdę da w okolicach 220 ml kawy.
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2018, 21:25:53 wysłana przez krystians »

Offline boru

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: w domu: moka 1, moca 4, marketowy lejek. W pracy: DeLonghi Magnifica S ECAM
Odp: automatyczny ekspres przelewowy z młynkiem
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Luty 2018, 21:46:17 »
chyba powoli dociera do mnie, że może jednak odpuścić taki kombajn. Szczególnie, że najczęściej będize robiona jedna kawa, która jak można wyczytać na forum nie koniecznie musi być smaczna. Zależy mi też, żeby nie trzeba było za każdym razem myć dzbanka po zrobieniu jednej kawy - czyli podstawić kubek zamiast dzbanka.
No i jeszcze jakiś młynek niewielki trzeba dokupić.
^^^ ten temat przenosze do odpowiedniego.

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: automatyczny ekspres przelewowy z młynkiem
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Luty 2018, 21:58:22 »
Panowie, po co tej Pani ekspres przelewowy skoro ma już 'lejek z marketu', jak to ujął @boru. Do tego lejka z marketu dołożyłbym tylko młynek elektryczny, bo wygodniej niż ręczny i tutaj proponowałbym chyba najtańszy elektryk ze stalowym, stożkowym żarnem czyli severin 3873(sam kiedyś używałem, do dzisiaj użyją rodzice) i kilka dobrych kaw na początek. Na początek zaproponowałbym bezpieczniej kawy raczej z ameryki niż z afryki.
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: automatyczny ekspres przelewowy z młynkiem
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Luty 2018, 22:03:04 »
Zgadzam się, sam rozważałem zakup ekspresu przelewowego do biura, ale nie znalazłem rozsądnych argumentów. Teraz używam jakiegoś ceramicznego drippera podobnego do Mellity na filtry czwórki. Jedynie warto mieć dobry młynek.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6194
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: automatyczny ekspres przelewowy z młynkiem
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Luty 2018, 22:16:48 »
Teściowa opanowała bez problemu robienie przelewu w Wilfie pour over. To urządzenie jednak nie do końca jestem skłonny polecić. Myślę, że na małe (200 ml) lub większe (400 ml) przelewy niedawno omawiany na forum oxo może się bardzo fajnie sprawdzić. Przykładowo żeby nie robić wielkich komplikacji wrzucamy 4 łyżeczki kawy do młynka czyli ok.  12 g, mielimy,  przesypujemy to do filtra i zalewamy wodą, która przez ten czas trochę ostygła do odpowiedniego poziomu. Kwestia dobrania tylko przemiału dla danej ilości kawy. Też myślę że sprawdzone proste stożki, Severin 3783 albo Nivona CG 130 w zupełności starczą.
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2018, 22:19:50 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi