Autor Wątek: Porównanie WMF Kitchenminis i Mellita Aromaboy  (Przeczytany 3039 razy)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Porównanie WMF Kitchenminis i Mellita Aromaboy
« dnia: 24 Listopad 2020, 17:59:59 »
Tydzień temu kupiłem WMF jako mały ekspres przelewowy ale okazał się jednak za duży więc dziś kupiłem Mellitę i testuję dla tych wszystkich kawoszy, którzy w kilku innych wątkach szukają małego ekspresu przelewowego. Test będzie równie skromny co testowany sprzęt  ;) No więc objętość naparu z WMF to nieco ponad 500ml. Mellita 200ml. Temperatury wody podczas parzenia nie udało mi się zmierzyć ale temperatura kawy w dzbankach obydwóch ekspresów zaraz po przelaniu całej wody jest taka sama i wynosi 83 st. Jeśli ktoś ma pytania to śmiało dopóki obydwa sprzęty mam w kuchni  :)

 

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Porównanie WMF Kitchenminis i Mellita Aromaboy
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad 2020, 09:55:34 »
Czy mógłbyś zrobić zdjęcia obu pryszniców, opisu sposobu polewania kawy i zdjęcia po przelewaniu "kawowego łóżka"? Ewentualnie gdybyś miał więcej czasu to test tej samej dozy w WMF jak w Aromaboy z porównaniem kaw. Pomimo iż stworzone do innych pojemności to da to pewien obraz czy WMF nadaje się do mniejszych kaw.

Offline simson2d

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: duo pid mod, alternatywa
  • Młynek: Vario, eureka SD
Odp: Porównanie WMF Kitchenminis i Mellita Aromaboy
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopad 2020, 10:39:34 »
2 pytania:
-ile trwa cały proces zaparzania w aromaboyu i na ile jest on zależny od stopnia zmielenia?
-będziesz się może pozbywał tego malucha? :) Pamiętaj wtedy o mnie.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Porównanie WMF Kitchenminis i Mellita Aromaboy
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Listopad 2020, 13:58:11 »
Napar z Melitty (20g/250ml) i WMF (40g/500ml) smakuje prawie tak samo i zaparzanie trwa 3,5 minuty. Natomiast WMF (20g/250ml) przelewa 2,5 minuty i taka kawa jest wg. mojej żony "najlepsza" bo mocno cytrusowa. Kwestia gustu. Jak dla mnie Melitta to jest sprzęt na jedną kawę a WMF na dwie lub 3 małe (170ml). Co do sitek i polewania to WMF jest na zdjęciu a Melitta ma jeden otworek około 3mm. Do Melitty używam filtrów V60 Hario bo tych małych do ekspresów przelewowych jakoś nie mogę namierzyć. Jeśli ktoś wie gdzie to kupić to podlinkujcie proszę.

będziesz się może pozbywał tego malucha? :)
Raczej nie będę sprzedawał ale WMF mogę polecić jeśli za jedyne 250zł chcesz być zwolniony z konieczności mieszania konewką  ;) Ja kilka lat kawy nie piłem to się odzwyczaiłem.

 

Offline RADMAN Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Gabi Master A, Hario V60-02, AP, kawiarka, FP, Clever Driper, Oxo Good Grips, phin, Kalita 155, Picopresso
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade, Jx Pro

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi