Autor Wątek: Waga  (Przeczytany 229712 razy)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Waga
« Odpowiedź #120 dnia: 31 Marzec 2015, 12:02:08 »
Od włączenia wagi do wyłączenia upłynęło 3 min. Może mi ktoś powie do czego potrzeba 3 min bezczynności  ?

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Waga
« Odpowiedź #121 dnia: 31 Marzec 2015, 12:38:09 »
Gdybym miał wagę, która się wyłącza po 3 min a nie 30 sek. to też bym nie narzekał

Offline macias Mężczyzna

  • Wiadomości: 100
  • Ekspres: Sylvia, Chemex, AP, FP
  • Młynek: Eureka Zenith E65, Iberital, Rhinowares
Odp: Waga
« Odpowiedź #122 dnia: 31 Marzec 2015, 14:12:00 »
Manfredzie - jakiej wagi konkretnie używasz? Podchodzę do tego tematu już drugi miesiąc. Normalnie jak do jeża....

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Waga
« Odpowiedź #123 dnia: 31 Marzec 2015, 14:18:24 »
Jakiegoś chinczyka z pomiarem do 2kg i dokładnością do 0,1g. Kupiłem na allegro za ok 60 zł i do domu i do pracy

Offline D4rK89 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 506
  • Ekspres: V60, Kalita, Aeropress, Acaia
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Waga
« Odpowiedź #124 dnia: 31 Marzec 2015, 14:59:42 »
A ja zbieram na acaia, całkiem fajna jest ta waga. A do samego ważenia smart phone nie potrzeba :P

PS. Podobają mi się te wykresy i możliwość wpisywania historii. Super sprawa. Powinni jeszcze dorobić aplikację na Windows Phone.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Waga
« Odpowiedź #125 dnia: 31 Marzec 2015, 16:51:25 »
W porównaniu do mojej jubilerskiej (niekoniecznie najtańszej, ale o wiele tańszej niż japońskie cudo) hario ma okrutne lagi. Do przelewania czy espresso (możliwość położenia portafiltra) spoko, ale do odmierzania porcji ziarenek wolę jednak moją małą tanioszkę.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Waga
« Odpowiedź #126 dnia: 31 Marzec 2015, 17:02:08 »
Jakoś też nie przepadam za standardową wagą Hario (niebawem ma wyjść nowa wersja, więc może poprawią to...). Właśnie te lagi mnie wkurzają. Jest taka "nieczuła".

Zanim miałem Acaię (która poza ceną, jest dla mnie wagą idealną ze względu na wymiary i na czułość pomiarów. I nie jest prawdą, jak ktoś tu wspomniał wcześniej, że bez smartfonu/tabletu nie da się jej obsługiwać...), używałem jubilerskiej. Mam ją do tej pory i korzystam z niej albo do szotów, albo do odmierzania porcji kocich chrupek, codziennie rano ;) i przydaje się w podróży. Plusem jest dokładność i szybkość reakcji oraz cena (kosztowała nieco ponad 30zł). Wyłącza się po jakiejś minucie chyba, jeżeli jest nieruszana. Minusem jest rozmiar - ciężko na niej upchnąć małego chemeksa czy serwer.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Waga
« Odpowiedź #127 dnia: 31 Marzec 2015, 17:13:58 »
Minusem jest rozmiar - ciężko na niej upchnąć małego chemeksa czy serwer.
O to, to :taktak: niestety  :-\ O portafiltrze też można zapomnieć.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Waga
« Odpowiedź #128 dnia: 31 Marzec 2015, 17:19:45 »
Właśnie te lagi mnie wkurzają. Jest taka "nieczuła".

Moja waga nie ma żadnych lagów; bez problemu mogę zważyć 20g albo 30g ziarenek... ;)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Waga
« Odpowiedź #129 dnia: 31 Marzec 2015, 20:40:17 »
Mnie się Acaia podoba, jest bardzo przyjazna w użyciu, szybka i dokładna. Podłączenie do tabletu jest idealne do szkoleń a w codziennym użytkowaniu nie musi być podłączona do żadnego urządzenia bo wystarczy wbudowany wyświetlacz. 

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Waga
« Odpowiedź #130 dnia: 31 Marzec 2015, 21:01:48 »
Jakoś też nie przepadam za standardową wagą Hario (niebawem ma wyjść nowa wersja, więc może poprawią to...).
A coś wiadomo kiedy wyjdzie i czym ma się ta nowa wersja różnić (oprócz ceny) ?

Offline ignacy

  • Wiadomości: 134
  • Ekspres: Dripper Melitta, V60, FP, Bodum Santos
  • Młynek: Vario-W
Odp: Waga
« Odpowiedź #131 dnia: 31 Marzec 2015, 23:55:00 »
Zanim miałem Acaię (która poza ceną, jest dla mnie wagą idealną ze względu na wymiary i na czułość pomiarów. I nie jest prawdą, jak ktoś tu wspomniał wcześniej, że bez smartfonu/tabletu nie da się jej obsługiwać...), używałem jubilerskiej.

Ale żeby uzyskać pełną funkcjonalność to już smarphone jest potrzebny. Gdyby była trochę tańsza to może i sam bym rozważał zakup, ale już Hario uważam za  zdecydowanie zbyt drogą, a ta kosztuje prawie 3x tyle. Do ziaren wystarczy praktycznie każda z dokładnością do 0,1, a do dripa taka, z 1g i bez auto-off.

Uważam też, że nie ma co się za mocno "pucować" nad hand brew, bo prawda jest taka, że maszyny robią to lepiej, tylko bariści jeszcze nie dojrzeli do tego, żeby się z tym pogodzić 8)
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień 2015, 00:05:01 wysłana przez ignacy »

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Waga
« Odpowiedź #132 dnia: 01 Kwiecień 2015, 00:56:34 »
Zanim miałem Acaię (która poza ceną, jest dla mnie wagą idealną ze względu na wymiary i na czułość pomiarów. I nie jest prawdą, jak ktoś tu wspomniał wcześniej, że bez smartfonu/tabletu nie da się jej obsługiwać...), używałem jubilerskiej.

Ale żeby uzyskać pełną funkcjonalność to już smarphone jest potrzebny. Gdyby była trochę tańsza to może i sam bym rozważał zakup, (...)
Pełną funkcjonalność ma bez smartfona - waga + stoper. A dzięki dodatkowemu urządzeniu ta funkcjonalnosć jest poszerzona :)

Ale fakt faktem, cena jest zaporowa, niezależnie od dodatkowych funkcji. Jednak nie od dziś wiadomo, że za design także się płaci...
Cytuj (zaznaczone)
Uważam też, że nie ma co się za mocno "pucować" nad hand brew, bo prawda jest taka, że maszyny robią to lepiej, tylko bariści jeszcze nie dojrzeli do tego, żeby się z tym pogodzić 8)
W wielu polskich kawiarniach z przyjemnością zobaczyłbym dobre Fetco czy Moccamastera z odpowiednimi ziarnami w środku, niż nieporęczne poczynania panienki przyuczonej do tego, jak zrobić dripa z cyklu "odmierz tyle, weź tyle wody, zalej i podaj". Moim zdaniem w takich miejscach sprzęt powinien zastępować obsługę. A w dobrych kawiarniach wspierać.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Waga
« Odpowiedź #133 dnia: 01 Kwiecień 2015, 01:21:02 »
A paradoksalnie fetco stoi właśnie w najlepszej polskiej kawiarni.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Waga
« Odpowiedź #134 dnia: 01 Kwiecień 2015, 06:55:24 »
Ja do przelewania mam wagę Tesco. Dokładność 1g, max 5kg, wyłącza się po 2 min. bez zmiany wagi. Ma czasomierz wbudowany i odczyt temperatury otoczenia ;) może jak by czujkę temp przedłużyć to by temp. wody zmierzyła.

Po kilku latach użytkowania w kuchni trochę przyciski ciężko chodzą, ale jak bym ją gdzieś zobaczył w sklepie to bym kupił raz jeszcze.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi