Autor Wątek: Wyciskarka wolnoobrotowa  (Przeczytany 2821 razy)

Offline roman66

  • Wiadomości: 30
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Grudzień 2023, 14:49:02 »
A tu jeszcze za rogiem czai się lidlowy czarny koń :P
Mam Lidlowską wypust sprzed kilku lat. Za tą kasę jest ok. Nie nadaje się do miękkich owoców. Większej ilości soku nie ,,ukręcisz" bo zaczyna się motor nagrzewać i działa zabezpieczenie. Z drugiej strony dla szklanki soku szkoda się bawić gdyż mycie sprzętu jest upierdliwe i chwilę zajmuje. Nie wiem jak to wygląda w droższych modelach.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Grudzień 2023, 14:50:18 »
Jedyne co warto przetwarzać w wyciskarkach, to liście, bo z nich najtrudniej, jedząc w całości, pozyskać nam cenne składniki. Więc jeśli komuś zależy ze względów zdrowotnych to pod tym kątem dobierałbym urządzenie. Wszystkie inne soki szczególnie z przewagą owoców należy rozpatrywać w kategorii zachcianek deserowych. Jeśli coś możemy zjeść w całości na surowo, to tak najlepiej to spożyć.

Najczęściej używam swojej wyciskarki, która ma już z 10 lat do zabawy z dziećmi żeby trochę więcej warzyw im dorzucićdo diety. O ile chęć przyrządzania jest, to już wypicie zdrowego soku kończy się na ogół po jednym łyku, nawet z dodatkiem owoców. Natomiast soki, które chętnie piją z owoców raczej omijam, bo wolę pokroić im owoce żeby zjadły.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2023, 15:19:18 wysłana przez krystians »

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Grudzień 2023, 15:17:03 »
Jedyne co warto przetwarzać w wyciskarkach, to liście, bo z nich najtrudniej, jedząc w całości, pozyskać nam cenne składniki.
no nie tylko, sok z buraka ma rewelacyjne działanie zdrowotne, a trudno buraka jeść surowego. Do wyciskania liści to już muszą być mocne wyciskarki żeby to miało sens. Niektóre  soki warzywne też są fajne i warto je pić. Co do wyciskania owoców to soki owocowe nie są zdrowe, nie powinno się ich pić.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Grudzień 2023, 15:21:19 »
Zgadzam się.  Warzywne soki są ok, jednak nie są powodują dużej zmiany w kwestii możliwości przyswojenia substancji odżywczych, jak w przypadku roślin liściastych. Najzdrowsza postać buraka, to chyba kiszony.

Offline RADMAN Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Gabi Master A, Hario V60-02, AP, kawiarka, FP, Clever Driper, Oxo Good Grips, phin, Kalita 155, Picopresso
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade, Jx Pro
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Grudzień 2023, 16:13:11 »
Także z wyżej wymienionych powodów do dziś łapie się za głowę, że kiedyś dałem ok. 2 tys. zł. Lepiej jednak warzywa i owoce jeść. Wyciskarka służy mi od wielkiego dzwonu np. jak przyjdzie ochota na jakiegoś drinka gdzie sok jest w składzie.
Wyciskałem "mleka" z orzechów, ale to więcej zabawy niż pożytku. Samo czyszczenie sprzętu tez jest dosyć upierdliwe.
Chyba właśnie przy dzieciach ma to największy sens żeby przemycać im warzywa w sokach.

Offline Gregorio Mężczyzna

    • Palarnia kawy Gregorio
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 410
    • Palarnia kawy Gregorio
  • Ekspres: La Pavoni Cellini, Melita
  • Młynek: Macap
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Grudzień 2023, 16:24:36 »
My wyciskamy trzy razy w tygodniu po parę kg owoców i warzyw w różnych mieszankach, głównie żeby mieć na bieganie, rower, czy basen. Ale pakowanie się w bardzo drogie modele chyba mija się z celem. Przez wiele lat w naszym modelu wałkowi się nic nie działo, nie porysował się i dobrze sobie radził. Najważniejsza jest jakośc owoców, - jak będa miękkie, to niestety wyjdzie mus z marchewki, a zwłaszcza jabłka.
Trzeba tez się liczyć z tym, że po każdym wyciskaniu trzeba wyciskarkę umyć - inaczej sitko szybko się zatka, aktualnie nasz model pozwala na wlanie wody na koniec i przemieszanie przez kilka minut - ułatwia to mycie, ale jednak trzeba rozłożyć i umyć.
Ogólnie przygotowanie owoców i warzyw, wyciskanie jest dosyć pracochłonne i zabiera troche czasu :)
Sklep, Palarnia Kawy Gregorio... www.kawagregorio.pl

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Grudzień 2023, 16:34:22 »
Mam wyciskarkę Biochef. Ściema z tymi gwarancjami. Zajechałem ją w parę dni wciskając jabłka na cydr. Gwarancja owszem, ale jak wyciskasz kilka szklanek soku dziennie. Codziennie przez kilka dni wciskałem po 20 L soku, robiąc godzinne przerwy co kilka litrów i nie wytrzymała. Ostatecznie gwarancję uznali, ale pozostał niesmak, bo wydawanie tyle kasy aby szklankę soku dziennie  wyciskać... Obecnie sporadycznie używam, bo mycia jest więcej niż wyciskania.
Brałbym tą z Lidla, taniej i gwarancja lepsza.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Grudzień 2023, 09:35:09 »
Hej, nie wiem czy wypychaja sprzet z magazynów wskoczyła promka
Na 249 zł w apce.


Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Grudzień 2023, 09:49:45 »
Rok temu była za 207 zł w promocji, to wersja z szerokim wlotem, pewnie oferta świąteczna a później wróci do ceny katalogowej itd

Ps. Dla mnie mistrzostwo świata to ubrania diverse, np nowość - kurtka jesienna 250 zł, później przecena na 199 zł, po promocji z kodem -30% za 139 zł. Cały czas pełna dostępność rozmiarów, jaki to ma sens za bardzo nie wiem ale widać ma, tylko czy za 150-170 zł od początku nie było by większego zbytu? ;-)

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Grudzień 2023, 09:53:55 »
Naprawdę nie rusza was, że te twarde warzywa, owoce, pestki pchacie przez plastik?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Grudzień 2023, 09:58:22 »
No jakoś nie bardzo, plastik jest wszechobecny w naszym życiu i diecie nawet ryby czy woda mineralna więc..

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Grudzień 2023, 10:12:31 »
To, że jest wszechobecny to ja wiem, ale można  zjeść go mniej, albo więcej. Plastiku z ryby nie usunę, nie mam na to wpływu.
Plastikowe butelki nie są "rysowane" przez twarde produkty w nich przechowywane. Vitamix np wprowadził niedawno stalowe kielichy blenderów bo te plastikowe robiły się "mleczne".

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Styczeń 2024, 15:34:08 »
I jeszcze bardziej głupi jestem po prześledzeniu obu wątków. Chyba ten pomysł rozchodzę.
Blender w dużym kielichu mam, też lidlowy razem z mieszadłem do ciasta, więc może pora tam poeksperymentować.
Dzięki za wskazanie tego wątku.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Styczeń 2024, 11:10:00 »
Zobacz sobie porównanie wachań glukozy dla 2 jabłek w całości, zblendowanych i wyciśniętych. Przy czym jak zjesz 2 jabłka to się najesz, zblendowane wejdą łatwiej, a sok z dwóch jablek to będzie raptem może 2/3 szklanki i będziesz chciał jeszcze. Bo im większy skok cukru tym bardziej chcesz jeszcze.
https://www.instagram.com/reel/CtHsdbfgFOK/?igsh=MTNscmNiODg0em1raA==
https://www.instagram.com/reel/CtHsdbfgFOK/?igsh=MTNscmNiODg0em1raA==

Pamiętam jak kiedyś kolega spytał się dlaczego wodę o smaku cytrynowym tak dobrze się pije. Powiedziałem mu żeby zobaczył na skład, a tam cukru więcej niż w coli, do tego kwasek cytrynowy i aromat pozwalające przykryć nadmierną słodycz.
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2024, 11:18:28 wysłana przez krystians »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Wyciskarka wolnoobrotowa
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Styczeń 2024, 12:08:39 »
My od wielu lat żadnych kolorowych wód oraz zwykłych mineralek nie kupujemy.
Wyjątek dłuższy podróż i dyżurna butelka na podłogę, aczkolwiek najczęściej wlewam kranówkę do bidonu.

Czasami cola 0 i sok jabłkowy lub pomarańczowy.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi