Autor Wątek: Młynki do metod alternatywnych.  (Przeczytany 479930 razy)

Offline nester Mężczyzna

  • Wiadomości: 238
  • Ekspres: posiadam
  • Młynek: też jest
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1230 dnia: 16 Kwiecień 2018, 16:54:21 »
Siewcu,  Comandante owszem przewyższa jakością przemiału encore. Ja poprostu napisałem co ja bym teraz, na chwilę obecną przyjął gdybyś mi oferowerował w prezencie  :mrgreen: Założyłem po prostu że chłop chciałby się napić dobrej kawy, bo umówmy się że z encore kawa niedobra nie wyjdzie o ile użyje świeżej kawy rozsądnej jakości... a jak się chłopu być może jeszcze będzie chciało bawić w np. odsiewanie pyłu, to wogóle moim zdaniem byłby całkiem zadowolony. Później zadałby sobie pytanie czy faktycznie kawa może być jeszcze lepsza, czy chciałbym zainwestować więcej, bo w sumie encore już mam, jak mam ochotę mogę szybko przelewik zrobić, będzie smaczny. Goście przyjdą, chwila moment i mam litr kawusi w dzbanku, ale chciałbym sobie dogodzić od czasu do czasu wyjątkowej jakości filiżanką kawy..... wziąłbym to comandante, ale nie wezmę bo*


a teraz napiszę własną opinię która wywoła u wielu posiadaczy palpitację serca
*Comandante to dmuchany balon, który owszem trafiłby w niszę na rynku ale w momencie kiedy to o nim było głośno ale jeszcze go nikt nie widział, chyba tylko Antonio na jakichś targach macał (patrz rok 2012\13) a konkurencji nie było wcale
W tym przedziale cenowym to absolutne wyrzucenie pieniędzy w błoto, 200zł z tego młynka to te drewienko piękne które nadaje mu statusu elitarnego, drugie 200 to hype i "marka"... przecież to comandante
no i dodatkowa stówa za ten plastikowy dekielek co pęka, którego to jakiś geniusz inżynierii i materiałoznawstwa wybrał na przysłonięcie komory żaren. Co będzie jak ten szklany słój sie niedaj bóg z ręki wymsknie  :mrgreen:
Zamiast tego miałbym multum opcji, które faktycznie coś oferują w zamian jak np, antystatyczne pojemniki lido, z dodatkową nakrętką szczytowa ułatwiającą ewentualne dozowanie prosto do sitka kolby, lub pozwalającą na używanie takiego też pojemnika jak blind shakera LWW, gdyby go tak tylko przysłonić ręką. Rosco mini, jest prawdopodobnie trochę droższy, ale w kategorii wytrzymałość, myślę że nie ma sobie równych, nawet te nowe wynalazki Kinu wydają się być warte niewygórowanej kwoty.

 :diabelek:
bring it on..



DonKiszot ty mój guru przelewu  :) (i piszę to całkiem poważnie) jak Ty to pięknie w słowa ująłeś.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2018, 17:05:44 wysłana przez nester »
If only closed minds came with closed mouths

Offline Yodziash

    • Rok
  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Brikka, Drip Duka,Aeropress
  • Młynek: C40Mk3 NB
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1231 dnia: 16 Kwiecień 2018, 17:22:02 »
No i sami widzicie jaki mam dylemat  :D

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1232 dnia: 16 Kwiecień 2018, 18:46:44 »
Kinu w Coffeedesku kosztuje bodaj 1500 zł. A komendant... czekaj, ile? Faktycznie ta sama półka cenowa.

Yodziash, po wywodach jak wyżej skończysz na delonghi z marketu.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1233 dnia: 16 Kwiecień 2018, 18:49:56 »
o specjalisto
wytrawnego kawosza
Och, czuje się zaszczycony.
Wyraziłem swoją opinię, jak miałbym kręcić tym małym dziadostwem na pól litrowy przelew, to odechciało by mi się tej kawy.
Pół litrowy przelew czyli 35-40 gramów kawy. Niecała minuta w Comandante. Sam tyle mielę każdego ranka o 4:45 zanim wyjdę do pracy :) Z  tego co się orientuje w Lido jest jeszcze szybciej.
o ile była to naprawdę niezauważalna.
Twoim zdaniem. Moim zdaniem jest duża różnica. Z tym, że ja mam i Comandante i Encore.
Później zadałby sobie pytanie czy faktycznie kawa może być jeszcze lepsza, czy chciałbym zainwestować więcej,
No właśnie tu jest problem. Jak kupi komandante to nie będzie tego pytania. Chyba, że będzie myślał o EK43, bo to podobna jakość. Jak kupi encore to za jakiś czas będzie chciał zmienić tą kupę plastiku.

BTW:

odechciało by mi
nawet nie chce o tym myśleć
prawdopodobnie skończyło by się to na kawie mielonej z marketu.
wysiłku

Wydaje mi się, że strasznie leniwy jesteś.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1234 dnia: 16 Kwiecień 2018, 19:15:54 »
Ja poprostu napisałem co ja bym teraz, na chwilę obecną przyjął gdybyś mi oferowerował w prezencie
To Cię guru zmartwi :hihihi:, bo ja w tych kategoriach, po wielu doświadczeniach, chętnie przyjmę niezliczoną ilość komendantów ;)

Natomiast o Encore mam podobne zdanie, co Ty o komesiu -- nie wart swojej ceny. Taką samą jakość oferują tańsze i mniej zawodne: Severin i Wilfa. Ten pierwszy jest najtańszy, ta druga, wygodniejsza w codziennym użytkowaniu. Ale odkąd mam Comandante przestałem myśleć o młynkach -- wsypuję, kręcę, parzę. Cicho (o 5 rano) i bez sitek, a mimo, że kilka lat spóźniony, to nadal tu i ówdzie kolejne potwierdzenia, że nadal wart swojej ceny. Tych 200zł za drewno również, choć mogłoby nie być aż tak śliskie  :blue:

Offline nester Mężczyzna

  • Wiadomości: 238
  • Ekspres: posiadam
  • Młynek: też jest
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1235 dnia: 16 Kwiecień 2018, 20:01:49 »
Szczympek:
No właśnie tu jest problem. Jak kupi komandante to nie będzie tego pytania. Chyba, że będzie myślał o EK43, bo to podobna jakość. Jak kupi encore to za jakiś czas będzie chciał zmienić tą kupę plastiku.



Pana Panie Szczympek to chyba Bóg opuścił :D porównujesz 98mm płaskie żarna tytana, potwora gospodarczego, który to słynie z doskonałej jakości przemiału, do tego pożal się boże comandante? EK43 do domu pasuje jak pięść do oka, znam paru zagorzałych hobbystów w Holandii i w Niemczech którzy to w domu posiadali owy młyn, ale zastąpiony został urządzeniami stworzonymi do pojedynczych doz, nadającymi się do domu z obecnej epoki. Czytaj Kafatek lub LWW EG-1. Zostaw tego EK43 dla kawiarni, lub palarni kaw.  także kończ waść.


DonKiszocie :) Pal licho te encore, bo jest to faktycznie plastikowy młyneczek entry level. Ale nie zamieniłbym swojego 1 lido na 2 comandante :D który to jest szybszy i sie nie stłucze jak spadnie ;) Ale skoro mówisz, że robi robotę jak należy ufam w 100% że tak jest.
może dlatego podświadomie wziąłbym encore bo czuje straszną niechęć do tego odgrzewanego zdecydowanie przepłaconego kotleta :)


także kończąc tą piękną dyskusję kolego Yodziash posłuchaj co mówi donkiszot, ewentualnie jak podzielasz moją opinię rozglądnij się za OE Lido 2
If only closed minds came with closed mouths

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1236 dnia: 16 Kwiecień 2018, 20:23:16 »
1) Nie ja porównuje tylko najlepsi polscy bariści. Zreszta światowi tez. Sporo linków znajdziesz na forum.
2) znów piszesz od rzeczy. Lido, Kinu czy Comandante to najwyższa półka młynków.
3) fajne jest to, ze jeździsz po Comandante, a na argument podajesz, ze słoiczek moze upaść i sie potłuc albo, ze pęka plastik przy korbce. Comandante nie stłucze sie jak spadnie. Trochę to jak dyskusja pomiędzy Androidem a Apple na onecie. Piszesz jakieś pierdy jako przeważające argumenty i trochę powyzywasz od śmiesznych młynków, przeplaconych kotletów itp. Myślący człowiek nie weźmie cię na powaznie.
4) gdyby donkiszot napisał to co ja, to pewnie byś racje przyznał.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1237 dnia: 16 Kwiecień 2018, 20:24:13 »
do tego pożal się boże comandante
Weź może skończ te wywody, bo coraz bardziej się ośmieszasz...


Lido, Kinu czy Comandante to najwyższa półka młynków.
Ale komendant to jest syf, nie widzisz tego? Przecież tłumaczy to cały czas, a Ty się nie znasz.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1238 dnia: 16 Kwiecień 2018, 20:28:54 »
EK43 jest single dose, tylko ogromny. Ma problemy z osiowością.

Commandante był porównywany do Guatemalli przez Macka D.
Testy na socratic pokazały, że są dobre. Ale w przelewach do EK43 dużo brakowało.

Na isntagramie obecnie mają super wykresy przemiału, wyglądają zbyt cudnie. Szczególnie,
że są w skali liniowej ( a alsery zazwyczaj podają w log).

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1239 dnia: 16 Kwiecień 2018, 20:34:43 »
Ale nie zamieniłbym swojego 1 lido na 2 comandante
Lido w rękach nie miałem. Dla mnie za duży, co nie znaczy, że źle mieli. Pewnie bardzo dobrze. Niemniej nie lubię pisać o sprzętach, których w rękach nie miałem. Napiszę zatem, że czasem tak jest, że z jakiegoś powodu mamy wewnętrzną niechęć do danego sprzętu i wtedy nic nie poradzisz, ani argumentem, ani nawet piękną płcią. ;)

Offline nester Mężczyzna

  • Wiadomości: 238
  • Ekspres: posiadam
  • Młynek: też jest
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1240 dnia: 16 Kwiecień 2018, 20:39:01 »
Dobra koniec. Sprzedajemy EK43 i kupujemy komandante, za resztę można jakiś tani samochód kupić. 


Siewcu:
Dla mnie porównanie Ek43 do comandante to faktycznie pożal się boże. Nie wiem czy przeczytałeś całe to zdanie czy wyłapałeś tylko ten element  :lol2: :sciana:


Z panem Szczympkiem dyskutował nie będe, odpowiem tylko że oczywiście że podaje szklane słoiczki i plastikowe wieczka jako argument kontra równie dobrze mielącemu Lido, bo jak ci ten twoj komendant spadnie to bedziesz dorabiał kubeczek po jogurcie jako pojemnik. Dla mnie cena jest odnośnikiem jakości i komendant jako trwały młynek w porównaniu do lido niestety odpada w przedbiegach. I jak ktoś ciężko zarobione nie małe pieniądze ma zamiar wydać, dobrze żeby spojrzał też inną perspektywą.


ps. woskuj drewienko, bo wyschnie i tez pęknie i odpadnie  :evil:
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2018, 20:46:54 wysłana przez nester »
If only closed minds came with closed mouths

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1241 dnia: 16 Kwiecień 2018, 20:47:18 »
Co jest lepsze? Porównywanie młynków wg dokładności przemiału czy efektów na języku? Niejednokrotnie kawy mielone w komendancie okazywały się smaczniejsze niż w ikeju - przynajmniej wg siorbiących doświadczonych baristów. Ja nie miałem niestety możliwości porównania.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1242 dnia: 16 Kwiecień 2018, 21:24:48 »
Co jest lepsze? Porównywanie młynków wg dokładności przemiału czy efektów na języku?
Mogę zupełnie szczerze powiedzieć, że w nosie mam najlepsze porównanie jakości naparów ;)

Najważniejsze jest poznanie specyfiki narzędzia, niezależnie jaki to młynek, zawsze da się znaleźć sposób aby z niego coś smacznego zrobić.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2018, 22:24:51 wysłana przez krystians »

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1243 dnia: 17 Kwiecień 2018, 06:10:34 »
Cytat: krystians link=topic=598.msg137046#msg137046
Najważniejsze jest poznanie specyfiki narzędzia, niezależnie jaki to młynek, zawsze da się znaleźć sposób aby z niego coś smacznego zrobić.

To jest prawda, ale każde narzędzie ma swoją granicę efektywności / skuteczności, której nie da się przeskoczyć. Czasem tą granicę można przesunąć ciut dalej.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1244 dnia: 17 Kwiecień 2018, 06:36:11 »
Krystiansowi chodziło raczej oto, że świadome zaparzona kawa przy kiepskim sprzęcie będzie lepsza, niż źle zaparzona kawa przy najlepszym sprzęcie. La mano.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi