Autor Wątek: Młynki od Chińczyka  (Przeczytany 157112 razy)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #660 dnia: 30 Styczeń 2024, 01:04:41 »
Ogólnie to brzmi jak solidny plan, czyli obecnie jest on tylko na "przeczekanie"

O ooo prawie dokładnie tak to było / jest, wychodziłem z założenia że jak się bawić / kupować to za własną kasę a nie słuchać podszeptów które w wielu przypadkach nijak się mają do tego co mnie później wychodź i tak jest z tym ekspresem, bo mimo wszystko nie jest to, to o czym myślałem chciałbym mieć.

A może inaczej - ja do niego już chyba kupiłem sobie wszystkie potrzebne dodatki  :redface: to po co mi ekspres do którego nie mam już co kupić :lol2:

Generalnie wygląda jak kopia Sculptora tylko z mniejszymi żarnami(dziwny rozmiar w sumie) i słabszym silnikiem, ale za to z wyświetlaczem na pokrętle od regulacji obrotów.

Faktycznie żarna trochę śmieszne ale byłyby takimi po środku z tego co już mam.

A najbardziej chodzi mi o to pokrętło do regulacji obrotów o którym wspominasz, bo czy w domowych pieleszach musimy się spieszyć przy mieleniu ziarenek :ups: czy nie może być to kolejna przyjemna niespodzianka jaka nas spotka przy siadaniu do swojej codziennej kawka

Tak sobie tylko napisałem, nie po to kupiłem kolejny ręczny młynek by teraz bić rekordy w kręceniu korbką bo może w tej minucie albo i trochę więcej jak wolniej kręcę jest coś niespotykanie przyjemnego co się kryje w końcowym efekcie czyli w filiżance.

Stąd u mnie kolejny podszepnięty pomysł by szukać pokrętła do regulacji.
A że temat o młynkach od Chińczyka a ten o którym myślę stamtąd pochodzi to i w tym temacie zapytałem.

Jka 
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2024, 01:14:04 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #661 dnia: 30 Styczeń 2024, 07:15:02 »
Generalnie wygląda jak kopia Sculptora tylko z mniejszymi żarnami(dziwny rozmiar w sumie)
Czego dziwny, 74mm to bardzo popularny rozmiar w Eureka/Nuova Simonelli. Może wsadzili swoją kopię Italmill, jak tak to byłby spory wybór do wymiany na lepsze, na takie chociażby:
https://homebarista.be/en/shop/products/ssp-molen-messen-mythos-one-red-speed-74mm-flat
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2024, 07:24:02 wysłana przez Artisz »

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #662 dnia: 30 Styczeń 2024, 11:13:50 »
A może inaczej - ja do niego już chyba kupiłem sobie wszystkie potrzebne dodatki   to po co mi ekspres do którego nie mam już co kupić

Normalnie mnie rozbawiłeś od rana. Dobre podejście. :D

A najbardziej chodzi mi o to pokrętło do regulacji obrotów o którym wspominasz, bo czy w domowych pieleszach musimy się spieszyć przy mieleniu ziarenek  czy nie może być to kolejna przyjemna niespodzianka jaka nas spotka przy siadaniu do swojej codziennej

Tak sobie tylko napisałem, nie po to kupiłem kolejny ręczny młynek by teraz bić rekordy w kręceniu korbką bo może w tej minucie albo i trochę więcej jak wolniej kręcę jest coś niespotykanie przyjemnego co się kryje w końcowym efekcie czyli w filiżance.

Jurek, ale jak sam zauważyłeś - Ty już masz "pokrętło" do zmiany obrotów jak sam zauważyłeś, tylko takie bardziej do ciągłej regulacji ręką.  :hihihi: Swoją drogą to jest zacny młynek(ten, który już posiadasz).

Generalnie wygląda jak kopia Sculptora tylko z mniejszymi żarnami(dziwny rozmiar w sumie)
Czego dziwny, 74mm to bardzo popularny rozmiar w Eureka/Nuova Simonelli. Może wsadzili swoją kopię Italmill, jak tak to byłby spory wybór do wymiany na lepsze, na takie chociażby:
https://homebarista.be/en/shop/products/ssp-molen-messen-mythos-one-red-speed-74mm-flat

Dziwny złe słowo, chodziło o relatywnie mało-popoularny rozmiar. Jeśli dobrze pamiętam były tylko stosowane w jednej serii Mythosa(było coś jeszcze?), które robiła Eureka i sprzedawali je również Simonelii, bardziej popularne modele tego młynka(i nie tylko, bo Eureka pakowała je jeszcze do innych swoich modeli typu Olympus i również sprzedawała je Simonelli, gdzie chodziły pod nazwą MDJ/X lub podobnie, stare dzieje) miały 75 mm, a i ten rozmiar patrząc przekrojowo się nie przyjął na rynku jakoś szeroko - w porównaniu z 64 i 83 mm.

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #663 dnia: 30 Styczeń 2024, 16:20:29 »
Dziwny złe słowo, chodziło o relatywnie mało-popoularny rozmiar. Jeśli dobrze pamiętam były tylko stosowane w jednej serii Mythosa(było coś jeszcze?), które robiła Eureka i sprzedawali je również Simonelii, bardziej popularne modele tego młynka(i nie tylko, bo Eureka pakowała je jeszcze do innych swoich modeli typu Olympus i również sprzedawała je Simonelli, gdzie chodziły pod nazwą MDJ/X lub podobnie, stare dzieje) miały 75 mm, a i ten rozmiar patrząc przekrojowo się nie przyjął na rynku jakoś szeroko - w porównaniu z 64 i 83 mm.
Wszystkie modele Eureki 75 jak Olympus, Atom, Drogheria, Selene, Helios i Nuova Simonelli MDJ ciągle używają tych samych żaren 74mm co Mythos, wiem bo mam ich pare różnych i ciągle używam w swoim przerobionym Zenithcie i dalej mam zamiar jak dotrze nowy Atom z wbudowaną wagą. Mało popularne też raczej bym ich nie nazwał bo są do wyboru od różnych producentów zwykłe stalowe, diamentowe, tytanowe i Red Speed.;)
Na przykład mam takie które w opisie są jako 75mm a w rzeczywistości jak mierzyłem 74mm. :taktak:
https://www.espressocoffeeshop.com/en/ricambi/649-eureka-75-mm-red-speed-burrs.html
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2024, 16:41:41 wysłana przez Artisz »

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #664 dnia: 30 Styczeń 2024, 16:42:58 »
Wszędzie podają, nawet na stronie Eureka - 75 mm, a nie 74 mm. Nie jest przypadkiem tak, że zwyczajnie pasują jedne i drugie do mocowania? Miałem Olympusa kiedyś i też pamiętam, że to było 75 mm, ale nie mierzyłem nigdy...

Jakieś zaokrąglenie czy coś innego mi umyka? Na stronie Eureka jest jak byk 75 mm.

https://www.eureka.co.it/en/products/eureka+1920/commercial+grinders/atom+range/101.aspx
https://www.eureka.co.it/en/products/eureka+1920/commercial+grinders/1/1.aspx

Może się okazać, że do tego chińczyka nie pasują, chociaż wątpię aby Jurek bawił się w wymianę, więc to czysta dywagacja.

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #665 dnia: 30 Styczeń 2024, 16:54:22 »
Wszędzie podają, nawet na stronie Eureka - 75 mm, a nie 74 mm. Nie jest przypadkiem tak, że zwyczajnie pasują jedne i drugie do mocowania? Miałem Olympusa kiedyś i też pamiętam, że to było 75 mm, ale nie mierzyłem nigdy...

Jakieś zaokrąglenie czy coś innego mi umyka? Na stronie Eureka jest jak byk 75 mm.

https://www.eureka.co.it/en/products/eureka+1920/commercial+grinders/atom+range/101.aspx
https://www.eureka.co.it/en/products/eureka+1920/commercial+grinders/1/1.aspx

Może się okazać, że do tego chińczyka nie pasują, chociaż wątpię aby Jurek bawił się w wymianę, więc to czysta dywagacja.
Oczywiście może tak być że z chińczyka nie będą pasować, jak coś to mogę mu podesłać jakieś do porównania, będzie wiedział na przyszłość jakby chciał zmienić na lepsze.
Wiem że w opisach jest błędnie napisane 75mm bo podałem Ci wyżej linka do Red Speed Eureki 75mm które mam z tego sklepu nawet, mierzyłem i są 74mm więc to nie są jakieś bajki wyssane z palca.
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2024, 16:56:49 wysłana przez Artisz »

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #666 dnia: 30 Styczeń 2024, 16:57:38 »
Ja nie piszę, że to bajki, ot zastanawia mnie czemu producent podaje 75 mm, jeśli w rzeczywistości są 74 mm. No nic, be znaczenia w sumie, w razie czego sprawdzi.

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #667 dnia: 30 Styczeń 2024, 17:21:16 »
Ja nie piszę, że to bajki, ot zastanawia mnie czemu producent podaje 75 mm, jeśli w rzeczywistości są 74 mm. No nic, be znaczenia w sumie, w razie czego sprawdzi.
Nie wiem ale żeby było śmieszniej Eureki 65 i 55 jestem pewien że są o milimetr mniejsze też , widzę po kodzie producenta danych żaren i to jest ich prawdziwy wymiar, więc stosują to we wszystkich swoich produktach. ;)
Spójrz na wymiar zewnętrzny w opisie na tej stronie do Olympusa i Atoma 75 i wszystko się zgadza. ;)
https://baristafusion.eu/en-eu/coffee-grinders/burrs/pair-of-grinding-burrs-eureka-right-oe-75-mm-olympus-atom-lf5028533
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2024, 17:43:03 wysłana przez Artisz »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #668 dnia: 30 Styczeń 2024, 17:46:10 »
Ja go jeszcze nie kupiłem :taktak: ot tylko zapytałem.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #669 dnia: 30 Styczeń 2024, 17:46:49 »
Tak, tak to była tylko luźna dyskusja. :)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #670 dnia: 30 Styczeń 2024, 18:00:30 »
Ale niektóre sprawy z niej dalej podtrzymuję np. to że coś tam schowam do szafy :redface: bo to nie moje klimaty.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #671 dnia: 30 Styczeń 2024, 18:11:39 »
Tylko pozazdrościć aka klęska urodzaju. :)

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #672 dnia: 30 Styczeń 2024, 20:31:41 »
Mam trochę luźnej gotówki jakiś ekspres bym schował do szafy (nawet wiem który) bo i tak tylko stoi i się kurzy.
I może taki młynek w to miejsce bym sobie zapodał.
Jak to się tam kupuje będą jakieś dodatkowe opłaty?
Miał ktoś do czynienia z tą firmą.

https://pl.aliexpress.com/item/1005006401743323.html?spm=a2g0o.cart.0.0.21c3452cTORYVK&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

A po co mi on? jeszcze nie wiem (ale ma regulacje obrotów) :lol2:

Jka



Hej, kupowałem od nich ten stozkowy 63mm, wysłali po kilku dniach przez UPS, do Polski doszła chyba w 3 dni, wtedy dostałem SMS żeby skontaktować się co do odprawy celnej, potrzeba było im przesłać fakturę ze wszystkimi danymi jak w wysyłce, napisałem do sprzedawcy, normalny kontakt po angielsku, od ręki wysłał mi fakturę która przesłałem do UPS, na drugi dzień zwolnili do wysyłki i na kolejny już był u mnie.

Opłaty standardowe, VAT i cło nalicza kurier który płacisz, w zależności od tego kim wysyłają, przy odbiorze/przez internet. Dodatkowo bodajże DHL nalicza jakąś swoją opłatę bodajże 75zl za przetworzenie i jak chyba w ciągu 3 dni nie wyślą do Ciebie to za każdy dzień magazynowania 15 zł, nie pamiętam konkretnych kwot ale najnizsze kwoty z chin wychodzą fedexem a najwyższe DHL. Nie pamiętam ile dokładnie zapłaciłem podatków, ale jak ten młynek by Ci się udało z jakimiś promocjami kupić za +/- 500$ to pewnie wyjdzie koło 300zl opłat, bo zwykle zaniżają wartość przy odprawie.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #673 dnia: 30 Styczeń 2024, 20:39:32 »
ale jak ten młynek by Ci się udało z jakimiś promocjami kupić za +/- 500$

No to chyba nic z tego bo to 3 322,65zł-1%
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką cen. 3 325,92zł
Cena z VAT

A jak doliczą wszystko co im się należy >:( to może być już trochę większa ta cena.
Ostatnio za kawałek blachy doliczyli mi cło w wysokości 105zł.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Młynki od Chińczyka
« Odpowiedź #674 dnia: 30 Styczeń 2024, 20:49:43 »
Na Ali teraz tak działa, że jak masz przedmiot który kosztuje ponad 150€ to pokazuje Ci cenę z VAT, ale jak przechodzisz do podsumowania to pokazuje już cene netto, bo VAT płacisz już u nas. W tym momencie przy podsumowaniu pokazuje 626$. Pierwszego lutego będą jakieś promocje i kody rabatowe, mogę wtedy sprawdzić i Ci napisać ile by wychodziło za niego. I w razie czego, kupując na Ali najlepiej mieć ustawiona walutę w $, bo to jest ich główną waluta, a każda inna ma jakieś chore przeliczniki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi