Autor Wątek: Cuba Serrano Superior – palarnia kawy Gregorio  (Przeczytany 1976 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Cuba Serrano Superior – palarnia kawy Gregorio
« dnia: 03 Grudzień 2015, 19:19:54 »
Cuba Serrano Superior – palarnia kawy Gregorio

Ziarenka raczej drobne, średnio palone, pachnące czekoladą i karmelem, z niewielkimi akcentami dymnymi, kojarzącymi się z paleniem. Aromat przemiału również jest przyjemny, słodko - czekoladowy.
Sposób przygotowania: ekspres Nuova Simonelli Musica i młynek Mahlkönig K30. Espresso było robione jako jedno z dwóch, z podwójnego sitka, doza 17 g, czas ekstrakcji 25 sekund. Crema spora, dosyć ciemna i trwała. W aromacie espresso jest czekolada i słodkie nuty. W smaku również dominuje niezbyt gorzka czekolada, jest sporo słodyczy i niewielki owocowy akcent. Espresso smaczne, wyraziste, ze sporym body, bez goryczy. Posmak długi, trwały i przyjemny. Czekoladowy, z nutami orzechowej goryczki i delikatnymi garbnikowymi akcentami. Te ziarenka powinny odpowiadać zwolennikom klasycznego, nie kwaskowatego espresso. Cappuccino nie próbowałem, ale sądząc po espresso, powinno być dobre. Żonie americano smakowało.
Sposób przygotowania: aeropress i młynek Mahlkönig Vario Home. Metoda odwrócona, doza 7 g na 100 ml wody, temperatura 88°C, preinfuzja 30 sekund, łączny czas parzenia z preinfuzją 90 sekund, przemiał dosyć gruby. W  aromacie jest słodko – czekoladowo, a w smaku dominuje mleczna czekolada, z odpowiednią dozą słodyczy. Napar dosyć łagodny, bez kwasków, bez goryczy, z długim i przyjemnym posmakiem.
Cuby Serrano Superior z palarni Gregorio spróbowałem w dripperze i aeropressie, z obu urządzeń mi smakowała i do tych metod mogę ją polecić.   
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2015, 19:22:47 wysłana przez WS »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi