Autor Wątek: Square Mill - ktoś coś?  (Przeczytany 4582 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Square Mill - ktoś coś?
« dnia: 14 Grudzień 2015, 19:31:11 »
a ja mam teraz pytanie z innej czapki. przenoszę się niedługo do irlandii i nie wiem jeszcze jak to jest z wysyłkami za granicę od rodzimych palarni, bo się nie zdążyłem zorientować. ale z racji tego, że coś trzeba pić, coś wyczytałem, że Square Mill to ponoć bardzo dobra palarnia kawy. miał ktoś do czynienia z ich wyrobami? może ktoś się wypowiedzieć, czy są warte uwagi? ceny są jakie są(12,5Ł/350g), natomiast myślę, że po doliczeniu kosztów wysyłki wyjdzie podobnie z pl i z uk. co prawda czasu jeszcze mam, ale zorientować się chcę odpowiednio wcześniej...

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Square Mill - ktoś coś?
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudzień 2015, 19:43:59 »
Miałem już kilka paczuszek od Square Mile. Zawsze proszę o kawę od nich, gdy któryś z moich znajomych przylatuje do Polski. W skrócie: świetna jakość (wyłącznie speciality z pełną informacją odnośnie pochodzenia, farmy itp.), dobry customer service i sprawna realizacja zamówień w ramach UK. Tutaj są wszystkie szczegóły odnośnie wysyłek http://shop.squaremilecoffee.com/pages/shipping wraz ze stawkami.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Square Mill - ktoś coś?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Grudzień 2015, 19:46:56 »
mnie zainteresował abonament - co tydzień 350g kawy z wysyłką za 12,5 funta. cena dobra, no ale kosztem zobowiązania...

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Square Mill - ktoś coś?
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudzień 2015, 19:53:13 »
Nie wiem, gdzie dokładnie się przeprowadzasz ale mam parę kontaktów w Irlandii  i mogę popytać o dobrą palarnię. Zawsze wujek google zostaje. ;)
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Square Mill - ktoś coś?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudzień 2015, 19:55:18 »
szczerze mówiąc, zadupie straszne, na jakiejś mapce w necie znalazłem najbliższą palarnię w odległości ok 90km, więc...

qba

  • Gość
Odp: Square Mill - ktoś coś?
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Grudzień 2015, 21:04:18 »
Mam aktualnie Red Brick od nich kupione kilka dni temu i palone pod koniec listopada jeszcze przed zmianą mieszanki. Kawa jest bardzo dobra, a o Square Mile na internecie piszą sporo dobrego. Red Brick jest też uzywany w Kaffeine w Londynie. Tam Red Brick smakował śliwką, czarną porzeczką i czekoladą, a w domu została z tego niestety tylko czekolada... Mam nadzieję, że to kwestia sprzętu a nie baristy;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Square Mill - ktoś coś?
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Grudzień 2015, 22:31:18 »
A czemu akurat Square Mill? W UK palarni do wyboru. :)

Ale co do ich kaw, aż tak zachwycony nie byłem, ale wszystko jak najbardziej OK i smaczne.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Square Mill - ktoś coś?
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Grudzień 2015, 22:38:36 »
bo kilka razy tę nazwę przeczytałem, nie ma jakiegoś konkretnego powodu - choć wygląda na raczej dużą i o dobrej renomie. jeśli koszty przesyłki z pl okażą się sensowne, to wolę wspierać rodzime biznesy....

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Square Mill - ktoś coś?
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Grudzień 2015, 23:15:07 »
Nie ma się co ograniczać. Próbuj wszystkiego czego możesz spróbować, a jest szansa, że będzie smaczne.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Square Mill - ktoś coś?
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Grudzień 2015, 09:49:46 »
a co mówi nasza forumowa wyszukiwarka na frazę Square Mill? Sprawdzałeś?
Bo min. dwa wątki są

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Square Mill - ktoś coś?
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Grudzień 2015, 10:20:09 »
@siewcu - kilka zakupów z UK organizowanych było. Jak poszukasz do doczytasz o James Gourment, Ozon, Rave, Workshop. Coś tam z nadmorskiego Hull też kiedyś dostałem. Miałem mieć kuriera z kawą z Edynburga ale niestety piloci ogłosili strajk i nie doleciał.
Nudzić się kawowo nie będziesz. Tą mapę pewnie znasz? A nie ma na niej wszystkiego :D
LMWDP #469

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Square Mill - ktoś coś?
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Grudzień 2015, 10:55:24 »
kurcze, nie dałoby się takiej mapki zaimplementować na forum? Jakiś programista na forum :D? Z polecanymi palarniami/kawiarniami przez nas? Kalendarz już jest, a jest on bardzo fajny :) Byłoby to mega pomocne, można by oceniać i ustrzec się przed wpadkami jak u CoffeeAmor :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Square Mill - ktoś coś?
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Grudzień 2015, 11:21:46 »
 :Bicz: ale jest przecież Polska -  o tutaj  :Bicz:
LMWDP #469

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Square Mill - ktoś coś?
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Grudzień 2015, 11:55:15 »
O joj  :redface:

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Square Mill - ktoś coś?
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Grudzień 2015, 12:15:29 »
ale jest przecież Polska
Ale tam tylko kawiarnie, palarni na wysokim Ce w Polsce jest tak mało, że każdy szanujący się spijacz kawy obudzony w środku nocy wyrecytuje je alfabetycznie i/lub zgodnie z odległościami od miejsca zamieszkania, a na koniec opowie o profilu sensorycznym każdej zakupionej u nich paczki ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi