Autor Wątek: Czarna Kawka z Radomia opinie  (Przeczytany 13815 razy)

Offline ikpara

  • Wiadomości: 168
Odp: Czarna Kawka z Radomia opinie
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Luty 2024, 20:05:13 »
Ja w tej chwili robię drugie podejście do Czarnej Kawki. Pierwsze podejście w lecie było średnio udane - Peru Huanoco totalnie mi nie podeszło, ziarna wyglądały źle - różnej wielkości i dużo uszkodzonych i pewnie dlatego (na wygląd) palenie mocno nierównomierne i raczej nie stopnia 3.5 a niżej. W alternatywach to było pijalne (i niektórym smakowało), ale espresso było słabe w smaku - z nut smakowych dominował taki smak drzewny (aromat - smak cedrowy?) na pierwszym planie i nic poza tym. Santos to była taka kawa marki kawa z bardzo niskim body, no wypijesz, ale za chwilę zapomnisz. Ogólne wrażenie - w tej cenie są lepsi.Teraz zaryzykowałem (dotychczasowy dostawca kawy "biurowej" mnie wkurzył i przestał być dostawcą) Honduras El Paraiso i wrażenia totalnie odwrotne - to jest całkiem niezła kawa - bardzo ładne jednorodne i równo wypalone ziarna. Espresso absolutnie pijalne - fajna goryczka i akuratna lekka kwasowość, z nut smakowych to z tych z opisu to ja wyczuwam karmel i nuty roślinne, czekolada raczej nie. Z tym, że ta kawa nie jest tak łagodna jak znane mi inne kawy z Hondurasu, ma swoją moc. A i alternatywy też dają się pić. Podsumowując za cenę około 70pln/kg to warto, nie spodziewajmy się fajerwerków, ale jednak polecam. Jakoś na razie nie próbowałem tak dobrze przyjmowanych na forum Etiopii z Czarnej Kawki, ale po prostu Afryka to jakoś ogólnie nie jest nasza bajka.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi