Autor Wątek: Jura E8 czy WMF 640?  (Przeczytany 912 razy)

Offline Kaziu

  • Wiadomości: 2
Jura E8 czy WMF 640?
« dnia: 25 Luty 2024, 11:22:14 »
Cześć, przymierzam się do kupna ekspresu. Wsród wszystkich dostępnych modeli na faworytów wysuwają się:

Jura E8
WMF Perfection 640

Czy użytkuje ktoś ww modele? Jak się spisują?
Jakie będą koszty serwisowania dla poszczególnych modeli?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Jura E8 czy WMF 640?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Luty 2024, 14:33:37 »
Jeśli gdzieś się dowiesz, czy ten sam moduł zaparzający jest jak w 890, to coś mogę Ci powiedzieć o perfection. 
》tertium non datur《

Offline Kaziu

  • Wiadomości: 2
Odp: Jura E8 czy WMF 640?
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Luty 2024, 10:57:49 »
Podobno ten sam :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Jura E8 czy WMF 640?
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Luty 2024, 19:23:49 »
Właśnie wczoraj u dzieci robiłem sobie kawki na WMF perfection, który działa już bez zarzutu 1 rok. Lana jest tylko Żywiecki Kryształ i robiona bieżąca konserwacja. Ristretto i espresso na najdrobniejszym mieleniu jest bardzo dobre na ziarnie takim samym, które i piję: brazylijski singel. Tutaj masz mój wątek, jeśli nie czytałeś:

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12560.0

Co do Jury. Te droższe modele mają większy moduł zaparzający max. 16g i espresso też oki, gdzie WMF max 11g, średnice krążka kawy ma mniejszą, więc jakość ekstrakcji jest podobna. Jednakże WMF ma przewagę na Jurą, gdyż metalowy moduł jest sprzężony z termoblokiem.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2024, 19:30:02 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline dodo20

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Lelit Mara X V2
  • Młynek: Eureka Mignon Zero
Odp: Jura E8 czy WMF 640?
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Marzec 2024, 23:05:24 »
Jakie będą koszty serwisowania dla poszczególnych modeli?

W przypadku Jury zalecany jest serwis co 2 lata ok 500 PLN, raczej zaleca się używać środków Jura, te też nie są super tanie względem konkurencji.
E8 raczej bym nie kupił ponownie (swój dość szybko sprzedałem), Flat White i Latte czy Cappuccino to tak samo spienione mleko, nie wiem czy to ma znaczenie ale nie jest produkowany w Europie (różnic jest zdecydowanie więcej no ale nie tego dotyczy pytanie)
Jura od modelu J8 ale to już trochę drożej jeśli chodzi o MSRP.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi