Autor Wątek: Waga  (Przeczytany 229718 razy)

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Waga
« Odpowiedź #105 dnia: 28 Listopad 2014, 14:59:37 »
Najlepsza jest ta
http://allegro.pl/precyzyjna-niemiecka-waga-kuchenna-beurer-ks36-i4807008963.html

dokladnosc 0-500g: 0,1g
501-1000: 0,2g
1001-2000: 0,5g
 max 2kg i ladniej wyglada od tej ipadowej,
tez jest odwaznik 200g i jak sie skalibruje jest dokladnie.

Dodatkow maly trick jak sie ja staruje to wazy dalej do 2kg.
W eksperymencie mialem kolo 5kg i dalej moglem sprawdzic ze mierzy 200g na odwazniku :D
Ma tez negatywna sklae do pewnego poziomu.

Wady, dosc krotki czas wylaczania.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Waga
« Odpowiedź #106 dnia: 28 Listopad 2014, 15:08:06 »
Tak naprawdę to chyb tylko Hario i Bonavita robią wagi nie tyle z timerem co ze stoperem.

Sporo jest wag na rynku z timerem, ale liczenie w dół jest jak dla mnie trochę nienaturalne ;)
LMWDP #469

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Waga
« Odpowiedź #107 dnia: 28 Listopad 2014, 23:04:25 »
Od miesiąca mam możliwość pracować na wagach hario i szczerze to mnie bardzo rozczarowują.. fakt, że stoper jest w wadze wygodną opcją, zwłaszcza jak robisz np 2 przelewy naraz i jeszcze coś w miedzyczasie ale... są średnio dokładne, długo się włączają, wydają się być strasznie delikatne , NIE NIE SĄ kompatybilne ze stacją hario, potrafią zmienić parametry w trakcie lania z 170np na 190... juz parę wpadek przez to miałem.. za 200zł można dostać uważam dużo lepszych rzeczy.. a stoper zawsze można mieć w zegarku, komórce lub obok

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Waga
« Odpowiedź #108 dnia: 28 Listopad 2014, 23:06:57 »
No i to jest rozsądna podpowiedź a nie ślepe wydawanie pieniędzy. Ogólnie mam wrażenie że wszystko co Hario to jest nad wyraz drogie.

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Waga
« Odpowiedź #109 dnia: 28 Listopad 2014, 23:14:02 »
Ja na to mówię " Hario czyli najdroższa huta szkła na świecie" . Niektóre rzeczy mają świetne, niektóre dobre a jeszcze inne mogą być. I waga moim zdaniem podchodzi pod tą 3 kategorię.. a niestety za markę się płaci.. to tak jak za chemexa płacimy 150-200zł a w momencie gdy powstawał kosztował ok. 6 dolarów.. albo masz ogarnięty marketing i dobry produkt albo nie

Offline johnyKMSA Mężczyzna

  • Wiadomości: 118
  • Ekspres: NS Oscar oraz alternatywa
  • Młynek: Bezzera BB005, Knock Hausgrind, Porlex Mini
Odp: Waga
« Odpowiedź #110 dnia: 28 Listopad 2014, 23:47:40 »
A ja jestem z wagi hario bardzo zadowolony i nie bardzo widzę zabawę w stoper i wagę osobno. Pewno że można i będzie taniej, ale po co?

Offline ignacy

  • Wiadomości: 134
  • Ekspres: Dripper Melitta, V60, FP, Bodum Santos
  • Młynek: Vario-W
Odp: Waga
« Odpowiedź #111 dnia: 31 Marzec 2015, 10:48:02 »
Od miesiąca mam możliwość pracować na wagach hario i szczerze to mnie bardzo rozczarowują..

Trochę odkurzę ten temat...

Też pracowałem na wagach Hario i z bólem muszę przyznać, że nie widzę alternatywy, przede wszystkim ze względu na brak auto-off. Responsywność wagi uważam za bardzo dobrą (nigdy nie zauważyłem "przeskoków" o 20 gram, nawet dosyć szybko podlewając dripa), co jest częstym problemem. Fakt, że trzeba się obchodzić z tym jak z jajkiem niestety...

W USA jest jeszcze bardzo popularna Jennings CJ4000 - jest w lepszej cenie, kompaktowa, praktycznie wszyscy używają jej do dripa, ale w Europie cena już jest bardziej zaporowa...

Kiedyś pracowałem na wadze, która kosztowała też około 200zł i auto-off był chyba po 10 minutach, niezła responsywność, ale nie mogę sobie przypomnieć marki...

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Waga
« Odpowiedź #112 dnia: 31 Marzec 2015, 10:49:51 »
Zawsze jest jeszcze Acaia za 6 stów - to dopiero kosmos cenowy! :)

Offline ignacy

  • Wiadomości: 134
  • Ekspres: Dripper Melitta, V60, FP, Bodum Santos
  • Młynek: Vario-W
Odp: Waga
« Odpowiedź #113 dnia: 31 Marzec 2015, 11:11:00 »
Mówisz o tym badziewiu, do którego potrzebujesz smartphona, żeby w ogóle działała? Trudno mi sobie wyobrazić bardziej bezużyteczną i nieuzasadnienie drogą wagę - dziękuję, postoję ;) To chyba odpowiednik Apple w świecie kawowych wag... Po wakacjach w końcu szarpnę się na Hario chyba. Szukam czegoś taniego dla znajomego, ale padnie chyba po prostu na "pierwszą lepszą" albo jakiegoś Ciatronic za ~30zł.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Waga
« Odpowiedź #114 dnia: 31 Marzec 2015, 11:14:23 »
za 60 zł na allegro kupiłem wagę z dokładnością do 0,1 g. Nie widzę potrzeby w warunkach domowych do lepszej wagi. Spokojnie z dobrą dokładnością waży ziarno. Wytrzymuje cały proces dripowania.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Waga
« Odpowiedź #115 dnia: 31 Marzec 2015, 11:15:47 »
Miałem przygodę z tanią wagą jubilerską - niestety z winy sprzętu nie była długa, gdzieś po tygodniu się zepsuła  :)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Waga
« Odpowiedź #116 dnia: 31 Marzec 2015, 11:18:18 »
Miałem przygodę z tanią wagą jubilerską


No popatrz a ja mam trzy od kilku miesięcy i wszystko działa jak należy.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Waga
« Odpowiedź #117 dnia: 31 Marzec 2015, 11:21:49 »
Bo widocznie ja miałem pecha  :'(

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Waga
« Odpowiedź #118 dnia: 31 Marzec 2015, 11:43:41 »
Też dość sceptycznie spoglądałem na zakup wagi Hario i w sumie do niedawna opierałem się skutecznie. Pomimo słabej konstrukcji, plastikowej obudowy, braku jakichkolwiek antypoślizgowych detali, działa i jest dość user-friendly. Nawet polubiłem to proste urządzenie.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Waga
« Odpowiedź #119 dnia: 31 Marzec 2015, 11:55:18 »
Mam stoper osobno. Wagę, która nie dość że ma dokładność jedynie 1g to na dodatek szybko się wyłącza, też osobno. Kuźwa jakie to wkurzające.  :sciana: Nie idźcie tą drogą. Chyba kupię Hario.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi