Autor Wątek: ziarna z cafeamor.pl blokują żarna  (Przeczytany 9381 razy)

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Odp: ziarna z cafeamor.pl blokują żarna
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Grudzień 2015, 08:41:04 »
Odpowiedź błyskawiczna ale zbywająca klienta  "codziennie mielimy kilka kilogramów naszych kaw dla naszych klientów w naszych młynkach firmy Macap i Fiorenzato i nie mamy problemów, z młynkiem Eureka Mignon nie mieliśmy do czynienia i nie wiemy w czym problem." Najbardziej rozbawiło mnie stwierdzenie, że kawy jednorodne  palą prawie jednakowo, a różny kolor ziaren zdarza się tylko w mieszankach.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2015, 10:16:41 wysłana przez red »

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: ziarna z cafeamor.pl blokują żarna
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Grudzień 2015, 09:53:22 »
Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać. :doh: Rozumiem, że nie zaproponowano żadnego rozwiązania problemu? Może napisz prośbę o zwrot pieniędzy? Zobaczymy czy Cię zleją, czy zechcą wyjść z twarzą.
Sam posiadam Eurekę Mignon (tą poprawioną) i wrzucałem do niej, m.in. bardzo jasne ziarna od CP i norweskich roasterów i nie udało mi się zblokować młynka. 
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: ziarna z cafeamor.pl blokują żarna
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Grudzień 2015, 10:14:46 »
Oj tam - zawsze mogą sobie dopisać w regulaminie - kawy należy mielić w młynku o mocy minimum 500W i żarnach 64mm :)

Swoją drogą świetny przykład "obsługi" klienta - zamiast załatwić sprawę i mieć jednego co już u nich nie kupi, mają jednego co będzie rozpowiadał na prawo i lewo żeby u nich nie kupić. :doh: A tak mamy standardowe podejście - klient nie ma racji.

Jak do tej pory sam do dwóch czy trzech palarni zgłaszałem małe zastrzeżenia co do jednorodności palenia/jego stopnia czy też kawy niemożliwej do opanowania (mimo że wcześniejsze i późniejsze partie były OK) i zawsze spotykało się to z uprzejmym odzewem i dopytaniem o szczegóły. Co więcej (jednej palarni ponownie jeszcze nie testowałem) okazuje się że palarnia potrafi wyciągnąć lekcję i doskonalić swój proces eliminując wady. Przecież dzięki temu mają lepszy produkt :) ergo więcej marketingu szeptanego.

LMWDP #469

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: ziarna z cafeamor.pl blokują żarna
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Grudzień 2015, 10:23:06 »
Strach pomyśleć co by było, gdyby jakiś nieroztropny klient próbował by mielić ręcznym młynkiem?!

@red Wyślij im link do tego wątku. Może wtedy do nich dotrze jaką siłę ma marketing szeptany.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: ziarna z cafeamor.pl blokują żarna
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Grudzień 2015, 10:26:34 »
e tam - wtedy się pojawią na forum, obrażą i znikną  :smiech:
LMWDP #469

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Odp: ziarna z cafeamor.pl blokują żarna
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Grudzień 2015, 10:27:57 »
Kawę mogłem standardowo zwrócić w nieotwartych opakowaniach w ciągu 14 dni, ale ja wszystkie torebki otworzyłem licząc, że w kolejnej kamieni nie będzie. Jestem już w cudownym świątecznym nastroju, osiągnąłem kojący spokój ducha i w związku z tym nie zamierzam się użerać. Dla mnie problem nie istnieje, u mnie "spokój droższy piniendzy"

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: ziarna z cafeamor.pl blokują żarna
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Grudzień 2015, 10:45:04 »
Jak na święta będę u rodziców, to może się tam przejadę do nich na expresso :) O ile będą mieć otwarte

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: ziarna z cafeamor.pl blokują żarna
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Grudzień 2015, 11:59:20 »
Jestem już w cudownym świątecznym nastroju, osiągnąłem kojący spokój ducha i w związku z tym nie zamierzam się użerać. Dla mnie problem nie istnieje, u mnie "spokój droższy piniendzy"
:brawa: :kwiat: :taktak: :ok:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi