Autor Wątek: Włochy w odwrocie?  (Przeczytany 3936 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Włochy w odwrocie?
« dnia: 30 Czerwiec 2015, 14:07:31 »
Otrzymałem prośbę o wybór trzech włoskich mieszanek do espresso, które dobrze wspominam. Przejrzałem ofertę kilku internetowych sklepów i co się okazało? Włoskie kawy wyższej jakości nie są ani tanie ani przede wszystkim świeże. Ziarenek palonych w marcu lub jeszcze wcześniej nie chciałem komuś polecać. Oczywiście można było znaleźć trochę świeższe włoskie kawy, ale raczej z tych popularnych, trudnych do polecenia. Mam wrażenie, graniczące z pewnością, że kilka lat temu znacznie łatwiej było o świeże włoskie mieszanki. Czyżby gust klientów się zmienił i jak w tytule wątku - "Włochy" są w odwrocie.
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec 2015, 14:10:02 wysłana przez WS »

Offline pawelele

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket Cellini Plus V3 PID
  • Młynek: Fiorenzato F64 evo/macap m2m do alternatyw
Odp: Włochy w odwrocie?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwiec 2015, 15:08:34 »
Ja mam zupełnie inne spostrzeżenie, ostatnio przeglądając na allegro kawy prawie wszystkie najpopularniejsze aukcje to były lavazza złota albo super crema, mająca po pareset kupień i takich aukcji było mnóstwo ( a kawa 3-ciej świeżości, rok palenia końcówka 2014), to samo w biedrze, lavazza złota w paczkach 250g albo zmielona. Trudno chyba przebić inną włoską markę kawy skoro dla większości ludzi lavazza to synonim dla dobrej kawy :)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Włochy w odwrocie?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Czerwiec 2015, 15:35:36 »
Ale chodzi o włoskie kawy, które można polecić. A do tych Lavazza się nie zalicza  :)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Włochy w odwrocie?
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Czerwiec 2015, 15:52:28 »
Ciekawa sytuacja jest też w kawiarniach, przynajmniej tych niewielu/kilku, które czasem odwiedzam. Włoskie ziarenka już z nich dawno wymiotło.

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Włochy w odwrocie?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Czerwiec 2015, 18:45:36 »
Chyba po prostu każdy, kto zasmakuje jasnych rarytasów, wyrasta z włoszczyzny. Nie oszukujmy się - picie dobrych kaw "nie włoskich" jest po prostu ciekawsze niż picie spalenizny z półwyspu.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Włochy w odwrocie?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Czerwiec 2015, 18:54:12 »
Wbrew pozorom i jaskółkom, włoskie palarnie mają spory rynek w Polsce.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Włochy w odwrocie?
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Czerwiec 2015, 20:42:51 »
Ostatnio pomimo prób byłem zmuszony pomóc kupić 12 kg kawy Lava (tej czerwonej rosy)
I nie było bata, aby przekonać koleżankę  :picardpalm:
A kawa była palona w połowie 2014 roku.

Co do kawiarni i nas forumowiczów, to nie jest to miarodajna próba, niestety.
Zdecydowana większość miejsc w mojej okolicy, które podają "kawę", pracuje na włoszczyźnie, topem jest "Vergn. 1882"

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Włochy w odwrocie?
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Czerwiec 2015, 23:46:40 »
Podobnie jest w moich kręgach. Z racji zawodu, mam styczność z ludźmi od dziennikarzy, przez polityków, dyrektorów, zarządy, firmy, urzędy, szkoły aż po prywatne domy na wsiach.

Wszędzie grzecznie kawy odmawiam, kiedy proponują. I jeszcze ani razu nie żałowałem decyzji, patrząc po tym, co dostaje reszta ekipy, która jednak kawę bierze.

Najlepiej jest w różnych biurach i dyrekcjach, gdzie szarpną się na automatyczny ekspres - tam od razu zachwalają, jaką to mają dobrą kawę (często podkreślają, że włoską).

A znajomi dziennikarze, niby światli, wykształceni, inteligentni... A wciągają kawy z automatu, rozpuszczalne, albo sypane i jak się mnie pytają co mógłbym im polecić, to się dziwią, że nie Włochy...

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Włochy w odwrocie?
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Czerwiec 2015, 23:57:48 »
Na Włochach całkiem ładnie jest :-)
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Włochy w odwrocie?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Lipiec 2015, 07:08:27 »
Poe przekonać kogoś do innych niż włoskie kawy  to "praca u podstaw"
wczoraj udało się inną koleżankę zachęcić do Brazylia Minas Gerais w paskudnym małym automaciuku saeco
aż byłem zdziwiony, że jej smakuje, ale dziś zapewne wpadnę do Andrzejowego sklepiku po m.in. kawę dla niej ;)

Raff - na Włochach jest OK, są ładniejsze okolice (tam mieszka np. Kaffcio) i te brzydsze/zaniedbane. Zapewne jak wszędzie  :lol2:

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Włochy w odwrocie?
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lipiec 2015, 08:00:02 »
Wiem wiem.
Ja z Piastowa.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Włochy w odwrocie?
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Lipiec 2015, 08:08:27 »
To Tobie się z pięęęęknym Ursusem pomyliło  :jezyk:
zapewne  ;)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Włochy w odwrocie?
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lipiec 2015, 12:14:19 »
Off-Topic:
Myślałem, że temat będzie o łysieniu...

W moim mieście króluje  włoska kawa. Nie pijam w kawiarniach więc mi nie przeszkadza. W jednej serwują kawę z lokalnej palarni i z uwagi na sposób przygowania też jest fatalnie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi