Autor Wątek: Wątpliwości odnośnie sitka i tampera  (Przeczytany 10380 razy)

Offline szubiq

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Ascaso Basic
  • Młynek: Aergrind
Wątpliwości odnośnie sitka i tampera
« dnia: 05 Styczeń 2018, 13:59:10 »
Drodzy forumowicze!

Jako, że moje chaotyczne próby dokonania chociaż poprawnego espresso nie powiodły się, polecono mi powrócić do podstaw, postudiować wątki o espresso itp. Jednak instrukcja mojego "cudownego" ekspresu nie wyjaśnia podstawowych moich wątpliwości, więc postanowiłam zwrócić się z nimi do Was, gorąco licząc na odpowiedź i radę.

1) czy to jest sitko pojedyncze, czy podwójne? Jeśli podwójne, to co to zmienia? Co to, do cholery, są te dwie kreseczki- 1 i 2? Czy chodzi o dozę na 1, lub 2 filiżanki?
2) czy wykonam poprawne espresso posiadając taki tamper (był dołączony do ekspresu)? Moja kieszeń płacze po wydatkach na Aergrind i zmarnowane ziarna (a kolejna już kawa na testy idzie...)? W przyszłości na pewno zaopatrzę się w lepszy, ale w tym momencie byłabym bardzo szczęśliwa, gdyby jednak wystarczył. Przepraszam za artystyczny nieład w postaci zmielonych przed chwilą ziaren

Serdecznie dziękuję za jakikolwiek odzew :)
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2018, 14:18:44 wysłana przez szubiq »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Wątpliwości odnośnie sitka i tampera
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Styczeń 2018, 14:10:32 »
Cześć. Co to za ekspres? Ze zdjęcia mogę wywnioskować, że masz kolbę z "magicznym" zaworkiem dla sztucznej cremy. Dlatego masz zaznaczone poziomy 1 i 2, żeby nasypać kawy dla 1 lub 2 porcji. Tutaj niewiele da się zrobić, można spróbować usunąć ten zaworek, ale dopóki nie wiemy co to za ekspres i nie ma więcej zdjęć tej kolby z drugiej strony, nie wiemy jaka jest średnica kolby itp, niewiele można Ci doradzić. Skoro masz instrukcję tego ekspresu, to w niej powinno być wyjaśnione co to są te dwie kreski w kolbie.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2018, 14:12:39 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Wątpliwości odnośnie sitka i tampera
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Styczeń 2018, 14:15:44 »
Spróbuj nasypać kawy tyle żeby po rozprowadzeniu powiedzmy kartą kredytową było równo z rantami, dociskasz tamperem i patrzysz, leci za szybko mielesz drobniej, nie leci, kapie - grubiej, młynek masz bardzo dobry, będzie dobrze :)

Offline szubiq

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Ascaso Basic
  • Młynek: Aergrind
Odp: Wątpliwości odnośnie sitka i tampera
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Styczeń 2018, 14:18:16 »

Cześć. Co to za ekspres? Ze zdjęcia mogę wywnioskować, że masz kolbę z "magicznym" zaworkiem dla sztucznej cremy. Dlatego masz zaznaczone poziomy 1 i 2, żeby nasypać kawy dla 1 lub 2 porcji. Tutaj niewiele da się zrobić, można spróbować usunąć ten zaworek, ale dopóki nie wiemy co to za ekspres i nie ma więcej zdjęć tej kolby z drugiej strony, nie wiemy jaka jest średnica kolby itp, niewiele można Ci doradzić. Skoro masz instrukcję tego ekspresu, to w niej powinno być wyjaśnione co to są te dwie kreski w kolbie.

Ekspres to Zelmer ZCM2184X. Uwierz mi, o kreskach nie ma nic, tak jak o wielu innych, istotnych rzeczach, np. są 3 stopnie temperatury parzenia domyślne- niski, wysoki, bardzo wysoki, niestety jakie to są temperatury, to już nie jest wyjaśnione :( dodałam fotkę kolby z drugiej strony do fotek

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Wątpliwości odnośnie sitka i tampera
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń 2018, 15:48:17 »
Znalazłem instrukcję tego ekspresu, faktycznie kiepsko z informacjami. Kolbę masz na 100% z zaworkiem sztucznej cremy. Przy takiej kolbie trudno cokolwiek sensownego zrobić. To działa w ten sposób, że przy pewnym ciśnieniu zaworek się otwiera. Jest tak dlatego zrobione, żeby sprzedawać ekspres z jedną uniwersalną kolbą. Jest taniej i baaaaardzo uniwersalnie. Kreski pokazują ile kawy wsypać dla pojedynczego a ile dla podwójnego naparu. Można włożyć też saszetkę ESE, tylko trzeba wybrać co chce się zaparzać. Możesz spróbować założyć inną kolbę bez żadnych "ulepszeń" i spróbować zrobić espresso. Najlepiej zmierz swoją kolbę i spróbuj dokupić coś pasującego, no i oczywiście sitko do tego. Sama musisz ocenić, czy warto. Kolbę zmierz tak jak tutaj jest podane: http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=4535.0
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline szubiq

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Ascaso Basic
  • Młynek: Aergrind
Odp: Wątpliwości odnośnie sitka i tampera
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Styczeń 2018, 16:41:05 »
Czyli ten portafilter jest w ogóle be i nic z niego nie wyjdzie? O rany... nie da się czegoś z tego pf wykręcić po prostu?
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2018, 16:43:14 wysłana przez szubiq »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Wątpliwości odnośnie sitka i tampera
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Styczeń 2018, 19:53:41 »
Nie bardzo, bo tam masz sitko, które nie jest ani do pojedynczej ani do podwójnej dozy. Możesz spróbować wykręcić to sitko z kolby i zobaczysz wtedy co jest pod nim. Może to można wyjąć? Zauważ, że sitko jest w oprawie z gumy, podobnie było kiedyś w prostych ekspresach DeLonghi. Stamtąd dało się wyjąć zaworek ale sitka DeLonghi miał dwa. Pojedyncze i podwójne. Spróbować nie zaszkodzi, jednak marnie to widzę.
PS nic na siłę, żeby czegoś nie uszkodzić. Kolba do Twojego ekspresu kosztuje prawie 150zł.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline szubiq

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Ascaso Basic
  • Młynek: Aergrind
Odp: Wątpliwości odnośnie sitka i tampera
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Styczeń 2018, 20:47:48 »
A ile by kosztowała wymiana na kolbe taka, o jakiej mówisz i gdzie taka kolbe znaleźć? Nie będzie problemu z dostępnością?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Wątpliwości odnośnie sitka i tampera
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Styczeń 2018, 21:43:26 »
Nie wiem, czy w NORTH mieliby taką pasującą. Możesz szukać też na Allegro czy założyć wątek w dziale "Pchli targ".
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline szubiq

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Ascaso Basic
  • Młynek: Aergrind
Odp: Wątpliwości odnośnie sitka i tampera
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Styczeń 2018, 21:44:28 »
Czyli co, do czasu wykręcenia zaworka/wymiany kolby w ogóle mam zrezygnować z prób zaparzenia espresso?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Wątpliwości odnośnie sitka i tampera
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Styczeń 2018, 21:51:34 »
Przy użyciu tej kolby z zaworkiem nie zrobisz klasycznego espresso, a jak już uporasz się z kolbą, dobierzesz odpowiednie sitka, to się okaże że ekspres nie zapewnia powtarzalności i raz będzie coś niezłego do picia, a pięć razy nie bardzo. To jest ekspres dla osób nie bawiących się w doskonałe espresso, tylko maszynka do zaparzania kawy na szybko. To taki quasi automat. Jeśli chcesz zająć się na poważnie produkcją espresso, to z tym ekspresem (nie wiem jaki masz młynek) będzie Ci bardzo trudno osiągnąć zadowalający rezultat.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline szubiq

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Ascaso Basic
  • Młynek: Aergrind
Odp: Wątpliwości odnośnie sitka i tampera
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Styczeń 2018, 21:52:38 »
Mam Aergrind

Offline szubiq

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Ascaso Basic
  • Młynek: Aergrind
Odp: Wątpliwości odnośnie sitka i tampera
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Styczeń 2018, 21:59:34 »
Powiem szczerze, że trochę mnie zdołowałeś tym komentarzem i za bardzo nie wiem co teraz robić

Offline szubiq

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Ascaso Basic
  • Młynek: Aergrind
Odp: Wątpliwości odnośnie sitka i tampera
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Styczeń 2018, 22:04:23 »
Na North jest dostępna jedynie dokładnie taka sama kolba jaką trzymam w rękach

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Wątpliwości odnośnie sitka i tampera
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Styczeń 2018, 22:06:18 »
Pić kawę i powoli zdobywać wiedzę i doświadczenia.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi