Autor Wątek: Lelit Anna PL41E - kawa rzadka i zimna  (Przeczytany 976 razy)

Offline Zihuatanejo

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Lelit Anna PL41E
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Lelit Anna PL41E - kawa rzadka i zimna
« dnia: 26 Listopad 2023, 19:42:43 »
Cześć po przerwie :) Taka sprawa. Mam ekspres Lelit Anna PL41E oraz młynek Eureka Mignon Specialita. Moja mama ma taki sam zestaw, tylko młynek w wersji bez ekranu. Zauważyłem, że u niej espresso po zrobieniu jest gorące. Wręcz trzeba te 30 sekund zaczekać, żeby się go napić bez ryzyka oparzenia. W moim, z kolei, mogę podstawić gębę bezpośrednio pod portafilter i to, co wylatuje nie zrobi mi krzywdy. Z czego to może wynikać? Co sprawdzać? Dodam, że sprzęt mam ponad rok, więc wiele różnych kaw, grubości mielenia i w ogóle najróżniejszych kombinacji jest już za mną. Efekt zawsze ten sam. U mamy potrafię z randomowej kawy zrobić gęste, gorące espresso. U mnie zawsze jest rzadkie i co najwyżej ciepłe. O gorącym nie ma mowy. Help :)

Offline Zihuatanejo

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Lelit Anna PL41E
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Lelit Anna PL41E - kawa rzadka i zimna
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudzień 2023, 22:44:47 »
Serio nikt nic?

Offline lomax Mężczyzna

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: Lelit Anita, Gaggia Classic
  • Młynek: Iberital Challenge
Odp: Lelit Anna PL41E - kawa rzadka i zimna
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Grudzień 2023, 12:41:09 »
Może na początek zmierz termometrem temperaturę wody wypływającej z grupy, powinna mieć w okolicach 90 st. Jeśli będzie znacznie poniżej to reklamuj ekspres skoro masz go rok, bo to oznacza że termostat zwariował i odcina grzanie przy nieodpowiedniej temperaturze.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi